Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 25 kwie 2006, 18:37

No i mam pierwszy tyci-tyci problemi z Lancią i żeby za bardzo nie główkować to odrazu zapytam, może to przyspieszy rozwiązanie problemu.
Mianowicie nie mam wogóle prądów w tylnich drzwiach, aobjawia się to tym że niedziałają mi szyby, nieswiecą się podświatlenia szyb, niedziałają czujniki otwartych drzwi przez co niezapalją mi się kontrolki od drzwi tylnych na tablicy i lampki w środku, a także niedziałają też przyciski od opuszczania szyb tylnich, te między fotelami z przodu. Niedziała tez przycisk blokowania szyb i te przyciski tez nie są podświatlane a chyba powinny bo obok jest od lusterek regulacja i świeci w nocy.
Jakby ktoś wiedział w czym problem to byłbym wdzięczny.
Powiem ponad to że sprawdziłem już bezpieczniki wszystkie i wszystkie są całe.
Ale jeszcze jedno pytanie: w skrzynce z pezpiecznikami jest taki bezpiecznik - pierwszy od góry po prawej stronie, pod nim sa dwa ( po jednej i po drugiej stronie) ze znaczkiem szybek 25A a obok niego po lewej jest ten "service". Ten natomiast o który mi się rozchodzi ma znaczek taki jak szybki tylko całkiem kwadratowy a nie jak szybka taki zcięty ( jak drzwi).
No i właśnie od czego on jest?
No i jak obywatele, pomożecie?? :wink:

Awatar użytkownika
bobby123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 413
Rejestracja: 21 sie 2005, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Wrocław

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: bobby123 » 25 kwie 2006, 19:58

Sprawdź czy do centralki sterującej szybami są wpięte wszystkie kable ( centralka jest pod kierownicą po lewej stronie - trzeba zdjąć osłonę, śruby inbusowe ). Opcja druga, czy ze skrzynki bezpieczników nie wysunęło się któreś złącze, może się zdarzyć przy otwieraniu jak ktoś kiedyś majstrował i źle ułożył wiązkę. Czy to nie działało od początku, czy działało i przestało? Jeśli nie działało może być jeszcze możliwość, że ktoś drzwi przekładał i czegoś nie podłączył, albo drzwi są z kręciołem a boczki z elektryką, da się zrobić :mrgreen: . Kwadratowe rysunki przy bezpiecznikach:
-ogrzewanie tylnej szyby i lusterek
-wycieraczki przód i tył, osobne
-wentylator
A zanim dostaniesz zawału :wink: to jest jeszcze jedna skrzynka z bezpiecznikami i przekaźnikami. W tym m.in. dwa 25A bezpieczniki - jeden szyby przednie, drugi szyby tylne :P
605-365-315 od świtu do zmierzchu :-)

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 25 kwie 2006, 20:24

centralkę już znalazłem, doszedłem do niej po odgłosie "pykania" podczas otwierania i zamykania szyb, wydaje się że wszystko oki - dla spokoju sprawdzę jeszcze raz. Co do "czy zawsze to niedziałało" powiem że samochód mam od soboty i TAK - od soboty niedziała i jak gość ją sprowadzał to tez niedziałało. Drzwi są raczej oryginalne, boczki tez. Gdzie ta druga skrzynka? to ta pod pokrywką z lewej? A co do oznaczenia bezpieczników to jest taki jeden w prawym górnym rogu co wyglada jak kwadratowa tylna szyba ale do połowy jest biały tak jak odsunięta szyba. Bo np. zciągnąłem anuala w wersji angielskiej i tam jest opis wszystkich bezpieczników ale jak na złość w tej skrzynce nie ma ujętych tych od szyb i tego też nie. A jeszcze tak jak mówie niedziałają czujniki otwartch drzwi z tyłu i cały panel między siedzeniami od szyb i od blokowania szyb, ewidentnie brakuje w nim i w drzwiach tylnych napięcia.

Awatar użytkownika
bobby123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 413
Rejestracja: 21 sie 2005, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Wrocław

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: bobby123 » 25 kwie 2006, 20:44

U mnie bezpieczniki szyb są pod pokrywką z lewej 2x25A, jest też tam bezpiecznik ABS. Hmm mam manuala po niemiecku i po angielsku ale są takie same oznaczenia. Może w SW jest inaczej? Choć nie chce mi się wierzyć. Nomads ma manuala po polsku, a Olo ma Dedre SW może będą wiedzieć. W manualu są bezpieczniki szyb, ale dwie strony dalej ;-) właśnie w tej skrzynce pod klapką.
605-365-315 od świtu do zmierzchu :-)

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 25 kwie 2006, 20:54

może najlepiej zrobię ja pstrykne fotosy, bedzie wszystko jasne. No ja w sumie mam 2 bezpieczniki z oznaczeniem że do szyb ale są one w tej głównej skrzynce co zjeżdża na dół jak się ją z zaczepu wychaczy

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 30 kwie 2006, 13:16

echę, echę...powie mi ktoś jak tu wstawić te zdjęcia co zrobiłem :?
Bo niełapę zbytnio jak to się robi.
pokazał bym Wam pewne cuda, to może by się wyjasniło parę spraw.[/img]

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Kubek » 30 kwie 2006, 13:29

wyslij mi na kuba@ekonomia.rzeszow.pl to je wkleje. Ja podejrzewam ze ci zasniedzialy jakies kostki albo cos takiego, ktore sie laczal z drzwiami tylnimi i przednimi, ja otworzysz drzwi tylnie to miedzy zawiasami jest taka czarna guma co jak by laczy te drzwi, sciagnij ja i pociagnij za te kabelki tam w srodku powinna byc kostka ktora laczy przod z tylem i sprawdz to, chociaz to i tak pewnie nie bedzie to mozesz jescze zobaczyc kostke w tunelu tam gdzie masz to podswietlenie od lusterek, to sie da latwo wyciagnac i sprawidzic, a jak nie to szukaj tych bezpiecznikow :) poprostu zobacz czy jakis nie jest przypalony
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Nat » 30 kwie 2006, 14:24

