Delta II - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Anonymous

Delta II - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: Anonymous » 24 maja 2006, 0:25

Cześć i czołem, mam mały problem cały czas świeci mi się kontrolka rezerwy, mimo że zatankuje np. 25 litrów i wsazówka pokazuje pół zbiornika kontrolka nadal się świeci. Dziwne, prawda? :roll:

Kornelio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 25 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Gorzów / POZNAŃ

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: Kornelio » 24 maja 2006, 0:32

posprawdzaj polaczenie elektryczne przy baku i ewentualnie wyciagnij plywak z baku i przeczysc wszytsko bo mogl sie zawiesic...
Obrazek

Anonymous

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: Anonymous » 24 maja 2006, 10:14

Pływak jest w porządku, ponieważ go czyściłem, wskazówka na panelu liczników pokazuje rzeczywistą ilość paliwa, a i tak kontrolka się świeci. :(

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: Kubek » 24 maja 2006, 12:04

Jak znam zycie to przy czyszczeniu tego plywaka cos popsules ? ;)

Poszukaj na forum byl kiedys podobny temat i byl link do strony jak naprawic czujnik poziomu paliwa, pisalo ze styki sie tam czasem wycieraja i zle pokazuje itp :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: Anonymous » 24 maja 2006, 13:46

Co do pływaka to raczej bym się go nie czepiał, ponieważ mój koleś dał mi potencjometr który podpiołem zamiast pływaka i symulowałem ilość paliwa w zbiorniku, kontrolka zgasła dopiero jak wychyliłem wskazówkę na desce rozdzielczej GRUBO ZA POŁOWE (prawie 3/4) skali. Co wy na to :?

s9123

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: s9123 » 24 maja 2006, 20:12

tak mała propozycja wyciagnij deske i sprawdz czxy sróbki którymi przymocowany jest ten wskażnik do deski nie sa poluzowane on ma je po obu stronach deski sa chyba 3 jak dobrze pamietam,moga byc luzne i robia złe połaczenie i przez to może tak sie dziac u mnie przez takie luzy kłamał wskażnik temp silnika rano na zimnym pokazywał 90 stopni!pozdro

Anonymous

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: Anonymous » 25 maja 2006, 14:24

Czołem, właśnie wyjołem deskę rozdzielczą i faktycznie są trzy nakrętki trzymające wskażnik poziomu paliwa, był dokręcone, ale ja je zluzowałem i dokręciłem jeszcze raz na włączonym zapłonie. Narazie jestem w szoku bo rezerwa się nie pali : yesyes : , ale mam mało paliwa w zbiorniku i jak potrząsne autkiem to się zapala i po czasie gaśnie, może to było to? Jutro tankuję benzynę i wszystko się wyjaśni :) . Dzięki za poradę!!!

Anonymous

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: Anonymous » 26 maja 2006, 19:53

Czołem, dokręcenie śrubek to było to, wskażnik i kontrolka paliwa działają idealnie : yesyes :

s9123

Nuova Delta - kontrolka poziomu paliwa (rezerwa)

Post autor: s9123 » 26 maja 2006, 20:27

widzisz czasami wydaje sie ze jest cos strasznie skomplikowanego a to banalne jest tylko trzeba sie dzielic doswiadczeniami na temat naszych lenekach na takim forum!spoko ze mogłem pomóc!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”