Nuova Delta - dziwne zwarcie

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - dziwne zwarcie

Post autor: zaba156 » 03 mar 2006, 9:17

mam powazny problem :D na zapalonym silniku wszystko jest niby ok ale nie dziala kontrolka ladowania i cos dziwnie szumi (prawdopodobnie lozysko alternatora) ale jak po zgaszeniu predkosciomiesz podnosi sie na 40 km/h zaczuna sie swiecic kontrolka ladowania oraz nie zapiecia pasow, a teraz najlepsze kilometry same sie przesuwaja do przodu :) ladowanie pradu jest ale nieco mniejsze cos ponad 13V elektryk swierdzil ze to cos z alternatorem i trzeba rozebrac Prosze o pomoc :roll:
Nuova Delta 1.6 8V LPG

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Nuova Delta - dziwne zwarcie

Post autor: wujek » 03 mar 2006, 12:32

Witam,
Dziwne zachowanie prędkościomierza/licznika kilometrów wskazywałoby raczej na jakieś problemy z połączeniami mas lub połączeniami tablicy zegarów.
Przeszukaj posty z opisami problemów z elektryką w Delta/Dedra - może znajdziesz podpowiedź.
Prędkościomierz jest napędzany wewnętrznym silnikiem elektrycznym, który jest sterowany modułem pobierającym impulsy z impulatora zamontowanego na skrzyni biegów. Elektrycznie nie ma żadnych związków z alternatorem, jedynie zwarcia/przerwy połączeń tablicy lub modułu mogą wprawić prędkościomierz w ruch, usterka modułu też.
W pierwszej kolejności masy i połączenia plusowe - masa nadwozia i połączenia centralki bezpieczników.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nuova Delta - dziwne zwarcie

Post autor: Kubek » 03 mar 2006, 14:34

zaba a gdzie byles u elektryka ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - dziwne zwarcie

Post autor: zaba156 » 03 mar 2006, 17:02

juz wszystko zalatwione :D co sie okazalo padly diody w mostku prostowniczym w alternatorze wymienilem tez lozyska i wszystko gra najbardziej mnie dziwi dlaczgo tak dziwnie zachowywal sie predkosciomierz :roll:
Jaqob ja ma znajomego potocznie nazywanego "zlota raczka" ktory pracuje na samochodowce w rzeszowie na stacji diagnostycznej i tylko jezdze do niego i jak narazie nigdy sie nie myli i zawsze mi pomogl :D
pozdrawiam
Nuova Delta 1.6 8V LPG

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Nuova Delta - dziwne zwarcie

Post autor: wujek » 03 mar 2006, 19:28

Witam,
Wygląda na to, że niezbadane są drogi prądu w aucie. Sprawdź jednak masy nadwozia i styki centralki bezpieczników.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nuova Delta - dziwne zwarcie

Post autor: Kubek » 03 mar 2006, 19:43

zaba i ile wzial od ciebie za ten alternator ? Myslisz ze by sobie mogl poradzic z tymi szalejacymi obrotami na zimnym silniku i tym ze mi swiatla swieca raz slabiej a raz mocniej ? :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - dziwne zwarcie

Post autor: zaba156 » 04 mar 2006, 12:43

ok wujek sprawdze jak tylko sie pogoda polepszy dzieki za pomoc
:P ja
Nuova Delta 1.6 8V LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”