Kappa - instalacja czujnika cofania

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Savi » 02 maja 2006, 15:09

Witam
Jestem w trakcie montażu czujnika cofania, ale nie daje mi spokoju jedna rzecz.Mianowicie kappa jak każda inna jest wyposażona w infocenter czyli pokładowy komputerek, który informuje nas o róznych awariach i nie tylko.Pytanko brzmi!.Jeżeli podłącze kabelki bo są tylko dwa (masa) i (plus) do tylnej lampy cofania to czy na komputerze wyświetli mi jakiś błedny komunikat czy też będzie wszystko OK.Za informacje wielkie dzięki.

Pozdrawiam
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

Odp: kappa-instalacja czujnika cofania

Post autor: dellti » 02 maja 2006, 16:33

"savi" pisze:Witam
Jestem w trakcie montażu czujnika cofania, ale nie daje mi spokoju jedna rzecz.Mianowicie kappa jak każda inna jest wyposażona w infocenter czyli pokładowy komputerek, który informuje nas o róznych awariach i nie tylko.Pytanko brzmi!.Jeżeli podłącze kabelki bo są tylko dwa (masa) i (plus) do tylnej lampy cofania to czy na komputerze wyświetli mi jakiś błedny komunikat czy też będzie wszystko OK.Za informacje wielkie dzięki.
AFAIK powinien się pojawić komunikat błędu - zmieni się obciążenie na tym obwodzie.
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: prezesjm » 02 maja 2006, 19:53

Infocenter w Kappie nie monitoruje świateł cofania. Można śmiało podłączać nic się nie będzie działo.

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: wujek » 02 maja 2006, 20:35

Witam,
W komorze bagażnika, pod pokrywą po prawej stronie, jest zespół zasilania dodatkowych urządzeń. Jeżeli pobór prądu podłączanego, dodatkowego urządzenia zakłóciłby obwód sterujący nim to można, poprzez założenie dodatkowego przekaźnika z bezpiecznikiem (jest na to miejsce), dostarczyć zasilanie do tego nowego urządzenia. Sterowanie załączenia poprzez przekaźnik.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Savi » 14 maja 2006, 23:01

Wracam z tematem który może zainteresować wszystkich.Zainstalowałem sobie w końcu czujnik cofania-parkowania w swojej lucynce.Cały zestaw kupiłem na allegro.W skład wchodziły 4 sonary, wyświetlacz, centralka i okablowanie.Wyswietlacz umieściłem nad lusterkiem przednim a kabelek poprowadziłem górną częścią sufitówki aż do tyłu samochodu w bagażniku.Sonarki standardowo umieściłem w zderzaku.Odległość od sonarów wyniosła 49,6cm a odległość od ziemi około 53cm.Teraz wpięcie w instalacje tylnej lampy.I co? własnie wszystko w porządku.Komputer nie wyświetla żadnych błędów itp poprostu jest OK.Z tego wynika że komputer nie monitoruje tylnego swiatła cofania.Dla tych co będą instalować w przyszłości czujnik cofania ta informacja napewno się przyda.
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: prezesjm » 15 maja 2006, 10:30

"savi" pisze:Komputer nie wyświetla żadnych błędów itp poprostu jest OK.Z tego wynika że komputer nie monitoruje tylnego swiatła cofania.Dla tych co będą instalować w przyszłości czujnik cofania ta informacja napewno się przyda.
Odkrywca :wink: Dlaczego mam wrażenie że nikt nie czyta moich postów hę :cry:

Awatar użytkownika
EWCIA
Klubowiczka
Klubowiczka
Posty: 497
Rejestracja: 07 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: EWCIA » 15 maja 2006, 13:24

"prezesjm" pisze:Odkrywca :wink: Dlaczego mam wrażenie że nikt nie czyta moich postów hę :cry:
ja czytam :D ... chłopaki dzięki za to info... bardzo mi się przyda... bo mam zamiar to zainstalować... : yesyes :
pozdrawiam
kiedyś Kappa Blue Lady - obecnie Coupe 20VT ;-)

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: dellti » 15 maja 2006, 13:31

to ja jeszcze poprosze fotkę wyświetlacza przy lusterku ... z góry dzięki.
[/i]
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Roger7 » 15 maja 2006, 14:23

