Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Anonymous

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: Anonymous » 25 sty 2006, 16:26

Witam, rozpisałem się ostatnio ale cóż takie życie .
Panowie czy odłączanie akumulatora w Dedrze 2.0 w celu podładowania akumulatora może spowodować uszkodzenie komputera?
Ktoś mi powiedział że nie powinno się odłączać akumulatora w aucie z komputerem. Odłączyłem ze 4 -ry razy i nie chce mi odpalić a może paliwo zamarzło?

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: makek » 25 sty 2006, 16:40

Nie powinno się odłączać akumulatora na pracującym silniku.

Anonymous

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: Anonymous » 25 sty 2006, 16:51

Ja tak robiłem i nie miało to żadnego wpływu na kompa, mozna poczytać jak się resetuje kompa i w jakiej kolejności podłączyć klemy :wink: wszystko jest na forum :wink:

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: -OLO- » 25 sty 2006, 17:14

Potwierdzam, odłączenie aku przy wyłączonym silniku nie powinno mieć wpływu na komputer. Zresztą sam nie jeden rac odłączałem dla podładowania akumulatora.
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Anonymous

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: Anonymous » 25 sty 2006, 18:07

Witam , Macieju opisz mi dokładnie jak resetować kompa lub nakieruj mnie gdzie jest ten post dotyczący restartu (kolejność zdejmowania klem), nie mogę go znaleźć.

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: mario09 » 25 sty 2006, 18:29

Kolejnosc odlaczania klem: pierwsza + potem -, podlacznie najpierw - potem +.
P.S. Kiedys przez pomylke podlaczylem w odwrotnej kolejnosci i centralny nie dzialal.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: prezesjm » 25 sty 2006, 21:39

"mario09" pisze:Kolejnosc odlaczania klem: pierwsza + potem -, podlacznie najpierw - potem +.
P.S. Kiedys przez pomylke podlaczylem w odwrotnej kolejnosci i centralny nie dzialal.
Wybacz ale kolejność podłączania klem nie ma najmniejszego znaczenia, musiałeś mieć akurat pecha coś zaiskrzyło i być może coś się zablokowało. Podawana w literaturze kolejność podłączania pierwsze plusa następnie minusa jest podyktowana bezpieczeństwem bo jeśli Ci objedzie kluczyk przykręcając śrubkę plusową to najczęściej zwierasz wtedy do masy, jeśli połączyłeś wcześniej minus to możesz stracić klucz, akumulator , oczy itp. a w przeciwnym przypadku to oczywiście nic się wielkiego nie stanie. Pozdrawiam i zawsze zaczynajcie od plusa :wink: .

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: wujek » 25 sty 2006, 22:02

Witam,
A przy odłączaniu, z opisanych powyżej powodów (unikanie przypadkowego zwarcia narzędziem do masy) odpinamy najpierw "-", a nastepnie "+".
I nie ma prawa mieć ta kolejność na zachowanie urządzeń elektr. w aucie.
Jeżeli alarm jest wyposażony w wyłącznik kluczykiem (na syrence) to przed odłączeniem akumulatora powinno się go wyłączyć.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - wpływ akumulatora na komputer

Post autor: makek » 25 sty 2006, 22:08

I dobrze, że się Główny Elektronik wypowiedział w kwestii kolejności podłączania, odłączania klem. Już kiedyś była dyskusja na forum dotycząca tego tematu, nie chciałem się upierać, bo jak dyskutować z.....Torellem. Od siebie dodam, że taka kolejność podłączania jaką wymienił Mario09 ma znaczenie przy wyższych napięciach, stanowiących zagrożenie dla zdrowia czy życia. Oczywiście w sensie + jako faza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”