Delta II - poszukiwany manual rozbierania foteli Recaro

Awatar użytkownika
david911
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 91
Rejestracja: 26 mar 2010, 13:34
Lokalizacja: Białystok

Delta II - poszukiwany manual rozbierania foteli Recaro

Post autor: david911 » 25 sty 2014, 18:53

Witajcie
Szukam jakiegoś manuala odnośnie rozbierania foteli Recaro z Dedry II celem zamontowania podgrzewania. Może jest jakiś ładny PDF w sieci, albo kilka jpgów z opisami?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 22:40 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

dawidson

Post autor: dawidson » 25 sty 2014, 20:37

Nie ma. Ale same fotele są proste w budowie i nie ma jakiegoś problemu ze zdjęciem tapicerki.

"... I guess it's just the way I'm wired."

www.delta-HF.com

Awatar użytkownika
david911
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 91
Rejestracja: 26 mar 2010, 13:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Poszukiwany manual rozbierania foteli Recaro

Post autor: david911 » 25 sty 2014, 21:14

A może ktoś rozbierał siedzisko celem montażu grzania tyłka? Niezbyt jestem obeznany z tapicerką - każda wskazówka się przyda ;)

dawidson

Post autor: dawidson » 25 sty 2014, 22:02

Jak już odkręcisz szyny na których jest fotel to od spodu widać miejsca w których jest zaczepiona tapicerka.

"... I guess it's just the way I'm wired."

www.delta-HF.com

Awatar użytkownika
MaciekTTT
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1192
Rejestracja: 26 gru 2010, 23:43
Imię: Maciej
Lokalizacja: Gliwice

Re: Delta II - poszukiwany manual rozbierania foteli Recaro

Post autor: MaciekTTT » 25 sty 2014, 22:51

I odkręć sobie plastiki, będzie łatwiej ściągnąć tapicerkę.
Dzidziuś

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II - poszukiwany manual rozbierania foteli Recaro

Post autor: Lorgbow » 26 sty 2014, 2:09

Ściągałem tapicerkę jakieś 2 lata temu, ale niestety nie zrobiłem fotorelacji, nie pamiętam już dlaczego
Na tyle co pamiętam:
- po wyjęciu z samochodu i odkręceniu szyn i plastików można rozkręcić recaro na dwa osobne elementy - siedzisko i oparcie
- najpierw wyjmuje się środki (te perforowane) - plastikowe zatrzaski od spodu + druciane skrętki (nie wiem czy oryginalnie tak było, u mnie były tylko w siedzisku)
- po wyjęciu środków można dobrać się do prętów przeplecionych przez materiał i zaczepionych na haczykach - wtedy można zaczynać zdejmować poszycie z boczków, z tym że żeby zdjąć poszycie z boczków trzeba wyjąć zagłówki - a te trzymają się na zawleczkach wewnątrz oparcia

Oczywiście wszystko to dotyczy foteli przednich, kanapy nie odważyłem się ruszać

Jeszcze jedno: jeśli recaro to 100% alcantry, to te poprzeczne przeszycia idą przez gąbkę i nie próbowałem nawet tego ruszać. W przypadku półskóry nie ma przeszyć i będzie dużo łatwiej
pzdr.
Krzysiek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta II - poszukiwany manual rozbierania foteli Recaro

Post autor: Tomzik » 21 maja 2018, 20:40

Podepnę się pod temat z brodą ;)

A czy ktoś może podpowiedzieć jak najłatwiej dobrać się do linki i mechanizmu odchylania oparcia w Recaro dla kierowcy?

Strzeliła mi linka, próbuję zorganizować nową, ale nie bardzo wiem jak tam się dostać celem wymiany. Nie uśmiecha mi się wyjmowanie fotela, chyba, że to mega proste ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”