Dedra - problemy z elektryką

Anonymous

Dedra - problemy z elektryką

Post autor: Anonymous » 12 sty 2005, 16:31

cześć jestem szczęśliwym posiadaczem dedry 1,8 z 1992 r i mam duży problem z elektryką najpierw same od siebie zaczeły chodzić wycieraczki po 2 dniach po włączeniu kierunku zaczeły działać oby dwa i do tego jeszcze sygnał. przesuszyłem całą puszke z bezpiecznikami itd.niecałe dwie godz. roboty, wyeliminowałem wycieraczki i sygnał ale kierunki dalej chodzą dwa.RATUJCIE.

dedra4wd

---

Post autor: dedra4wd » 13 sty 2005, 18:41

---
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2005, 0:05 przez dedra4wd, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Dedra - problemy z elektryką

Post autor: Anonymous » 13 sty 2005, 19:10

dzięki za wsparcie ale okazało sie że niestety listwa od bezpieczników ma przebicie a to wina niedrożnych kanalików z szyberdachu.Tak to jest jak stoi się pod chmurką cxałe 24 godz. :mrgreen:a tak wogóle może macie na zbyciu jakąś książeczke z instrukcją.

Anonymous

Dedra - problemy z elektryką

Post autor: Anonymous » 18 sty 2005, 19:01

To znowu czekałem za swoim cackiem 4 dni i wkońcu nim objerzdzam, ale niestety za zapchane kanaliki trzeba było surowo zapłacić.2-stówki niemoje ale co sie nie robi.Poza listwą zawalone były styki pod całym kokpitem więc RADZE jak macie troche wody pod dywanikami weźcie kawałek sprężarki i przepczjcie je to nic nie kosztuje ale warto. :shock: :shock: :shock: :shock: :idea:

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Re: vitam

Post autor: sloneczna » 05 mar 2005, 20:49

"dedra4wd" pisze:Sprawdź dwie rzeczy :

Najważniejsza :
W srodku w aucie masz schwek w którym jest oswietlenie oraz przycisk do bagaznika oraz wlewu paliwa - zdemontuj to - Zobacz czy jest róznica
jezeli niema sprawdź alternator tzn. zapal samochód i zdejmij ujemny biegun od akumlatora - jezeli auto zgasnie - zobacz alternator

pozdrawiam
dedra4wd
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
NIE POLECAM TEJ PRAKTYKI .
Czesto w przypadku jak jest dobry alternator dochodzi do nagłego obciążena i spadku napięcia .W najlepszym przypadku uszkadza sie dioda wzbudzeniowa.Oczywiście po takiej operacji trzeba resetować komputer. : 8O lol:Lepiej miernik .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

dedra4wd

---

Post autor: dedra4wd » 05 mar 2005, 21:47

---
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2005, 0:05 przez dedra4wd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Dedra - problemy z elektryką

Post autor: sloneczna » 06 mar 2005, 11:35

O ile elektryk w warsztacie by wten sposób testował altelnatory to DZIĘKUJE! w ten sposób testowano 125,126i starsze polonezy układy z przerywaczem .
Jeżeli kolego wiadomo ci to :Układy elektroniczne w Lanci a szczególnie altelnatory są dość awaryjne iczułe na wszelkiego rodzaje niespodziewane
zmiany napięć.Zdaża się bardzo dużo awarii szczególnie diod,regulatorów doprowadzając do wygotowywania wody z aku .Raczej nie pomyślałeś o tym .Napewno moja wiedza na ten temat nie pochodzi z Warsztatów Kółek Rolniczych ,czy też podobnych.Pozdrawiam i nie neguję takiego postępowania ,tylko przedstawiam swój pogląd i nie mósi być zgodny z innym ,w tym temacie.Zasada forum !! :)
Jurek odszedł od nas na zawsze...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”