Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Awatar użytkownika
DEDRALS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:12
Skype: BRAK
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdynia/UK

Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Post autor: DEDRALS » 19 lis 2013, 21:29

Witam kolegów forumowiczów,Zakładam temat bo nie mogę znaleźć takowego na forum,a mianowicie nie mogę zdobyć poduszek silnika do mojej Dedry.Do tej pory udało mi się wymienić jedną(strona kierowcy) a reszta jest " nie dokupienia ".
Stąd moje zapytanie: Czy wiecie może gdzie kupić takowe poduszki?
Potrzebna jest poduszka na prawą stronę o nr.7645067 i tylna o nr.7644685 - z Epera
Lancia Dedra 1.6 M.P.I 1995r. VIN: ZLA83500004082675
Będę wdzięczny za każdą podpowiedz.

PS.Przeszukałem googla, sklepy internetowe itd.Lecz w różnych sklepach, i na różnych fotkach poduszki wyglądają inaczej- i przeważnie są nie dostępne.

Pozdrawiam

Alan

Re: Dedra-poduszki silnika problem z zdobyciem.

Post autor: Alan » 19 lis 2013, 21:45

A pokaż nam foto tych poduszek, próbowałeś szukać poduszek do Tempry/tipo ?

Np. takich :link:

Awatar użytkownika
DEDRALS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:12
Skype: BRAK
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdynia/UK

Re: Dedra-poduszki silnika problem z zdobyciem.

Post autor: DEDRALS » 19 lis 2013, 21:52

Nie szukałem pod tymi tytułami choć wyglądają podobnie.
Chciałbym wkleić zdjęcia z epera, lecz coś nie mogę go "odpalić".
Problem jest taki że zdjęcia poduszek są prawie identyczne,lecz w jednych widziałem że są wyższe (na foto) inne niższe,z kolei jedne mają 2 otwory na śruby,inne 3itd.

Alan

Re: Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Post autor: Alan » 20 lis 2013, 7:38

Ten eper działa ... :link:

Symbole poduszek powtarzają się w TIPO/TEMPRA/DELTA/DEDRA

dawidson

Odp: Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Post autor: dawidson » 20 lis 2013, 8:15

Po kolei.
Poduszki są takie same we wszystkich autach opartych o podłogę Tipo, czyli: Tipo/Tempra/Coupe, Delta/Dedra, 145/146/155. Poduszki są takie same w każdej wersji silnikowej.

Poduszki są trzy: po lewej, po prawej i z tyłu. Auta z silnikami 2,0 posiadają jeszcze dodatkowe mocowanie idące od głowicy po stronie rozrządu do prawego kielicha.

To co jest łatwo dostępne to prawa poduszka silnika. Można ją dostać od ręki i jest stosunkowo tania. Jest mocowana do podłużnicy trzema śrubami M10 (o ile mnie pamięć nie myli).


Poduszka lewa jest praktycznie identyczna...ale kosztuje 3x tyle i jest ciężko dostępna. Nie ma najmniejszego problemu w tym żeby po obu stronach silnika zastosować "prawe" poduszki. Wymaga to drobnych przeróbek ale pozwala zaoszczędzić sporo grosza.

Tylna poduszka jest dostępna w handlu i kosztuje grosze.

Później jak dotrę do domu to wrzucę zdjęcia. Każdy będzie mógł ocenić sam jak bardzo poduszki się różnią ;)

"... I guess it's just the way I'm wired."
www.delta-HF.blogspot.com

dawidson

Odp: Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Post autor: dawidson » 20 lis 2013, 9:47

Ok, zdjęcia zrobione. Dla jasności - nowa poduszka widoczna na zdjęciach to poduszka prawa (strona pasażera), stara to poduszka lewa (strona kierowcy).

W pierwszej kolejności porównamy rozstaw śrub mocujących poduszkę do podłużnicy:
Obrazek
Jak widać dziury się praktycznie pokrywają. Wystarczy lekko rozwiercić otwory i problem się rozwiązuje.

Druga różnica to miejsce osadzenia łapy. W obu wypadkach łapa jest mocowana pojedynczą śrubą przechodzącą przez środek poduszki.
Zwróćcie uwagę, że w miejscu osadzenia łapy są małe ząbki. W poduszce lewej są one ustawione wzdłuż podłużnicy, w prawej w poprzek. Naturalnie po ich usunięciu za pomocą pilnika poduszka robi się uniwersalna.

Zaznaczam, że w handlu są różne poduszki. Poszczególni producenci mniej lub bardziej obcinają górną blachę, tę z otworami na śruby mocujące poduszkę do podłużnicy. Zanim więc kupicie drugą prawą poduszkę z myślą o przeróbce zdejmijcie najpierw lewą, na kartce odrysujcie kształt blachy i otworów i zobaczcie czy poduszka którą chcecie przerobić ma dość "mięsa" na nowe otwory ;)

Sposób sprawdzony kilka razy przez różne osoby - działa.

"... I guess it's just the way I'm wired."
www.delta-HF.blogspot.com

Awatar użytkownika
DEDRALS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:12
Skype: BRAK
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdynia/UK

Re: Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Post autor: DEDRALS » 20 lis 2013, 20:39

Ok Cenne informacje - dziękuję.Ale u mnie z lewej strony występuje taka poduszka :


I teraz pytanie : z prawej strony wg epera występuję poduszka ta z fotek kolegi dawidsona,ale znalazłem jeszcze coś takiego:
http://allegro.pl/poduszka-silnika-fiat ... 44914.html
Czy to powinno pasować na prawą stronę (pasażera) ?
Znalazłem również poduszkę na tył :
http://allegro.pl/poduszka-lapa-silnika ... 95661.html
Odpowiada ona rysunkami z epera,lecz czy będzie pasować mam wątpliwości.
ehh :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Post autor: mac1us » 20 lis 2013, 20:47

Dawid, poduszki są jak to zwykle bywa prawie takie same, ale trochę inne. Jest kilka typów poduszek, nawet do silników dohc, ja mam 3 typy i 2 różnią się między sobą wysokością, jeden rodzaj jest wypełniony olejem, ale to od Tempry 4x4.

dawidson

Odp: Dedra - poduszki silnika - problem ze zdobyciem

Post autor: dawidson » 21 lis 2013, 6:16

mac1us pisze:Dawid, poduszki są jak to zwykle bywa prawie takie same, ale trochę inne. Jest kilka typów poduszek, nawet do silników dohc, ja mam 3 typy i 2 różnią się między sobą wysokością, jeden rodzaj jest wypełniony olejem, ale to od Tempry 4x4.
Ja jak do tej pory wszystkie które miałem w rękach porównałem i nie było różnic na tyle dużych żeby nie dało się zastosować prawej w miejsce lewej.

"... I guess it's just the way I'm wired."
www.delta-HF.blogspot.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”