Nuova Delta - bezpieczniki

s9123

Nuova Delta - bezpieczniki

Post autor: s9123 » 26 lis 2006, 20:32

witam!mam problem z bezpiecznikiem oznaczonym service umieszczonym obok przekaznika od centralnego bezpiecznik ten odpowiada za swiatlo cofanai i za wskazniki na tablicy za co jeszcze to nie wiem, moj problem jest następujący:gdy wrzucam wsteczny to pali sie ten bezpiecznik,sprawdzilem czujnik cofania w skrzyni i jest dobry ale gdy zbadalem wtyczke prowadzaca do niego okazalo sie ze pomiedzy dwoma stykami jest napięcie 12v co nie powinno miec miejsca bo na moj rozum to czujnik w skrzyni ma przewodzic plus do swiatel cofania a gdy on zamyka obwod to robi sie zwarcie i pali bezpiecznik tylko nie moge znajsc przyczyny.... :evil:

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

nuova delta- problem z bezpiecznikiem "service"

Post autor: wujek » 26 lis 2006, 21:38

Witam,
Po prawej stronie klapy bagaznika, w górnej części, jest wiązka przewodów.
Osłonięta gumową harmonijką - obawiam się, że tam jest rozwiązanie problemu. Jak w każdym łączeniu elastycznym, lubią pękać i zwierać przewody.
Pozdrawiam
PS
Posprawdzaj, czy działa oświetlenie talicy i czy dają włączyć się światła przeciwmgielne (tył).

s9123

nuova delta- problem z bezpiecznikiem "service"

Post autor: s9123 » 28 lis 2006, 8:36

ok dzieki sprawdze, a przeciwmgielne dzialaja i oswietlenie tablicy tez

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

nuova delta- problem z bezpiecznikiem "service"

Post autor: wujek » 28 lis 2006, 10:48

Witam,
To zerknij na wiązkę po prawej stronie bagażnika, pod wykładziną.
Pozdrawiam

s9123

nuova delta- problem z bezpiecznikiem "service"

Post autor: s9123 » 03 gru 2006, 20:09

sprawdziłem wiązke po prwaej i lewej stronie klapy i rzeczywiście mialem przełamane kable polączylem zaizolowalem i to zlikwidowalo usterke w postaci niedzialania wycieraczki tylnej,ale bespiecznik srevice nadal sie przepala po właczeniu wstecznego i nie wiem co do cholery jest sprwadzalem nawet "skrzynke" bezpiecznikowa czy nie jest cos zwalone ale nic nie znalazłem :( i nadal jeden styk z kostki o czujnika cofania ma polączenie na masę jestem bardzo zły że nie mogę zlokalizowac przyczyny a czesto musze cofac wieczorem i lekko do d....bez swiatla niech mi kots poradzi błagam bo nie chce jechac do pseudomechania bo znając zycie wymysla kosmiczna teorie ikaza mi wymienic wile zbednych czesci a przyczyna moze tkwic w drobnostce! a czy po prawej stronie pod siedzeniem jest taka wiazka jak po lewej?bo ta po lewej sprawdzilem

Anonymous

nuova delta- problem z bezpiecznikiem "service"

Post autor: Anonymous » 26 gru 2006, 1:22

Jeśli Ci na wstecznym pali bezpiecznik, to logicznym wydaje się, że uszkodzony jest włącznik świateł cofania w skrzyni biegów, bo prawdopodobnie zwiera Ci do masy.

s9123

nuova delta- problem z bezpiecznikiem "service"

Post autor: s9123 » 26 gru 2006, 17:06

juz znalazlem przyczyne awarii i usunalem i nie byl to wlacznik swiatel cofania w skrzyni tylko przeterta wiaka kabli w bagazniku po lewej stronie na zgjeciu tuz przed tylna lampa!nigdy bym sie nie domyslil jakbym nie namacal reka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”