"prezesjm" pisze:
"savi" pisze:Komputer nie wyświetla żadnych błędów itp poprostu jest OK.Z tego wynika że komputer nie monitoruje tylnego swiatła cofania.Dla tych co będą instalować w przyszłości czujnik cofania ta informacja napewno się przyda.
Odkrywca :wink: Dlaczego mam wrażenie że nikt nie czyta moich postów hę :cry:
Zawsze czytam, a jak nie to o szczegóły pytam się na zlocie :)
A do Saviego mam prośbę, żeby dał fotki wyświetlacza nad lusterkiem oraz czujników w zderzaku.
Ja myślałem o zainstalowaniu czujników w tym czarnym plastiku co jest pod spodem zderzaka. Szkoda mi wiercić w lakierowanym zderzaku.
Tylko czy to nie będzie za nisko dla czujników i nie będą dawały błędnych sygnałów?

Możesz opisać w jaki sposób poprowadzić kable od czujników do światła cofania, gdzie umieściłeś centralkę i jak dokładnie poprowadzić kabel przez bagażnik i podsufitkę ?
Przeprowadzanie kabli przez całe auto to trochę roboty, dlatego zastanawiam się nad wyświetlaczem bezprzewodowym...
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Aras » 15 maja 2006, 14:40

"prezesjm" pisze:
"savi" pisze:Komputer nie wyświetla żadnych błędów itp poprostu jest OK.Z tego wynika że komputer nie monitoruje tylnego swiatła cofania.Dla tych co będą instalować w przyszłości czujnik cofania ta informacja napewno się przyda.
Odkrywca :wink: Dlaczego mam wrażenie że nikt nie czyta moich postów hę :cry:
ja też czytam :D
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Savi » 15 maja 2006, 14:52

Ok wieczorkiem opiszę wszystko dla zainteresowanych i spróbuje ummieścić fotki.Chcę zaznaczyć że instalację czujnika cofania którą przeprowadziłem to instalacja do kappy kombi więc zapewne ciągnięcie kabelka do sedana jesli chodzi o bagażnik chyba będzie trochę inna może nawet prostrza i postaram się opisać jak ja to zrobiłem.Zaraz kończę pracę więc pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia wieczorkiem

Pozdrawiam
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Savi » 15 maja 2006, 20:18

Witam
Tak jak obiecałem mój opis zainstalowania czujnika cofania parkowania w Lanci kappa kombi.Podaje link ze zdjęciami jak zaistalować oraz gdzie położyć okablowanie.Po prostu ja to zrobiłem bez wyjmowania tylnego zderzaka a tym samym zaoszczedziłem czas i zbędne robieranie auta a jak dla mnie wystarczy i jest ok.Jak ktoś będzie chciał zrobić według swoich umiejętności i czasu to bardzo proszę.

zdjęcia

Sorrki zaraz dodam link jak podłączyłem dwa kabelki do tylnej lampy cofania w klapie bagażnika kombi
Idę robić zdjęcia a narazie życzę miłego oglądania
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Savi » 15 maja 2006, 20:57

Ja podłaczyłem dwa kabelki do tylnej lampy cofania jak na poniższym linku.Nie znam schematów instalacji więc zrobiłem to tak, lecz jesli ktoś wie gdzie w bagażniku w wiązce elektrycznej i jakiego koloru jest kabelek od lampy cofania to OK.Jesli chodzi o sedana to być moze jest mniej zabawy z zamontowaniem czujnika ale dla chcącego nic trudnego.Ja ogólnie jestem zadowolony i polecam taki czujnik.

Pozdrawiam

kolejne zdjęcia
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Luckyy » 15 maja 2006, 21:02

Wyświetlacz dość ładnie się komponuje !!!
jest może przyklejony na taśmie dwustronnej do lusterka ?

generalnie auto ładnie wypolerowane !!! : yesyes :
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Savi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 185
Rejestracja: 07 gru 2005, 0:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Kappa - instalacja czujnika cofania

Post autor: Savi » 15 maja 2006, 21:08

Tak jest przyklejony na dwustroną taśmę samoprzylepną. Zawsze można go umieścić w innym miejscu.
-----------Savi---------------
Lancia Kappa SW LE 2.0 20V VIS 155KM 97r + LPG Prins VSI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”