Delta II - wskaźnik temperatury silnika

s9123

Delta II - wskaźnik temperatury silnika

Post autor: s9123 » 20 maja 2006, 22:01

witam!mam problem ze wskaźnikiem temperatury w mojej lence 94r, 1.6i tzn wiem ze czujnik jest dobry bo gdy silnik byl ciepł odłączyłem kostkę od czujnika i wskaźnik spadł na 90 i tak został ze 120, a rano gdy ja zimna zapalam to po przekręceniu kluczyka startuje z 90 stopni!proszę o podpowiedz!z góry wielkie dzięki!

Anonymous

Nouva Delta - wskaźnik temperatury silnika

Post autor: Anonymous » 22 maja 2006, 9:11

Posprawdzaj dokładnie styki w desce rozdzielczej, jak ostatnio ją rozkreciłem, notabene z powodu wskażnika temperatury , to po odpięciu którejś z kostek zaczął właśnie świrować wskażnik od temp, pokazywał coś koło 90* mnimo że silnik był zimny.
A tak na marginesie to czujnik od temp na wskażnik to ten w głowicy pomiedzy świecami :?: Bo kurcze chyba mi padł a nie jestem pewien czy to ten bo wskaźnik leży na glebie :cry:

s9123

Nouva Delta - wskaźnik temperatury silnika

Post autor: s9123 » 22 maja 2006, 19:16

tak czujnik temp na wskaznik to jest ten na głowicy miedzy swiecami!dzieki za porade w wolnym czasie spróbuje sprawdzic styki w kostce!pozdro!

s9123

Nouva Delta - wskaźnik temperatury silnika

Post autor: s9123 » 24 maja 2006, 20:06

eureka udało mi sie uzdrowic ten wskażnik temperatury,przyczyna była prosta a mianowicie ten wskażnik mocowany jest do tablicy z tyłu 4 ema srubkami które maja za zadanie przewodzic napiecie zasilania i napiecie z czujnika,tak więc dokreciłem przeczyściłem styki i miodzio ładnie pokazuje!
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”