Dedra - Turbo benzyna jaki olej

Awatar użytkownika
MIVOL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 303
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Nałęczów k/lublina

Dedra - Jaki olej silnikowy do turbo najlepszy??

Post autor: MIVOL » 09 mar 2009, 19:31

wszystko wygląda tak samo jak w wolnossaku:wink: To w przypadku gdy zakladasz np.turbinę nową lub po regeneracji musisz pamiętac aby zalac ją olejem przed montażem, azeby nie wystartowała na"sucho" , jesli nie ruszasz turbiny to po zlaniu starego oleju na ułozyskowaniu turbiny zostaje mała warsrtwa oleju która zaewni smarowanie przy starcie
Tak mi sie zdaje przynajmniej
Lancia Dedra 2000 TURBO (162PS)
Lancia Dedra INTEGRALE (169PS)
Fiat 126p OBR (23;P)

Sprzedarz częsci: LANCIA DEDRA 1.8ie / 2000 TURBO / INTEGRALE
tel . 515 141 526 (orange)
e-mail: miwol@vp.pl" target="_blank

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Re: Dedra - Turbo benzyna jaki olej

Post autor: JacekK » 09 lip 2014, 22:31

Witajcie, chciałbym zapytać ile litrów oleju wchodzi do Dedry Turbo oraz jaki filtr był fabrycznie montowany(jaka średnica)?
Pytam, ponieważ ja mam na aucie małego Filtrona(7,5cm średnicy) i chyba nie ma tam za dużo miejsca, a sprzedawca dobrał mi Knechta OC136, co zresztą zgadza się z katalogiem IC, tyle że to duża pucha, 9cm średnicy i obawiam się, że może nie wejść. Nie mam niestety dostępu do auta na bieżąco, więc chciałem zakupić wszystko wcześniej, by być już w pełni przygotowanym do wymiany, gdy przyjdzie czas.

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Re: Dedra - Turbo benzyna jaki olej

Post autor: JacekK » 26 wrz 2014, 0:34

Ponieważ nikt nie odpisał to ku potomności sam odpowiem w kwestii filtra - OC136 mieści się, ale nie pozostawia zbyt wiele miejsca na klucz do odkręcania.

intuos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 06 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dedra - Turbo benzyna jaki olej

Post autor: intuos » 26 wrz 2014, 9:15

Ja w kappie 20vt i thesisie 20vt uzywam valvoline 5w50 - 4l + valvolian 5w40 max life -1,5litra.
Long life zmiękcza gumki i silnik dłużej trzyma szczelność, natomiast 5w50 dobry jest i na lato i na zimę, poza tym jest pełnym syntetykiem. W Polsce nie jest dostępny valvoline 10w60 w wersji syntetycznej, jest to odmiana półsyntetyczna i nie jest tak dobra jak się wydaje.
Oleje były testowane (szczególnie 5w50) na przestrzeni 4lat i w kappie 20vt sprawdził się na dysatńsie 100000 bo tyle właśnie za chwile minie na budziku po tych 4 latach.
Ten zestaw mogę polecić, bo poprostu się sprawdza.

Używam dodatku w postaci militec-1. Przy każdej wymianie. Wg mnie działa.

Tyle odemnie na dystańsie 100.000km

ps. Samochody szanuje ale korzystam z mocy w pełni. Nie jeżdze na emeryta.
k Coupe 20vt
Thesis 20vt

evo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dedra - Turbo benzyna jaki olej

Post autor: evo » 26 wrz 2014, 20:12

po wielu analizach rynkowych(cena, dostepność, własności), kart technicznych, rozmów ze specjalistami olejowymi, tunerami z EU/USA i Polski, valvolie serii VR1 racing 5w50 lub 10w60, Millers Motorsport, lepiej współgrają z tymi silnikami od większości dostępnej na naszym rynku(mobil1 5w50, castrole, LM, shell racing, etc). Ze wzgl na formulację dodatków świetnie przystosowane do tych starszych silników.
Reszta wyżej wspomniana ma dodatki już wg surowszych, nowszych norm, które powodują problemy( w starszych silnika lat 90tych i starszych )np ze zużyciem wałków rozrządu-wymagają innej obróbki, ale to już dłuższa lektura.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”