Delta II - kontrolka świateł i wskaźnik paliwa

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Delta II - kontrolka świateł i wskaźnik paliwa

Post autor: Bichoń » 24 wrz 2014, 16:17

Po wymianie deski rozdzielczej nie świeci mi kontrolka świateł pozycyjnych/mijania. Wydaje mi się, że przed wymianą w tamtym samochodzie się świeciła. Poza oczywiście żaróweczką, co może być przyczyną?
Druga rzecz - czasami wskaźnik poziomu paliwa źle pokazuje, ale tak było z tymi wskaźnikami jeszcze przed przełożeniem. A czasami pokaże dobrze... gdzie może tkwić przyczyna?

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Delta II - kontrolka świateł i wskaźnik paliwa

Post autor: GrimlocK » 24 wrz 2014, 17:33

Wskaźnik to wina pływaka i wycierających się ścieżek po których się przemieszcza. Ładnie jest to opisane na forum tipo. Z żaróweczką nie mam pomysłu ale u mnie było podobnie, chyba z 2 dni mi nie działała, po mocniejszym uderzeniu w deskę rozdzielczą - zaczęła :D

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - kontrolka świateł i wskaźnik paliwa

Post autor: Bichoń » 24 wrz 2014, 19:59

Żaróweczka zaczęła świecić jak jej pogroziłem - odkręciłem deskę, ale nawet jej nie wysunąłem...
Ale problem ze wskazaniem poziomu tym razem nie zależy od pływaka tylko od zegarów: w poprzednim samochodzie pokazywał 3/4, a po wsadzeniu tam moich starych zegarów - prawie rezerwa. Z kolei w moim samochodzie - na starych zegarach było 1/2, na nowych - 3/4.

EDIT:
przekłamuje też wskazanie temperatury silnika. Przy kompletnie zimnym wskazówka startuje od ok. 60C.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”