Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Duvelsheyss
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:52
Lokalizacja: Sosnowiec/Kraków

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: Duvelsheyss » 12 sty 2010, 20:19

Proponuje użyć raczej płynu do czyszczenia styków, śmierdzi strasznie ale działa bardzo dobrze. WD 40 wypiera wodę i smaruje, jednak płyn do czyszczenia styków konserwuje i czyści miedziane (czy inne metalowe) elementy znacznie lepiej. Dostępny jest na Allegro w spreju. Przetestowany jest na serwisie drukarek i oczywiście w mojej kappie.

Awatar użytkownika
luki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: luki » 21 wrz 2010, 14:42

Jak u większość użytkowników, moja Lucy cierpi na przypadłość związaną z mikroprzełącznikami od oświetlenia wnętrza i centralnego.
Po rozmontowaniu zamka, wydłubałem jeden z mikroprzełączików i zacząłem szukać, gdzie by takie ustrojstwo kupić. I znalazlem... ale w Niemczech.
Mikroprzełączniki wytwarza firma CHERRY SEMICONDUCTOR i należą do serii DB2. Niestety w Polsce nie mają przedstawicielstwa. Jedna z firm sprzedających podzespoły elektroniczne, do których rozesłałem zapytanie może to sprowadzić, ale koszt przesyłki jest 8-krotnie wyższy niz samego przełącznika (koszt przesyłki 10 euro), więc narazie dałem sobie spokój. Może jak by sie zebrało więcej chętnych, to można by zakupić większą ilość mikrowłączników i wtedy koszty przesyłki nie były by tak nieproporcjonalne.

Oferowano mi również jakies zamienniki, ale miały inny rozstaw nóżek, więc sobie odpuściłem.

Doraźnie zastosowałem czyszcznie styków i narazie działa, ale nie wiem jak długo. W przeciwieństwe do przedstawionej w poście metody wycinanie dziury w przełączniku , oddzieliłem jego górną część od podstawy i uzyskałem dobry dostęp do całej jego zawartości.

Poniżej zamieszczam zdjęcia mikroprzełącznika. Może komus uda się znaleźć miejsce gdzie to można kupić w Polsce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kappa 2.4 B LX
Punto 1.2
Seicento 1.1
126p 0.65

cymoteusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:58
Lokalizacja: Wloclawek

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: cymoteusz » 07 lis 2010, 19:55

Witam Myślę, że odpowiedniki tych przełączników można kupić tutaj http://www.tme.eu/pl/katalog/?art=WLK-2 ... meters%3D1" onclick="window.open(this.href);return false; : yesyes :

cymoteusz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:58
Lokalizacja: Wloclawek

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: cymoteusz » 10 cze 2011, 21:51

Może to być ten - ma podobne parametry:
http://www.apar.pl/mikroprzelaczniki/mb.html
Zamierzam je kupić i sprawdzić. Jak zrobię dam znać.

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: merbart » 11 cze 2011, 0:51

Witam
Znalazłem na allegro coś takiego
:link:
Niech ktoś ze znawców sprawdzi i da znać czy się nadaje -wygląda na taki jak potrzebujemy
Pozdrowienia.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 12:59 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Skróciłem link.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: stabraf » 13 cze 2011, 12:59

merbart pisze:Witam
Znalazłem na allegro coś takiego
:link:
Niech ktoś ze znawców sprawdzi i da znać czy się nadaje -wygląda na taki jak potrzebujemy
Pozdrowienia.
Będzie lipa - nie ma trzeciej nóżki, a jest ona potrzebna...

screwdriver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:49
Lokalizacja: Więcbork

Kappa 95' 2.0 oświetlenie wnętrza i drzwi przód

Post autor: screwdriver » 18 kwie 2013, 9:13

Witam ponownie :)

Zauważyłem od niedawna mały problem w mojej Kappie, mianowicie po otwarciu drzwi przednich nie zaświeca się przednia wewnętrzna lampka oraz "kupowdep" w drzwiach. Kiedy otworzę jedno z tylnych drzwi, to wszystko jest ok, lampka tylna świeci i ta w drzwiach też, za każdym otwarciem. A z przodu czasami zaświeci, czasami nie, częściej nie świeci. Co lepsze, infocenter za każdym razem sygnalizuje otwarcie drzwi, więc czujnik chyba odpada... Chyba że oddzielny jest dla infocenter, a oddzielny do lampek? Po włączeniu światła na "on" lampka przednia świeci normalnie. Za co się zabrać? Może to przetarte kable w drzwiach?
Kiedyś Lancia Delta 2.0 16V
Lancia Dedra 1,6 LPG
Kappa '95 2.0 20V
Dziś Lybra 1.9 JTD

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 95' 2.0 oświetlenie wnętrza i drzwi przód

Post autor: stabraf » 18 kwie 2013, 9:18

Za zamek w drzwiach. Czytaj, szukaj - było wieeele razy ;)

screwdriver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:49
Lokalizacja: Więcbork

