Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Awatar użytkownika
momo1234/momo11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 792
Rejestracja: 22 mar 2009, 9:47
Skype: adrian.molasy3
Lokalizacja: tuczępy/busko zdrój
Kontakt:

Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: momo1234/momo11 » 29 maja 2010, 22:17

Mam taki problem ze...
poprzedni właściciel auta wymienił zamek w bagażniku i przez stacyjek bagażnika nie da się go otworzyć , otwór na narty zasłania butla LPG jest tylko troszeczkę miejsca.A problem polega w tym że się bagażnik nie chce otworzyć podejrzewam bezpiecznik który jest w.... bagażniku :-? i pytanie jak to otworzyć.? :?: :!:

argenta67

Re: Kappa zatrzaśnięty bagażnik

Post autor: argenta67 » 29 maja 2010, 22:23

momo1234/momo11 pisze:Mam taki problem ze...
poprzedni właściciel auta wymienił zamek w bagażniku i przez stacyjek bagażnika nie da się go otworzyć , otwór na narty zasłania butla LPG jest tylko troszeczkę miejsca.A problem polega w tym że się bagażnik nie chce otworzyć podejrzewam bezpiecznik który jest w.... bagażniku :-? i pytanie jak to otworzyć.? :?: :!:
Przekaźnik do otwierania też jest w bagażniku a wiec tylko włam wchodzi w rachubę innego sposobu nie widzę.

Awatar użytkownika
momo1234/momo11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 792
Rejestracja: 22 mar 2009, 9:47
Skype: adrian.molasy3
Lokalizacja: tuczępy/busko zdrój
Kontakt:

Re: Kappa zatrzaśnięty bagażnik

Post autor: momo1234/momo11 » 29 maja 2010, 22:24

a jakoś spiąć na krótko .? omijając bezpiecznik .?

argenta67

Re: Kappa zatrzaśnięty bagażnik

Post autor: argenta67 » 29 maja 2010, 22:36

Jak to zrobić jeśli wszystko w bagażniku

Lucas
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2009, 7:42
Lokalizacja: Chełm

Re: Kappa zatrzaśnięty bagażnik

Post autor: Lucas » 31 maja 2010, 13:48

witaj kolego miałem identyczny problem kilka miesięcy temu :) a wiec zacznę tak, będzie nie ciekawie ale da się otworzyć :)
1) jedyne miejsce do otworzenia to wlot narciarski od siedzenia mało miejsca ale tylko to zostaje
2) teraz musisz zrobić długi klucz nasadowy 13 taki z 60 cm
3) latarkę włóż do bagażnika i na wprost masz 2 dziury co trzymają uchwyt na zamek
4) włóż przerobiony klucz i odkręć 2 śruby , puści zamek
5) pamiętaj jak będziesz podnosił klapę to może ci pęknąć plastik
6) po zakończonej operacji otwórz bagażnik i na 99% masz ułamane kable na podszybiu , zdejmij gumę i zlutuj kable

:link:

Awatar użytkownika
WRC
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 58
Rejestracja: 26 paź 2009, 9:31
Skype: pawel.brauer
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chełm

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: WRC » 15 cze 2010, 11:58

Ja dobrałem się do zamka przez lampkę od podświetlania tablicy rejestracyjnej trochę gimnastyki i udało się pociągnąć cięgło od rygla bagażnik się otworzył. Przyczyną nie otwierana się był przełamany kabelek :) wyciąłem stary wlutowałem nowy i działa :)
WRC
KAPPA 2.0 20V

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: stabraf » 15 cze 2010, 12:06

dap5000 pisze:... Przyczyną nie otwierana się był przełamany kabelek :) wyciąłem stary wlutowałem nowy i działa :)
Kluczykiem też nie dałeś rady otworzyć?

Awatar użytkownika
WRC
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 58
Rejestracja: 26 paź 2009, 9:31
Skype: pawel.brauer
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chełm

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: WRC » 20 cze 2010, 22:42

No właśnie nie bo coś grzebałem przy zamku szukając przyczyny nie otwierania się z klawisz i tak nakombinowałem że się nie dało nie będę pisał co bo nie pamiętam już ale było jakoś nie ciekawie i kluczykiem niestety nie dało radę.
WRC
KAPPA 2.0 20V

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: LybraSW » 16 lip 2010, 17:21

Na zlocie w Pszczynie też ktoś zatrzasnął kluczyki w samochodzie. Ktoś zażartował żeby spróbować kluczykiem z innej Kappy - i wiecie, udało się :D:D:D

