Kappa - czyszczenie lamp

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Claromonte » 25 maja 2012, 8:46

bichon pisze:Ja mam to już za sobą. Nie rozklejałem lampy, ograniczyłem się tylko do jej wyjęcia i porządnego wypłukania mieszaniną proszku do prania i proszku do zmywarek.
a gdyby użyć dobrego płynu do mycia naczyń, takiego naprawdę odtłuszczającego ? i powiedz czy po takim kontakcie z detergentami i wodą odbłyśnik nic nie stracił .
kecajgo pisze:Owszem poleruje sie szkła reflektorów, był o tym ostatnio artykuł na tvn turbo kolego ;)
fajnie byłoby zobaczyć to on-line.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Bichoń » 25 maja 2012, 9:41

Claromonte pisze:
bichon pisze:Ja mam to już za sobą. Nie rozklejałem lampy, ograniczyłem się tylko do jej wyjęcia i porządnego wypłukania mieszaniną proszku do prania i proszku do zmywarek.
a gdyby użyć dobrego płynu do mycia naczyń, takiego naprawdę odtłuszczającego ? i powiedz czy po takim kontakcie z detergentami i wodą odbłyśnik nic nie stracił .
Oczywiście, że odbłyśnik stracił. Stracił dosyć grubą warstwę brudu.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: volf » 05 lis 2012, 20:53

jaycobe pisze:Czyściłem swoje 2 dni temu, i zawsze reflektory klejone pcham w piekarnik 30 minut w temp. 90 stopni i po wyjęciu same się rozchodzą. A co do skuteczności świecenia po czyszczeniu ... to poprawa jest bardzo zadowalająca.

Powodzenia i pozdrawiam
Dzisiaj spróbowałem tej metody na swoich. Niestety nie mogę napisać, że po podgrzaniu same się rozchodzą :lol: Fabryka zastosowała jakiś dziwny klej :?: , który przypomina gumę i podgrzewanie za wiele nie daje. Tak czy owak jakoś się udało :)
Teraz wysyłam lustra do regeneracji, bo nie wyglądają za ciekawie. Kleił będę masą poliuretanową bolla-mam nadzieję, że będą bardziej rozbieralne :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Michor » 05 lis 2012, 22:15

Oby.

Bo ja taką jedną lampę zalepioną silikonem mam w piwnicy.
Ile się nad nią nasiedziałem żeby ją rozkleić?
Poddałem się w każdym razie...

Jest podobno jakaś taka guma do okien z 3m w paskach takich ładnych...
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: volf » 05 lis 2012, 22:21

Właśnie dlatego nie chcę kleić sylikonem :lol:
Z tego co patrzyłem to masa powinna być ok, po podgrzaniu (90C) ma się robić z powrotem plastyczna więc metoda z piekarnikiem powinna zdać egzamin : yesyes :
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
jaycobe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:29
Imię: Jakub
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: jaycobe » 06 lis 2012, 16:59

Mi piekarnik pomógł i to bardzo w Lancii a wcześnie w VW i Audi, co prawda w Lancii najciężej szło rozklejanie lamp ale i tak dałem rade. Ja złożyłem swoje na bezbarwnym uszczelniaczu dekarskim :D i jest bardziej niż super, reflektory nic nie parują. Myślę że z ponownym rozłożeniem ich też nie będzie problemów, chociaż pewnie i tak nie będę już tego robił gdyż będą czyste do końca tego auta u mnie :).
Jest:
Lancia Kappa 5.20 turbo viewtopic.php?f=24&t=49874
Było:
Audi A6 C4 2.6
Toyota 4runner II 3.0 V6

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Tomzik » 19 sty 2013, 13:16

kecajgo pisze:No i na koniec wziąłem jeszcze pastę tempo i wypolerowałem zarówno reflektor od zewnątrz jak i od środka.
Zabrałem się za lampy w Deltolocie (właściwie kupiłem dwie najpierw "na trening") i udało mi się je rozkleić, przetrzeć odbłyśniki i umyć klosze. Zastanawia mnie jednak ten fragment o paście tempo - dobrze zrozumiałem, że polerowałeś nią klosz? Bo fakt, że po tylu latach na zewnętrznej stronie jest mnóstwo malutkich "wżerów" po kamykach itp. Tylko się zastanawiam czy ta pasta bierze szkło i czy nie trzeba potem jeszcze czymś poprawić...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: kond243 » 19 sty 2013, 14:39

Witam ja u siebie zewnetrzna część klosza polerowałem tlenkiem ceru i ładnie zbiera szkło nie wiem jak pasta tempo ale tlenek ceru na pewno działa :D
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: fotisk » 21 sty 2013, 7:33

Pasta Tempo nic nie wypoleruje, co najwyżej usunie bród... Do polerowania szkła nadaje się wyłącznie tlenek ceru.
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: kecajgo » 21 sty 2013, 15:03

w moim przypadku było to tylko i wyłącznie do usunięcia brzydkiego nalotu a to sie sprawdziło, co do polerowania wżerów to owszem tempo nic nie da, ale u mnie nie było to potrzebne

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: adamM20 » 21 sty 2013, 21:45

kond243 pisze:Witam ja u siebie zewnetrzna część klosza polerowałem tlenkiem ceru i ładnie zbiera szkło nie wiem jak pasta tempo ale tlenek ceru na pewno działa :D
... tak na przyszłość dla mojej wiedzy, czy polerowałeś szkła tlenkiem ceru ręcznie (wystarczyło) czy mechanicznie ("kątówką")?

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: kond243 » 27 sty 2013, 14:19

Polerowalem polerką kątowa wolnoobrotowa, recznie troszke by mi zeszlo bylo duzo wrzerów.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: adamM20 » 03 maja 2013, 21:55

..... właśnie skończyłem regenerację reflektorów kappy i czas na małe resume.
1) naprawa
- rozkleiłem szkła przy użyciu palnika butanowego
- szkła wypolerowałem (50% ręcznie, 50% szlifierką) pastą do polerowania metali a następnie "przepuściłem" je przez zmywarkę
- blendy poszły do regeneracji w Piekarach: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=r ... 0087,d.Yms
- mechanizm regulacji reflektora dokładnie wyczyszczony i lekko nasmarowany. Jakość plastiku, z którego zostały wykonane elementy mechanizmu jest bardzo dobra ale 18 lat zrobiło swoje i wszelkie ruchome jego elementy należy przepolerować i lekko posmarować smarem. Po takiej operacji oba regulatory położenia blendy pracują lekko a najważniejsze, że podczas regulacji nie ma szans na ich uszkodzenie.
- reflektory złożyłem na silikonie
2) koszty
- regeneracja blend (4 sztuki): 160 PLN
- silikon: 12 PLN
- jedna używka: 55 PLN, musiałem zakupić jeden stary reflektor ze względu na potrzebne elementy mechanizmu regulacji blend, które w moich oryginalnych reflektorach były uszkodzone oraz silniczek regulacji
-----------------------------------------------
suma: 227 PLN

Na koniec zdjęcie jednego z reflektorów, drugi jeszcze schnie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: marceli » 04 maja 2013, 22:01

Trzeba przyznać ,że reflektor zrobił się salonowy....
Spoko,będzie odczuwalna różnica świecenia na bank.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: adamM20 » 04 maja 2013, 22:41

marceli pisze:Trzeba przyznać ,że reflektor zrobił się salonowy....
Spoko,będzie odczuwalna różnica świecenia na bank.
.... dzięki :D , jedyna niewiadoma to jakość regeneracji blend w Piekarach ale mam nadzieję, że będzie dobrze.
Serdecznie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”