Kappa - czyszczenie lamp

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: kecajgo » 26 lut 2012, 23:35

Niestety jest to bardzo żmudny proces, ale skoro piszesz że masz takową lampę w zapasie to można i tak próbować, zawsze też żeby nie niszczyć ksenona możesz pobawić sie ze zwykłą lampą jeśli takową posiadasz oczywiście, proces rozbiórki ten sam a zoszczędzisz sobie niepotrzebnych stresów w razie zniszczenia zapasu. Ja się podjąłem tego procesu bo nie wiele traciłem tak naprawdę, a zyskałem bardzo dużo. Życze powodzenia i duuuużo cierpliwości :) Ps co do rozgrzewania plastiku i samego kleju to ja tak robiłem z tym że trza uważać żeby nie stopić plastiku ale jeśli użyjesz zwykłej suszarki a nie opalarki to myślę że możesz być spokojny.

Ps 2 Ach dumny jestem że tyle osób skorzystało już z mojego pomysłu :D Gratulacje wszystkim :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Tomzik » 27 lut 2012, 11:51

Podarowałem sobie opcję z rozklejaniem. Rozcinałem ten silikon metalowym nożykiem, ale niewiele to dało. Silikonu jest tyle, że zachodzi za plastikowy "kołnierz" lampy, chyba ktoś już ja rozbierał kiedyś i napchał tyle tego... W efekcie przekonany, że rozciąłem warstwę silikonu tylko mocniej poszczerbiłem szkło przy podważaniu. Szczęście, że eksperymentu dokonywałem na "zapasowej", i tak popsutej lampie.

Ostatecznie wykąpałem lampę w wodzie z płynem do naczyń a potem jeszcze obficie samą wodą.

Teraz leży na kaloryferze i się suszy.

Pytanko do tych, którzy też wybrali opcję kąpielową:

Co z odbłyśnikiem, nie porobiły się wam plamki od wyschniętej wody?? Jak temu zapobiec?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Bichoń » 27 lut 2012, 14:20

Tomzik pisze:Pytanko do tych, którzy też wybrali opcję kąpielową:

Co z odbłyśnikiem, nie porobiły się wam plamki od wyschniętej wody?? Jak temu zapobiec?
Nie zauważyłem żadnych plamek, jeżeli nawet jakieś są to i tak nie pogarszają świecenia w takim stopniu, jak kurz i brud przed tą operacją.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Tomzik » 27 lut 2012, 15:05

A ja niestety zauważyłem - oglądam teraz.

Są plamki, dość liczne. Mimo bodaj 6-7 krotnego płukania po operacji mycia.

Spróbuję jeszcze motyw ze sprężonym powietrzem po umyciu i przepłukaniu i zdam relację.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: fotisk » 27 lut 2012, 19:07

Tomzik ostatnie płukanie zrób wodą destylowaną, czy demineralizowaną i powinno być znacznie lepiej.
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Tomzik » 27 lut 2012, 20:51

Właśnie na to też już wpadłem :)

W ogóle to chcę zakupić parę baniaków 5-litrowych wody destylowanej i do tego taką elastyczną szczotkę do mycia butelek z miękkim włosiem.

Wpierw naleję do wody destylowanej jakiegoś płynu do naczyń a potem destylowana wypłuczę i zobaczymy :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: volf » 27 lut 2012, 21:26

Kiedy będziesz działał :)
Napisz o efektach, bo moje lampy też brudne a wolałbym uniknąć rozklejania. Czytałem gdzieś w necie o rozklejaniu lamp to polecali je wkładać na trochę do piekarnika, tylko temperatury i czasu nie pamiętam :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Tomzik » 27 lut 2012, 21:46

Ja bym swoje rozkleił, ale gdybym mógł "w razie w" kupić kolejną za 80-100zł.

Niestety na ksenona trzeba mieć lekko 5 stów za sztukę, więc nie będe ryzykował.

Jutro zaopatruję się w szczotę i wodę destylowaną i popróbuję na tej zepsutej.

Dziś już eksperymentowałem, ale jak pisałem zostały plamki po kropelkach wody, zarówno na odbłyśniku jak i szkle, aczkolwiek chyba i tak jest lepiej niż było.
Obrazek
Obrazek
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
wojciech711
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1233
Rejestracja: 18 lut 2011, 22:51
Skype: wojciec711
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: wojciech711 » 27 lut 2012, 21:57

lampa po rozklejeniu i wyczyszczeniu bezpośrednio szkła i lustra świeci naprawde idealnie oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniej żarówki :D
czyszczenie bez rozklejania to oszukiwanie samego siebie częśc brudu zejdzie ale to co najgorsze niestety zostaje : beczy :
JEST
Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Lancia Kappa BI-Color 2.4jtd
Miss Zlotu Sypniewo 2013 :D
Pierwsza V-ce Miss Zlotu Sielpia 2011 :)
BYŁA
Lancia Lybra 2.4jtd

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Tomzik » 27 lut 2012, 22:07

Nawet na moich fotkach po pobieznym kilkukrotnym przepłukaniu i tak widać, że jest lepiej.

