Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Post autor: grodek » 27 gru 2014, 22:42

W czasie mrozu jest problem , chyba z mechanizmami zamków. Przekręcając kluczyk w drzwiach kierowcy nie da się ich otworzyć , lub gdy go przekręcę to mechanizmy w innych drzwiach wariują a rygle latają to w górę to w dół. Staram się jakoś żyć z tym dyskomfortem , jednak pojawił się nowy kłopot , nie zamykające się drzwi. Zamykają się dopiero gdy w samochodzie się nagrzeje , jednak przez ten czas muszę trzymać drzwi na rondach i zakrętach co doprowadza mnie do szału. Z drugiej strony brak 100% skupienia za kierownicą powoduje niebezpieczeństwo na drodze. Jak uporać się z tym problemem? Co kupić? Co wymienić? Zależy mi na nowych , nie zamarzających częściach.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2014, 23:00 przez grodek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Post autor: GrimlocK » 27 gru 2014, 22:59

Mam to samo :) Zapewne tylko wyjęcie zamka wraz z cięgnami, wyczyszczenie benzyną ekstrakcyjną i nasmarowanie odpowiednim smarem rozwiąże problem. Ja póki co sobie napsikałem zarówno do wkładki jak i mechanizm ryglujący smarem z MOS2 i drzwi się zamykają ale też trzeba je kilka razy rozruszać, natomiast zamka nie przekręcam, bo jak samochód znów się zmrozi to będzie powtórka, a już wczoraj wchodziłem przez bagażnik :D

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Post autor: grodek » 27 gru 2014, 23:03

Tylko nie wszędzie jest stosowne wchodzić przez bagażnik ;) nie chcę też w taki sposób ośmieszać marki. No i problem dalej nie pozostaje rozwiązany :(

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Post autor: GrimlocK » 27 gru 2014, 23:27

Jak nie ma innego wyjścia (albo raczej w tym przypadku wejścia ;) ) to trzeba :D Na pewno problem z otwieraniem drzwi/zamkiem wynika z osadzającej się wilgoci na elementach składowych, a wilgoć "przyczepia" się do zanieczyszczonej powierzchni.

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Post autor: horses » 28 gru 2014, 0:32

Standard, teraz w Warszawie w Wigilię lał deszcz, w nocy śnieg i zamarzło. Katastrofa :(
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Post autor: Przemek » 28 gru 2014, 11:03

grodek pisze:... Jak uporać się z tym problemem? Co kupić? Co wymienić?...
Jedynie kompleksowe wyczyszczenie całej mechaniki układu "zamka" - sam zamek, klamka zewnętrzna, klamka wewnętrzna, cięgna. Stare środki smarne, kurz, brud, woda, wilgoć. Przez lata nazbierało się tego i to jest przyczyną niedziałania na mrozie :D Jedne konstrukcje są mniej, inne bardziej wrażliwe na takie "zaniedbania" i nic tu nie poradzisz. W Omedze B miałem jakiś czas temu dokładnie takie same przejścia... : gafa :

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - w czasie mrozu nie zamykają się drzwi

Post autor: Bichoń » 28 gru 2014, 16:40

Temat przewija się na początku każdej zimy :-)
Tak jak przedmówcy napisali, przydało by się rozebrać, porządnie wyczyścić i lekko przesmarować. Ja preferuję potrzymanie zamka jakiś czas w nafcie (co najmniej kilka dni), potem przesmarowanie olejem do zamów karabinów (ballistolem).
Szalejący centralny zamek to efekt tego, że nie wszystkie zamki się otworzyły, więc automat zamyka z powrotem. Trzeba ustalić który to zamek i nim się zająć w pierwszej kolejności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”