Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 06 maja 2006, 13:13

mieszkam w kielcach więc tak nieplądrują portfeli jak w stolicy :mrgreen:
A ta skrzyneczka z tyłu to wygląda bardzo podobnie jak ta pod deską rozdzielczą po lewej stronie co "pstryka" tam jak się majdruje przednimi szybami - może to to samo tylko do tylnych??
Może ktoś kto ma z tyłu elektykę zejrzał by pod kanapę?

Awatar użytkownika
PYCIU
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 14 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: PYCIU » 16 maja 2006, 13:39

hej też mam taki problem nie działają mi szyby z tyłu ale czujniki od otwartych drzwi działają, mam też taką szarą skrzynkę z tyłu pod siedziskiem z dużą wtyczką ale jest to centralka od ABS-u więć możesz spokojnie przy niej nie grzebać. Ja jak nie dojde do tego jak je zrobić to chyba przeprowadzę nowy przewód zasilający do sterowników co sż miedzy siedzeniami przedniami. powodzenia w dalszej pracy
czarna DEDRA 1.9TD 95r.

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - brak prądów w tylnich drzwiach

Post autor: Tofik » 16 maja 2006, 14:15

"PYCIU" pisze:hej też mam taki problem nie działają mi szyby z tyłu ale czujniki od otwartych drzwi działają, mam też taką szarą skrzynkę z tyłu pod siedziskiem z dużą wtyczką ale jest to centralka od ABS-u więć możesz spokojnie przy niej nie grzebać. Ja jak nie dojde do tego jak je zrobić to chyba przeprowadzę nowy przewód zasilający do sterowników co sż miedzy siedzeniami przedniami. powodzenia w dalszej pracy
No to ja Ci powiem że ta szara skrzyneczka pod kanapa to jest właśnie centralka od tylnich szyb. Ja juz rozwiazałem ten problem. podawałem prad pod przewody te do tej kostki które powinny mieć prąd a niemiały, ale przez żarówkę - brzeczało i nic nie grało. dopiero zupełnie przypadkiem zmostkowałem dwa wejścia i ruszyo szybą - teraz to już byłem w domu. teraz pozostawało sprawdzić gdzie przewód który nie miał napięcia go tracił. Niebyło to łatwe i wymagało wyjęcia fotela kierowcy i podniesienia wykładziny, a tam się okazało że przewód ten - a idzie on od bezpieczników - przetrał sobie izolację i zaśniedział i się rozpadł. wystarczyło go zlutować (chodź w tym przypadku trzeba było dosztukować kawałek) i tyle - szybki działają jak marzenie. Oczywiscie mogłem to zrobić prostackim sposobem i zostawić poprostu zmostkowane te styki ale zadnego zabezpieczenia nie było wtedy, więc wolałem poszukac przyczyny a nie niwelowac skutek i mieć tak jak mówi ksiązka przez bezpieczniki.
Jest z tym trochę zabawy z rozkręcaniem tego ale efekt zjeżdżajacej szyby rekompensuje wysiłek i trud.
Powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”