Kappa - naprawa zamka drzwi

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Kappa - naprawa zamka drzwi

Post autor: adamM20 » 03 sie 2013, 21:57

Opiszę naprawę dość rzadkiej usterki jaką jest przekręcony przez złodzieja zamek drzwi. W trakcie wymiany rączki prawych drzwi okazało się, że w drzwiach leży cięgno otwierania i zamykania drzwi łączące "bębenek" klamki z zamkiem. Do zamka nie można było włożyć klucza choć przy użyciu większego wkrętaka zamkiem można było obrócić. Cóż poprzedni właściciel chcąc zabezpieczyć auto przed kradzieżą po prostu zdemontował cięgno na co dzień otwierając dzisiaj już moją K z "centralnego". Cóż było robić, kupiłem na Allegro klamkę z zamkiem i rozbierając oba zamki dobierałem małe rygielki do oryginalnego klucza. W bębenku zamka jest dziewięć rygielków, których odpowiednia konfiguracja połączona z określonym wzorem klucza pozwala na zwalnianie rygielków i obracanie zamkiem. Ze starego zamka uratowałem trzy rygle + dziewięć z "używki" pozwoliło na ułożenie ich w takiej kolejności (z lekkim ich przeszlifowaniem szlifierką), że obecnie oryginalny kluczyk pasuje do zamka jakby zszedł z nim jako komplet z taśmy produkcyjnej. Trochę jest z tym zabawy a i cierpliwość jest potrzebna ale efekt jest prawie gwarantowany : yesyes : :D : yesyes :
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pogrom Trola
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2013, 20:40
Imię: Mistrzu
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa - zamek drzwi

Post autor: Pogrom Trola » 03 sie 2013, 22:23

Mogłeś zdolny kolego podać do wiadomości, że zapadki są opisane z jednej strony cyferkami a z drugiej literkami co pozwala na łatwiejsze rozróżnienie wysokości zapadki i strony gdzie ma być zamontowana.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa - zamek drzwi

Post autor: adamM20 » 03 sie 2013, 22:31

Pogrom Trola pisze:Mogłeś zdolny kolego podać do wiadomości, że zapadki są opisane z jednej strony cyferkami a z drugiej literkami co pozwala na łatwiejsze rozróżnienie wysokości zapadki i strony gdzie ma być zamontowana.
... dzięki :D oznaczenia, o których piszesz widziałem ale z identyfikacją strony zapadek problemów nie ma a ich oryginalna kolejność i tak w trakcie "dzikiego pasowania" nie ma znaczenia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - naprawa zamka drzwi

Post autor: Bichoń » 09 sie 2013, 22:16

Hmm... ja też w tym tygodniu naprawiałem bębenek po próbie włamania - tak stwierdził specjalista, który za robotę samego bębenka wziął 50zł (usługę kompleksową, czyli z demontażem i założeniem, cenił na 100zł). Duży problem jest z otwarciem bębenka? Bo ja się bałem, że jak otworzę to każda część i każda sprężynka ze środka poleci w inną stronę świata.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kappa - naprawa zamka drzwi

Post autor: adamM20 » 09 sie 2013, 22:35

bichon pisze:Hmm... ja też w tym tygodniu naprawiałem bębenek po próbie włamania - tak stwierdził specjalista, który za robotę samego bębenka wziął 50zł (usługę kompleksową, czyli z demontażem i założeniem, cenił na 100zł). Duży problem jest z otwarciem bębenka? Bo ja się bałem, że jak otworzę to każda część i każda sprężynka ze środka poleci w inną stronę świata.
... właśnie, że nie jest to takie skomplikowane. Sprężynki nie wyskakują za to rygielki po lekkim szarpnięciu kombinerkami wyskakują jak pchły na wielkanoc. To co jest wymagane to jedynie trochę cierpliwości przy pasowaniu rygielków do samego klucza ale to i tak pestka w porównaniu z czytaniem na przykład "Nad Niemnem" Orzeszkowej.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”