Nuova Delta - brak ladowania

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: zaba156 » 31 sie 2006, 12:17

witam
odkad kupilem samochod (ponad 2lata temu) mam problemy z ladowaniem (naprawie pochodzi doscyc dlugo i znowu siada) za kazdym razem objawy sa nieco inne ale problem ten sam brak lub slabe ladowanie Czy ktos moze mi pomoc bo juz brakuje mi pomyslow na naprawe za kazdym razem siada cos w alteratorze
z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam
Nuova Delta 1.6 8V LPG

Awatar użytkownika
monterek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 11 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Legionowo

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: monterek » 31 sie 2006, 12:29

napisz co dokladnie robiles przy nim

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: zaba156 » 31 sie 2006, 12:46

- jak kupileml lekko swiecila sie lampka diagnoza ladowanie bylo za mocne wymienilem mostek prostowniczy i szczotki
- nastepnie znowu lekko swiecila sie lampka (w dzien nie widoczna) ale prady byly ok jak stwierdzil to elektryk wymienili mi jakas diode w mostku
- za 3 razem mialem ciekawe zwarcie (pisalem na formu) jak wylaczylem silnik to lampka sie swiecila i krecil sie licznik km dziennych a jak zapalalem to gasla i licznik stawal :D i alternator glosno chodzil wymienilem po raz kolejny jakas diode i lozyska (szczotki byly ok)
- ostatnio jak postal dluzej (kilka dni) nie bylo ladowania ale po kilku przygazowkach wszystko wracalo do normy (zdarzylo sie to jakies 3 razy
- a dzisiejsza awaria mnie oslabila jechalem i nagle samochod przerwal (jakby braklo paliwa obroty spadly i zaczela sie swiecic) wysokie obroty nie pomogly raz przygasala raz nie
to sie rozpisalem :D
Nuova Delta 1.6 8V LPG

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: Kozi » 31 sie 2006, 14:02

U mnie też się żarzyła lampka ładowania a parametry wg elektryka były ok. Winne były "diody". Wymienili i po kłpocie

Pozdro
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: wujek » 31 sie 2006, 14:16

Witam,
Dokuczliwe - przypuszczam, że alternator może być ofiarą wadliwych połączeń.
Jeżeli doprowadzenia połączeń alternator-akumulator będą niepewne to w alternatorze wystąpią przepięcia (do 50V), w efekcie których następują przebicia diod, przebicia zolacji uzwojeń.
Proponuję, w pierwszej kolejności, dokładne sprawdzenie połączeń masa silnika - nadwozie - minus akumulatora. I tak samo połączenie alternator - plus akumulatora. I kolejny raz namawiam do wymiany klem.
W chwili obecnej, prawdopodobnie wystąpiło zwarcie w alternatorze.
Wskazane również sprawdzenie, czy nie jest pęknięta obudowa alternatora i czy woda z kałuż nie dostaje się do uzwojeń.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 sie 2006, 20:15 przez wujek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TADEO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 334
Rejestracja: 01 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: TADEO » 31 sie 2006, 15:23

wymien od razu caly alternator a nie sie bedziesz bawil. mi kiedys obudowa cala pekla i stojan dotknol obudowy czyli nie mialem ladowania. musialem nowy kupic 400zl dalem albo nawet 450 nie pamietam juz
Była Lancia Delta 08.07.2008
Był VW Golf V GTI
Jest BMW 7 e65 730d

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: zaba156 » 04 wrz 2006, 10:08

okazalo sie ze bylo przebicie na uzwojeniu stojana i jak to stwierdzili panowie elektrycy moglo to byc przyczyna moich wczesniejszych awarii bo byl on w oplakanym stanie sprawdzili mi rowniez i oczyszcili wszystkie kabelki pradowe :) i teraz wszystko ladnie dziala
Nuova Delta 1.6 8V LPG

Awatar użytkownika
Bartexxx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 06 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Cieszyn

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: Bartexxx » 10 wrz 2006, 11:44

Miałem prawie identyczną sytuację, nawet jak kupiłem nowy akumulator to po dwóch tygodniach samochód mi na trasie się zatrzymał jakby paliwa brakło......
Jednak po wielu przejściach, wymianach "tego i owego" okazało się że główny przewód od alternatora był przetarty....
Teraz już jest OK

pozdro
Lancia Kappa 2.4 jtd
Lancia Delta 1.8 8v
Honda Prelude 2.0 12v
Daewoo Tico 0.8 6v

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: mustafi » 15 wrz 2006, 20:23