A jak pisałem już wcześniej - nie poświęcę lampy za 5 stów, bo i bez czyszczenia dużo lepiej świeci niż zwykła.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
wojciech711
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1233
Rejestracja: 18 lut 2011, 22:51
Skype: wojciec711
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: wojciech711 » 27 lut 2012, 22:15

oczywiście każdy robi według własnego uznania :D
JEST
Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Lancia Kappa BI-Color 2.4jtd
Miss Zlotu Sypniewo 2013 :D
Pierwsza V-ce Miss Zlotu Sielpia 2011 :)
BYŁA
Lancia Lybra 2.4jtd

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Tomzik » 28 lut 2012, 16:12

No i jestem po teście.

Najpierw wlałem trochę jakiegoś Pura do naczyń, zalałem to destylowaną wodą, szczotka i delikatnie poczyściłem. Potem płukanko aż do skutku, tzn. aż nie będzie widocznej żadnej piany w lampie.

Po destylowanej wodzie pozostały jakieś minimalne plamki na odbłyśniku, być może dlatego, że wczoraj męczyłem lampę moją znakomitą kranówą i jeszcze coś po prostu pozostało.

Ufam, że jak od początku pojadę destylowaną to będzie git.

Do tego miękka szczota do... czyszczenia żaluzji ;)

I zestawienie przed i po:
Obrazek
Obrazek

Jak tylko odbiorę Kappę od mechaniora to pobawię się z lampami.

Aha, trzeba liczyć mniej więcej 5-litrowy baniak na lampę...

No i mam nadzieję, że nie tylko u mnie warstwa odbijająca światło w odbłyśniku będzie tak wytrzymała ;) W każdym razie ja nie zauważyłem uszkodzeń, ale szczotka jest naprawdę miękka.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Pingvin » 24 mar 2012, 14:46

Z racji ładnej pogody i wymiany lamp postanowiłem pobawić się ze swoimi. Sposób Tomzikowy uproszczony, czyli nawet bez szczotki. Solidną porcję płynu do mycia naczyń i wiele litrów wody później efekt jest więcej niż zadowalający biorąc pod uwagę mały stopień skomplikowania czynności.

Obrazek
Lampy z tyłu są obecnie zamontowane w aucie. Lampy w pierwszym rzędzie to moje stare - lewa (lewa dla auta, nie na zdjęciu ;) ) służyła za obiekt testowy i została umyta zanim zabrałem się za mycie lamp docelowych. Stara prawa - jak widać.

Jednocześnie informuję, że posiadam 4 dekielki do lamp oraz nieuszkodzoną listewkę spod lampy w kolorze srebrnym/szarym.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Adisz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 364
Rejestracja: 20 wrz 2007, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: Adisz » 06 kwie 2012, 14:33

Ktoś wcześniej tak skleił lampy, że rozklejenie obu zajęło 37 sekund :) Cała robota zajęła może 2 godzinki...teraz sobie schną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wymieniłem od razu żarówki: postojowe na W5W Blue Vision i H7 na Unitec Gold
Postojowe:
Obrazek
+mijania
Obrazek
Obrazek
i FULL
Obrazek

Myślałem, że Kappa ma po prostu kiepskie światłą, ale to była kwestia ich zabrudzenia i ciągłego parowania. Po przeczyszczeniu i wymianie żarówek, wieczorem jeździ się bez porównania.

Awatar użytkownika
jaycobe
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2012, 11:29
Imię: Jakub
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kappa - czyszczenie lamp

Post autor: jaycobe » 20 kwie 2012, 23:02

Czyściłem swoje 2 dni temu, i zawsze reflektory klejone pcham w piekarnik 30 minut w temp. 90 stopni i po wyjęciu same się rozchodzą. A co do skuteczności świecenia po czyszczeniu ... to poprawa jest bardzo zadowalająca.

Powodzenia i pozdrawiam
Jest:
Lancia Kappa 5.20 turbo viewtopic.php?f=24&t=49874
Było:
Audi A6 C4 2.6
Toyota 4runner II 3.0 V6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”