Dedra - wybór akumulatora

Anonymous

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 17 mar 2006, 15:03

Cześć. Na mój akumulator przyszedł juz czas. Ciągle musze go wyciągać bo jak zostawie go na zimnie, to odmawia posłuszeństwa i potem nie odpala. Jest z nim nawet tak cieńko ze czasem jak zgaśnie na mieście to potem musze zpychać na chodnik, bo sie za mną robi korek :( w sumie to nie wiem czy alternator tez nie szwankuje, ale aku. na pewno. Poza tym zaobserwowałem falowanie obrotów na ciepłym i zimnym silniku tak miedzy 800, (czasem nawet spada do 500) a 1100 obr/min. bez znaczenia czy pracuje na gazie czy na benzynie. (Walnięty Silnik krokorwy?)
Pytania moje to :
1. Czy 45 Ah jest wystarczające do mojej dedry 1.6?
2. Jaki akumulator jest najlepszy? nie koniecznie chodzi mi o kompromis miedzy ceną a jakością, moze być drogi byle bym był go pewny zawsze.

A może ktoś ma jakiś inny pomysł na niedomagania jakie opisałem?
za wszystkie opinie bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam,
Marcin

Anonymous

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 17 mar 2006, 15:20

Proponuje kupic zwykly miernik za 15 zl i sprawdzic na akumulatorze ile ci laduje,co do akumulatora to w zupelnosci ci wystarczy 45Ah lub 50Ah,
co do producenta to ja mam od 4 miesiecy nowke CENTRA FUTURA+pakiet assistance,jak narazie jestem z niego zadowolony,nie byl cala zime wyciagany z auta,no a mrozy byly po 30 stopni,podchodzilem i za pierwszym razem odpalal :D
co do obrotow to albo alternator nie laduje ,bo jak staniesz zgasisz go lub zgasnie i juz nie zakreci ,albo juz masz tak wysluzony akumulator,obroty moga skakac wlasnie przez aku bo tak w ogole prawie nie ma pradu i silnik,swiece nie maja odpowiedniej iskry

Ps.dopisze ze ja mam 75Ah a prad rozruchu 730 ,bo wymienilem sobie alternator z 70Ah na 90

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: pew » 17 mar 2006, 16:05

jeśli chodzi o akumulatory to naprawdę nie ma co się zastanawiać za bardzo jakiej firmy (no chyba że jakiś Panascanic albo inny wynalazek o którym nikt nie słyszał) - wiele razy rozmawiałem z ludźmi którzy mają akumulatory wszelkich maści i wszyscy twierdzą że pracują bez zarzutu przez parę lat, łącznie z tegoroczną zimą - czy to sprzęt polski, niemiecki, amerykański czy np. serbski :-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Anonymous

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 17 mar 2006, 16:40

Ja zakupilem ta centre moze i dlatego ze byl tanszy o 50 zl bo jest z prawym plusem ,ale co za roznica i tak mi pasuje

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: -OLO- » 17 mar 2006, 20:36

Jeżeli chodzi o akumulator, to polecam firmę YAK we wrocku ul. Przyjaźni 111 tel. 339 88 11. Od dłuższego czasu testujemy (firma w której pracuję) ich i jest wszystko ok. Ostatnio prywatnie do swojej dederki 1,6 kupiłem tam nowy aku. dobrali mi Artica 55Ah z koncernu Boscha kosztował 185zł narazie niebyło z nim problemu.
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Anonymous

Odp: Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 17 mar 2006, 23:03

"kopek" pisze:Jaki akumulator jest najlepszy?

Według mnie żaden z marketu. Wolę dorzucić kilkadziesiąt złotych i dostać akumulator, który będzie zalany elektrolitem w sklepie i uformowany na moich oczach. Wszystko jedno jakiej będzie marki(badziewia do uformowania nie sprzedają), na pewno będzie długo bezawaryjnie działać.

Anonymous

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 19 mar 2006, 12:23

serdeczne dzięki, juz wiem co robić :))

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Odp: Dedra - wybór akumulatora

Post autor: makek » 20 mar 2006, 9:37

"czz" pisze:
"kopek" pisze:Jaki akumulator jest najlepszy?

Według mnie żaden z marketu. Wolę dorzucić kilkadziesiąt złotych i dostać akumulator, który będzie zalany elektrolitem w sklepie i uformowany na moich oczach. Wszystko jedno jakiej będzie marki(badziewia do uformowania nie sprzedają), na pewno będzie długo bezawaryjnie działać.

Robi się jeszcze coś takiego jak formowanie akumulatora?

Anonymous

Odp: Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 20 mar 2006, 20:55

"makek" pisze: Robi się jeszcze coś takiego jak formowanie akumulatora?
W Łodzi są 2 takie sklepy. My kupujemy na Zaolziańskiej. Koleś się przejmuje, zanim zamontuje akumulator, sprawdza ładowanie w aucie, potem forumje akumulator( przy kliencie zalewa elektrolitem) - odbiór gotowego przeważnie na drugi dzień. W naprawdę dobry sklep. W teorii jest trochę drożej, ale w praktyce przez te kilkadziesiąt złotych więcej można sporo nerwów zaoszczędzić.

Anonymous

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 22 mar 2006, 13:28

Zastosowałem sie do rad. Akumulator nie był przy mnie formowany ale dokładnie sparawdzony. Sprzedający sam mi go założył i sprawdził poziom ładowania z alternatora. wszystko w pożądku. Kupiłem centrę futura 50 Ah z pakietem asistance. Wydałem 200 zł, mam nadziejż że bede zadowolony przez co najmniej 3 lata, bo taką mam gwarancję :lol:

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: pew » 23 mar 2006, 9:54

co jest w assistance do akumulatora? chyba przez to jest on taki drogi ... :?:
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Dedra - wybór akumulatora

Post autor: pew » 23 mar 2006, 9:58

"czz" pisze: Koleś się przejmuje, zanim zamontuje akumulator, sprawdza ładowanie w aucie, potem forumje akumulator( przy kliencie zalewa elektrolitem) - odbiór gotowego przeważnie na drugi dzień.
jeszcze nie widziałem szczerze mówiąc aby w sklepie akumulatory stały bez elektrolitu, że nie wspomnę o bezobsługowych ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Anonymous

Odp: Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 23 mar 2006, 10:01

Niektórzy jednak to jeszcze robią :lol:
np.:
http://www.akumulatory.auto.pl/

Anonymous

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: Anonymous » 26 mar 2006, 21:03

"pew" pisze:co jest w assistance do akumulatora? chyba przez to jest on taki drogi ... :?:
Jest tam niby taka opcja że jak ci nawali akumulator na (terenie kraju) to przyjeżdza taki pan i ci odpala brykę :) oczywiście musisz wozić gwarancję i polisę przy sobie. Nie wierzę osobiście w tego rodzaju zapewnienia i mam nadzieję że nie będę w takiej potrzebie.

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wybór akumulatora

Post autor: -OLO- » 27 mar 2006, 15:01

@kopek, pochwal się gdzie kupiłeś akumulator
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”