I moja delte dopadla ta usterka- trzy dni temu.
Od jakis 3tygodni, czasem zapalala sie po ruszeniu kontrolka ladowania, po 1-2minutach gasla. Pojechalem na standardowe napiecie paskow, bo wymienialem je jakies 3miechy temu, gosc napial, ale mowil ze byly napiete i to nie powod swiecenia sie kontrolki. Olalem to.
Pewnego wieczora pojechalem sobie nad jeziorko, wrcacajac przygasla deska rozdzielcza, radio sie wylaczylo, ale jechalem dalej. Przed samym domem, zaczela sie palic kontrolka abs, zgasla tablica, ponizej wylaczylo sie radio, swiatla stopu...
dojezdzalem juz pod dom, zrzucilem bieg z 3 na luz, obroty zostaly na 3500:)
dokulalem sie na luzie pod dom, sprobowalem odpalic i nawet nie chcial krecic. kompletny brak sily w aku.
Wiedzialem co jest. Padlo ladowanie i aku sie wyczerpal od podawania pradu na swiece.
na drugi dzien, holowanie do elektryka.
Alternator do naprawy, wywalone lozysko i jakies pierscienie wyrobione, ponoc sie cos zwieralo. Do tego wymiana regulatora napiecia.
Usluga:
150PLN
Teraz gra, nic sie nie dzieje i jest GIT :)

Wniosek:
nie lekcewazyc swiecacej sie czasem podczas jazdy kontrolki ladowania!!

Mi sie udalo, ze auto sie "skonczylo" pod samym domem, ale moglem tez stanac gdzies w lesie na jeziorem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Andrzej76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Puławy, woj. lubelskie

U mnie coś się zaczyna dziać.

Post autor: Andrzej76 » 18 wrz 2006, 5:45

Witam wszystkich użytkowników. Akurat chyba w samą porę trafiłem na ten temat. Ja wczoraj wieczorem zauważyłem, że podczas jazdy w pewnym momencie kontrolka ładowania zaczęła mi się żarzyć, co ciekawe zgasła po zatrzymaniu na skrzyżowaniu i już się nie zaświeciła. Dziś rano powtórzyło się to samo z tym, że celowo zatrzymałem się zgasiłem silnik i po ponownym uruchomieniu było już O.K. Ciekawe co będzie dalej ale dziś posprawdzam sobie wszystkie połączenia i zobaczymy. Pozdrawiam.
Lancia Delta II, 1.6/8V+LPG, 1994

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Re: U mnie coś się zaczyna dziać.

Post autor: mustafi » 18 wrz 2006, 10:14

"Andrzej76" pisze:Witam wszystkich użytkowników. Akurat chyba w samą porę trafiłem na ten temat. Ja wczoraj wieczorem zauważyłem, że podczas jazdy w pewnym momencie kontrolka ładowania zaczęła mi się żarzyć, co ciekawe zgasła po zatrzymaniu na skrzyżowaniu i już się nie zaświeciła. Dziś rano powtórzyło się to samo z tym, że celowo zatrzymałem się zgasiłem silnik i po ponownym uruchomieniu było już O.K. Ciekawe co będzie dalej ale dziś posprawdzam sobie wszystkie połączenia i zobaczymy. Pozdrawiam.
poczytaj moj post wyzej, u mnie zaczynalo sie identycznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Andrzej76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Puławy, woj. lubelskie

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: Andrzej76 » 18 wrz 2006, 14:09

Połączenia niby są O.K. Ale zauważyłem, że przewód od alternatora ma zdartą izolację tak na długości 1cm z jednej strony i żyła przewodu jest na wierzchu tylko nie jestem jeszcze pewien czy jedna czy więcej bo zaglądałem podczas pracy. A tak w ogóle to alternator jest "strasznie fajnie" umieszczony i może któryś z kolegów doświadczonych doradzi jak go ewentualnie sprawnie wymontować.
Lancia Delta II, 1.6/8V+LPG, 1994

Awatar użytkownika
Andrzej76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Puławy, woj. lubelskie

Nuova Delta - brak ladowania

Post autor: Andrzej76 » 21 wrz 2006, 10:01

Sprawdziłem wszelkie połączenia alternatora, dodatkowo zaizolowałem przewody ale to nic nie zmieniło. Najciekawsze jest to, że pomiary napięcia są takie jakie powinny być, 12,80 V przy zgaszonym silniku i 14,10 V przy uruchomionym silniku. Identyczne wyniki były wcześniej kiedy jeszcze nic sie nie działo a napięcia mierzyłem z ciekawości. Po właczeniu obciążenia typu światła, radio, wentylator napięcie spada maksymalnie do 13,65 V.
Lancia Delta II, 1.6/8V+LPG, 1994

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”