Re: Kappa 95' 2.0 oświetlenie wnętrza i drzwi przód

Post autor: screwdriver » 18 kwie 2013, 9:47

Przepraszam, zawsze mam problem z tymi wyszukiwarkami... Dzięki za podpowiedź, temat usuńcie albo doklejcie, nie chcę zaśmiecać forum ani powielać tematów...
Kiedyś Lancia Delta 2.0 16V
Lancia Dedra 1,6 LPG
Kappa '95 2.0 20V
Dziś Lybra 1.9 JTD

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: stabraf » 18 kwie 2013, 9:49

Przeniosłem do istniejącego ;) Poczytaj sobie.

screwdriver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:49
Lokalizacja: Więcbork

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: screwdriver » 18 kwie 2013, 9:54

Takie mikrowyłączniki idzie rozebrać i naprawić - robiłem to wiele razy i z różnymi typami, śmigały aż miło :)
Należy taki mikrowyłącznik rozpołowić, jeśli trzeba roznitować, i przeczyścić styki w środku, ewentualnie dogiąć blaszkę sprężynującą tak, aby mikrowyłącznik ładnie klikał.
Kiedyś Lancia Delta 2.0 16V
Lancia Dedra 1,6 LPG
Kappa '95 2.0 20V
Dziś Lybra 1.9 JTD

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: stabraf » 18 kwie 2013, 10:31

No...to zakasać rękawy, screwdriver w łapę i do roboty :!: :D

Awatar użytkownika
amatiiiiii
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 05 mar 2011, 0:35
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bochnia

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: amatiiiiii » 28 kwie 2013, 0:57

Witam,
u mnie podobnie jak u kolegi "Vico", dobrze że nie ciąłem zamków tylko spróbowałem jego rady :D
Wyjąłem zamek i "utopiłem" go w wd40 i jakimś środku do styków, po ok 30 minutach intensywnego namaczania i wstrząsów zaczął pięknie działać : yesyes : obaczymy jak długo ;) będzie świecić:-)
Może warto na początek tak spróbować ;) trzeba tylko sprawdzić kabelkiem czy faktycznie prąd dochodzi, u mnie trzeba było połączyć biały z żółtym czyli 2 z 5 :) zamki tylne.
Pozdrawiam i powodzenia

GepardMG
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 4057
Rejestracja: 01 kwie 2009, 21:50
Imię: Marcin
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: GepardMG » 02 sie 2020, 15:42

luki pisze: 21 wrz 2010, 14:42 Jak u większość użytkowników, moja Lucy cierpi na przypadłość związaną z mikroprzełącznikami od oświetlenia wnętrza i centralnego.
Po rozmontowaniu zamka, wydłubałem jeden z mikroprzełączików i zacząłem szukać, gdzie by takie ustrojstwo kupić. I znalazlem... ale w Niemczech.
Mikroprzełączniki wytwarza firma CHERRY SEMICONDUCTOR i należą do serii DB2. Niestety w Polsce nie mają przedstawicielstwa. Jedna z firm sprzedających podzespoły elektroniczne, do których rozesłałem zapytanie może to sprowadzić, ale koszt przesyłki jest 8-krotnie wyższy niz samego przełącznika (koszt przesyłki 10 euro), więc narazie dałem sobie spokój. Może jak by sie zebrało więcej chętnych, to można by zakupić większą ilość mikrowłączników i wtedy koszty przesyłki nie były by tak nieproporcjonalne.

Oferowano mi również jakies zamienniki, ale miały inny rozstaw nóżek, więc sobie odpuściłem.

Doraźnie zastosowałem czyszcznie styków i narazie działa, ale nie wiem jak długo. W przeciwieństwe do przedstawionej w poście metody wycinanie dziury w przełączniku , oddzieliłem jego górną część od podstawy i uzyskałem dobry dostęp do całej jego zawartości.

Poniżej zamieszczam zdjęcia mikroprzełącznika. Może komus uda się znaleźć miejsce gdzie to można kupić w Polsce.
Czy ktoś podpowie gdzie można obecnie opisywane tutaj mikrowyłączniki kupić ?
Marcin

Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "LKP2019".

e-mail : sklep@autosklep24.pl
tel : 792 465-368 , 42 688-01-49

Awatar użytkownika
stefan67
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 183
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:03
Imię: Janusz
Lokalizacja: Lesko

Re: Kappa - naprawa oświetlenia wnętrza

Post autor: stefan67 » 02 sie 2020, 19:59

W Polsce nie znalazłem, ale za to u naszych niezawodnych przyjaciół z Dalekiego Wschodu i owszem: KLIK

A tak właściwie te z Alledrogo też powinny się nadać: https://allegro.pl/oferta/db2c-d3aa-che ... 9347010699
Lancia Kappa 2.0 20V automat 1996 r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”