"Tofik" pisze:echę, echę...powie mi ktoś jak tu wstawić te zdjęcia co zrobiłem :?
Bo niełapę zbytnio jak to się robi.
pokazał bym Wam pewne cuda, to może by się wyjasniło parę spraw.[/img]
znajdź jakiś darmowy serwer zdjęciowy, w sieci jest ich pełno. Po opublikowaniu go tam wystarczy, gdy w treści posta naciśniesz guziczek Img, potem wpiszesz/wstawisz adres obrazka i jeszcze raz img.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

szpoper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 234
Rejestracja: 09 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: szpoper » 30 kwie 2006, 14:53

darmowy serwer zdjęć
www.fotosik.pl

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Kubek » 30 kwie 2006, 23:05

1
2
3
4
5
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 01 maja 2006, 21:56

Dzięki za wstawienie zdjęć, a teraz do nich pytania:
1. Od czego jest ZIELONY bezpiecznik 30A w pierwszym rzedzie w 2 kolumnie po prawej? (rząd wyżej niż białe 25A od szyb) :?:

2. Czym jest mała szara skrzyneczka z kabelkami znajdująca się pod siedziskiem kanapy po stronie kierowcy (zdjęcia pokazują) :?:

3. Jak się otwiera/rozbiera ten panel miedzy fotelami i skąd się bierze prąd w sterowaniu szybami i w włączniku blokady szyb. Chodzi mi o to skąd bierze napięcie te urządzenie, co jest poprostu "przed" nim :?:

Awatar użytkownika
bobby123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 413
Rejestracja: 21 sie 2005, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Wrocław

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: bobby123 » 02 maja 2006, 1:07

"Tofik" pisze:Dzięki za wstawienie zdjęć, a teraz do nich pytania:
1. Od czego jest ZIELONY bezpiecznik 30A w pierwszym rzedzie w 2 kolumnie po prawej? (rząd wyżej niż białe 25A od szyb) :?:

2. Czym jest mała szara skrzyneczka z kabelkami znajdująca się pod siedziskiem kanapy po stronie kierowcy (zdjęcia pokazują) :?:

3. Jak się otwiera/rozbiera ten panel miedzy fotelami i skąd się bierze prąd w sterowaniu szybami i w włączniku blokady szyb. Chodzi mi o to skąd bierze napięcie te urządzenie, co jest poprostu "przed" nim :?:
1. Szyberdach? Oznaczenie znajome, Amperarz też odpowiedni
2. Podobna do centralki siłowników, ale w Dedrach tego nie było, przynajmniej w mojej ;-) . Może autoalarm, albo immo, dziwne miejsce, ale może być. Nie będę się wymądrzał bo nie wiem :-) .
3. Wyjmujesz sterownik lusterek podważając lekko wkrętakiem, od strony tylnej kanapy, czyli od tyłu ;-) . Powinien dać się lekko wyjąć razem z kablami. Potem jedna śrubka krzyżakowa i rozbierasz całość.
Bezpieczniki sprawdziłeś miernikiem? Może tak jak pisałem wysunęło się któreś złącze ze skrzynki bezpieczników, albo gniazdo bezpiecznika jest wypalone.
605-365-315 od świtu do zmierzchu :-)

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 02 maja 2006, 10:10

Niemem szyberdachu - cóż nieoznacza to że niemogę mieć bezpiecznika :D
alarmu tez nie mam więc skrzynka od alarmu rcaezj nie jest od immo niesądzę żeby w takim łatwo dostępnym miejscu ułozyli.
bezpieczniki sprawdziłem wszystkie. Jest faktem że na zielonym nie mam pradu po przekreceniu kluczyka bo się próbnik niezaświeca, na białych od szyb świeci, na tym nie.
Poczekam jeszcze tu popatrzę może ktoś będzie pewny tego bezpiecznika i tej szarej skrzynki.

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 06 maja 2006, 12:06

rozebrałem ten panel między fotelami, ten gdzie jest sterowanie od szy tylnych i włącznik/wyłacznik blokady szyb i się okazało że jak wypiąłem kostkę to na żadnym przewodzie nie ma napiecia (próbnik sie niezaświeca). Przypuszczalnie prąd zanim dojdzie do klawiszy w drzwiach to przechodzi najpierw przez ten element, a skoro juz tu nie ma pradu to dalej nie idzie, bo nie ma co.
A może się mylę i drzwi są na innym obwodzie a przyczyna tkwi u źródła?? Pytanie tylko, gdzie jest to źródło??
P.S. czy już ktoś doszedł czym jest ta szara paczka pod kanapą?? :|

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Kubek » 06 maja 2006, 12:53

Szara paczuszka to moze jakis imobilajzer ? albo centralka ? Ale w tej paczuszce raczej nic ci sie nie popsulo, ten brak pradow wyglada na typowy spalony bezpiecznik ? Jesli juz sprawdzales bezpeiczniki to poszukaj moze przyczyn w samej skrzynce z bezpiecznikami, moze cos wtyki na bezpieczniki zasniedzialy, posprawdzaj tam przewody itp. Ewentualnie mozesz podjechac do jakiegos elektryka zeby Ci sprawdzil i zdjagnozowal co to jest ale nie naprawial, bedziesz wiedzial co to moze byc a naprawisz juz sobie sam, jakis kokosow nie zaplacisz raczej za takie cos, chyba ze mieszkasz w Warszawie :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”