Tak samo jest w fiatach CC - da się otworzyć zamek innym kluczykiem z CC ( przynajmniej co którymś )
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: FXX » 16 lip 2010, 17:57

LybraSW pisze:Na zlocie w Pszczynie też ktoś zatrzasnął kluczyki w samochodzie. Ktoś zażartował żeby spróbować kluczykiem z innej Kappy - i wiecie, udało się :D:D:D

Tak samo jest w fiatach CC - da się otworzyć zamek innym kluczykiem z CC ( przynajmniej co którymś )
Dokładnie :D W CC takie numery też przechodziły :) Raz ze znajomym próbowaliśmy to jego kluczykiem moich drzwi nie otworzyliśmy, ale moim kluczykiem jego już tak :roll:
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

argenta67

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: argenta67 » 16 lip 2010, 19:02

FXX pisze:
LybraSW pisze:Na zlocie w Pszczynie też ktoś zatrzasnął kluczyki w samochodzie. Ktoś zażartował żeby spróbować kluczykiem z innej Kappy - i wiecie, udało się :D:D:D

Tak samo jest w fiatach CC - da się otworzyć zamek innym kluczykiem z CC ( przynajmniej co którymś )
Dokładnie :D W CC takie numery też przechodziły :) Raz ze znajomym próbowaliśmy to jego kluczykiem moich drzwi nie otworzyliśmy, ale moim kluczykiem jego już tak :roll:
: cenzura : Przestańcie się ekscytować CC i jego niedoskonałościami a tym bardziej porównywać do zamków Kappy, zamki w Kappie jeśli nie będą naruszone zębem czasu to nie znajdziecie dwóch takich samych. Takie sytuacje zdążają tylko ze zużycia i zabrudzenia zapadek i nie ma dwóch takich samych :nono:

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: FXX » 16 lip 2010, 19:12

argenta67 pisze: : cenzura : Przestańcie się ekscytować CC i jego niedoskonałościami a tym bardziej porównywać do zamków Kappy, zamki w Kappie jeśli nie będą naruszone zębem czasu to nie znajdziecie dwóch takich samych. Takie sytuacje zdążają tylko ze zużycia i zabrudzenia zapadek i nie ma dwóch takich samych :nono:
Spokojnie, nikt się nie ekscytuje CC, aczkolwiek ja swojego miło wspominam (700ccm na gaźniku Aisana i nakręcone ponad 200tys. km a awarii ani rudej to on nie widział nigdy)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7276
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: faraon » 17 lip 2010, 19:55

A na zaś :) przeciągnijcie sobie od zamka wewnątrz bagażnika mocną linkę do wlewu paliwa i ... problem z głowy. U mnie działa :)
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: LybraSW » 25 lip 2010, 10:52

argenta67 pisze:
FXX pisze:
LybraSW pisze:Na zlocie w Pszczynie też ktoś zatrzasnął kluczyki w samochodzie. Ktoś zażartował żeby spróbować kluczykiem z innej Kappy - i wiecie, udało się :D:D:D

Tak samo jest w fiatach CC - da się otworzyć zamek innym kluczykiem z CC ( przynajmniej co którymś )
Dokładnie :D W CC takie numery też przechodziły :) Raz ze znajomym próbowaliśmy to jego kluczykiem moich drzwi nie otworzyliśmy, ale moim kluczykiem jego już tak :roll:
: cenzura : Przestańcie się ekscytować CC i jego niedoskonałościami a tym bardziej porównywać do zamków Kappy, zamki w Kappie jeśli nie będą naruszone zębem czasu to nie znajdziecie dwóch takich samych. Takie sytuacje zdążają tylko ze zużycia i zabrudzenia zapadek i nie ma dwóch takich samych :nono:
Argenta - Nie unoś się tak. To że porównujemy analogiczne przykłady nie oznacza że skalamy forum peanami na temat wyższości CC nad Lancią. Co do twojej uwagi o zabrudzonych mechanizmach zapadkowych zamków, to z racji że większość aut na Forum zostało wyprodukowanych w ubiegłym wieku należy przyjąć że podobne sytuacje jak w Pszczynie mogą się powtarzać.
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - zatrzaśnięty bagażnik - jak otworzyć?

Post autor: stabraf » 25 lip 2010, 10:59

W przypadku mojej K z '99r i K Frytassa z '97r też możemy sobie otwierać samochody wzajemnie : gafa : tylko nie zapali bo inny transponder w kluczyku ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”