Dedra - problem z akumulatorem

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Kubek » 08 cze 2005, 16:47

Witam, mam taki problem co jakiś czas mi sie rozładowywuje akumulator, tak gdzieś co tydzien, co prawda wogóle tym samochodem nie jeżdże bo nie jest zarejestrowany, ale od czasu do czasu go odpalam, na akumulatorze nie spada napięcie gdy go mierzę ale np. po dwóch dniach z 12 V zrobiło mi sie 9 V i już wtedy silnik nie odpala.

Wcześniej mi się rozladował ponieważ bylo zwarcie które już naprawiłem, teraz już nie powinien Chyba że to normalne w Dedrze że po tygodniu akumulator sie rozładowywuje ?

Najgorsze jest to że mi sie coś z centralnym teraz popsuło i nie moge go otworzyć !
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Anonymous » 08 cze 2005, 18:02

A moze ako masz do d....y, jak ci po tygodniu same sie rozładowuje, spróbuj tak odłącz od klem i zostaw na tydzień samopas, a potem podłącz i sprawdź, jak będzie rozładowane niestety musisz wydać pare drobnych na nowe. :wink:



:D :twisted: :D

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Kubek » 08 cze 2005, 18:10

no spróbuje tak zrobić, ale to jest bydlasty akumulator 85Ah, w sumie to go gość przelożył z innego wozu do mojego, no nic tak pewnie zrobię, dzięki za rade, a czy to może być np. wina alarmu czy coś, ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Anonymous » 08 cze 2005, 20:07

czy on trochi za duży nieje, bo przeca tam ino wchodzi 12 V 45 A - h/225 A, minus na masie :wink:


:D :twisted: :D

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Kubek » 08 cze 2005, 20:36

troche duzy, ale sie miesci 12V 80Ah i 680 A :) , ledwo sie miesci ale akurat podstawka jest takiej wielkosci
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Anonymous » 08 cze 2005, 20:38

Miałem kiedyś też prawie włoską wersje Fiata 126p i ako 74ah. Ładnie pasował ale niestety był niedoładowany i sobie padł :wink:


:D :twisted: :D

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Kubek » 08 cze 2005, 20:47

heh :) ale ladowanie jest dobre na silniku wlaczonym, to 14,24 V :) a jaka powina byc wartosc na wylaczonym silniku 12V rowne ? czy mozna to jakos sprawdzic ze akumulator sie niedoladowywuje ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Anonymous » 08 cze 2005, 20:49

Oj, i tu jestem laikiem :oops:



:D :twisted: :D

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: makek » 08 cze 2005, 22:22

Możesz zapiąć szeregowo amperomierz i odpowiedź będziesz miał natychmiast czy ''coś" rozładowuje akumulator, czy sam nie "trzyma". Wszystko to oczywiście na wyłączonym silniku. Kwestia niedoładowania, to zależy jak się obciąża cały układ elektryczny tzn ile prądu z alternatora zostaje na ładowanie akumulatora, duże znaczenie ma czas, im więcej kręcenia rozrusznikiem tym dłużej akumulator musi się ładować. 12V na nieobciążonym akumulatorze to trochę mało. 100% naładowania akumulatora to prąd ładowania równy zero, więc wtedy napięcie mierzone na akumulatorze powinno być takie samo jak napięcie ładowania.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Kubek » 08 cze 2005, 23:58

ale przeciez amperomierz zalacza sie rownolegle z obciazeniem jakims ?
Moze mi to dokladnie napisac jak podlacze miernik i jaka wartosc ma na nim pisac i co to bedzie znaczylo jaka bedzie wartosc kiedy sie rozladowuje a kiedy nie a kiedy akumulator jest do kitu ?

Z Gory Dzieki
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: makek » 09 cze 2005, 7:44

Równolegle zapina się voltomierz. Generalnie samochód na postoju nie powinien pobierać prądu (amperomierz, szeregowo)

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Re: Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: PeGaZ » 09 cze 2005, 8:18

"Jaqob" pisze:Wcześniej mi się rozladował ponieważ bylo zwarcie które już naprawiłem, teraz już nie powinien Chyba że to normalne w Dedrze że po tygodniu akumulator sie rozładowywuje ?
Całkowite rozładowanie akumulatora jest bardzo szkodliwe. Sam się o tym przekonałem, gdy alarm rozładował mi aku. Po pierwszym razie jeszcze trochę pochodził - po naładowaniu kręcił jak trzeba. Za drugim razem - gdy się rozładował - niestety ładowanie już nic nie pomogło....

Poza tym pojemność akumulatora powinna być dostosowana do samochodu (alternator, regulator napięcia itp.) i w Twoim przypadku przesadziłeś z tą pojemnością. Ten akumulator nigdy dobrze (i do końca) się nie naładuje w Twoim samochodzie. Myślę, że stosowanie wyższej pojemności to co najwyżej o "jeden numerek" (np. tam gdzie przewidziano 45Ah od biedy można włożyć trochę wyższy np. 52Ah, czy jakie tam występują). I nie ma tu znaczenia napięcie ładowania - a prąd jaki podczas tego ładowania jest dostarczany do aku (np. 42Ah ładujemy prądem 4A przez 12h, ale już 60Ah tym samym prądem należałoby ładować np. 18h - są to dane z głowy, nie dokładne, ale dające jakiś obraz).
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: makek » 09 cze 2005, 14:43

Nie jest prawdą, że napięcie z jakim jest ładowany akumulator nie ma znaczenia. Bo to właśnie napięcie, a ściślej różnica napięć wymusza prąd ładowania.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: Kubek » 09 cze 2005, 15:12

Zmierzylem, pobiera mi 0.31 A to jest okolo jakies 4W, teraz musze posuzkac co mi to bierze, chyba ze to jest w granicy normy ? , sam zegar chyba tyle nie pobiera nie ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - problem z akumulatorem

Post autor: makek » 09 cze 2005, 16:12

Ja mam 0,06A.
Kiedyś miałem radio Kenwood i ono miało taką przypadłość, że przy spadku napięcia resetowało się i w takim stanie pobierało ok 0,3-0,4A, co dawało tydzień na rozładowanie akumulatora. Wystarczyło włączyć, wyłączyć radio i wszystko wracało do normy. Pewnie to dość odosobniony przypadek, ale może.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”