Audio - Delta nova

Anonymous

Audio - Delta nova

Post autor: Anonymous » 24 maja 2006, 0:04

Witam

Jak zapewne wszyscy wiedzą fabryczne nagłośnienie tych aut to dramat. i nie chodzi o jakośc np głośnikow tylko o ich umiejscowienie, a przedewszystkim malutkie glosniki z przodu i brak miejsca w dzwiach na jakiekolwiek głośniki.
Gdzies na forum pokazane byly boczne panele ale cena z firmy zachodnij zabijajaca - jakie macie patenty na ta niedoróbke??? Mam ładne wykonczenie i nie chcial bym chamsko wycinac dziur i wstawiac głośnika - może pasuje jakis bocze od dedry czy cos????
No i co z tyłem - tam tez jest straszna lipa - czy wzmocnienie deski daje efekt??? czy po prostu komora bezaznika jest tak wyjatkowa "nieakustyczna"??????

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Kabar » 24 maja 2006, 8:42

Witaj,
Dedra ma tak samo beznadziejnie jak Delta.
Ja w tej chwili robię panele drzwiowe do mojej delty oraz słupki.
Poczekaj kilka dni to wszystko pokażę na forum.
Robię sporo zdjęć, może się przydadzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Kubek » 24 maja 2006, 11:55

Nie wiem czy dedra ma beznadziejne, z przodu owszem ale z tylu mam piekne glosniczki Alpina, nie wiem czy byly w orginale ale daja tak ze tuby zadnej nie trzeba :D
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
TADEO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 334
Rejestracja: 01 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Audio - Delta nova

Post autor: TADEO » 25 maja 2006, 18:58

orginalne glosniki przod i tyl u mnie poszly wek, i zastapilem je z przodu 10 alpine nie pamietam modelu ale 100 zl dalem, i wywalilem tylna polke orginalna i sam sobie zmontowalem ze sklejki :) wsadzilem 6x9 sony 250 wat jakos to gra ale jak dla mnie za slabo, lubie miec dobry sprzecik w aucie :), kabar jak juz zrobisz panele to podejrze dokladnie bo moze skorzystam :D pozdrawiam tadek
Była Lancia Delta 08.07.2008
Był VW Golf V GTI
Jest BMW 7 e65 730d

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Kabar » 30 maja 2006, 22:56

Obiecałem więc wrzucam kilka zdjęć robienia paneli, słupków oraz kładzenia kabli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Luckyy » 31 maja 2006, 11:01

:wow:

robisz to sam ? mozesz cos napisac o materialach i kosztach ??
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Audio - Delta nova

Post autor: Tofik » 31 maja 2006, 12:13

"TADEO" pisze:orginalne glosniki przod i tyl u mnie poszly wek, i zastapilem je z przodu 10 alpine nie pamietam modelu ale 100 zl dalem, i wywalilem tylna polke orginalna i sam sobie zmontowalem ze sklejki :) wsadzilem 6x9 sony 250 wat jakos to gra ale jak dla mnie za slabo, lubie miec dobry sprzecik w aucie :), kabar jak juz zrobisz panele to podejrze dokladnie bo moze skorzystam :D pozdrawiam tadek
Nie dalej jak 2 tygodnie temu kupowałem z kumplem dla niego Toyotę Celicę. Po przyprowadzeniu pierwszą rzeczą jaką sobie kumpel zamarzył to dobry sprzęt Audio. Więc wstawił do nowootwartej w kielcach wytwórni dźwięku tzn do zakładu zajmującego się sprzedazą i montażem caraudio. Wprawdzie wydał na to 2,5tyś ale dźwięk jest tak czysty i piękny jakby się siedziało na koncercie w filharmonii a bas po podkręceniu volume odgryza głowę odrazu. Ale do czego zmierzam. cały ten efekt jest uzyskany TYLKO z 2 głośników 16cm w drzwiach, 2 tych małych tweeterów w słupkach i jednego subwoofera w bagażniku. żadnych tylnich głośników a sami przyznacie że 16cm średnicy głośnika w drzwiach to też nie jest imponujący rozmiar - a efekt jest piorunujący!! Głośniki są amerukańskiej firmy POWERBASS, radio SONY a mocy wszystkiemu dodaje kozacki wzmacniacz GROUND ZERO.
Także już teraz wiem że niepotrzeba zestawu głośników wtylniej półce żeby mieć odpowiednie granie w aucie.
Dodam jeszcze że chłopaki tak fantastycznie wygłuszyli samochód że jak niechcesz to Cię niebeda słyszeć na zewnątrz a wewnątrz nawet po podkręceniu subwoofera nic się nie tłucze i nie drży (jedynie twoje plomby w zebach :D )

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Kabar » 31 maja 2006, 19:34

"Luckyy" pisze::wow:

robisz to sam ? mozesz cos napisac o materialach i kosztach ??
Robię sam po godzinach w pracy, dlatego tyle to trwa. Ogólnie takie panele jestem w stanie zrobić w 1 dzień, ale dla klienta. Sobie robię chyba już z miesiąc.

Materiały: Płyty MDF o grubości 22mm, 10mm, 6mm, szpachlówka z włóknem szklanym, szpachlówka wykańczająca, żywica poliestrowa, trochę śrub i narazie chyba tyle. Póżniej dojdzie jeszcze Moment (klej) i skóra czarna oraz ringi ze stali nierdzewnej.

Koszty: hmm... firma płaci :-)

Kilka paneli które ostatnio robiłem:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć na: >http://www.extremecaraudio.pl/
Obrazek

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Luckyy » 31 maja 2006, 19:43

wyglada bardzo laadnie - ale chyba cena by mnie odstraszyla ....
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Audio - Delta nova

Post autor: Anonymous » 01 cze 2006, 19:06

lancia delta 5 dzwiowa - jasna alcantara - panele na glosniki 16 - 17 cm wykonczone "jak fabryka" bez zadnych ringoe tylko alcantara - jaki koszt i jak i gdzie to mozna zrobic?

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Kabar » 01 cze 2006, 19:46

Wykończenie paneli alcantarą? Raczej kiepski pomysł, będzie się mocno brudzić. Może być bez ringów, ale siatka jakaś raczej powinna być. Standardowy rozmiar głośników to 16,5 cm.
U mnie w firmie koszt takich paneli to ok 400 zł, ja mogę ew. zrobić taniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
TADEO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 334
Rejestracja: 01 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Audio - Delta nova

Post autor: TADEO » 03 cze 2006, 14:17

Kabar jestem pod ogromnym wrazeniem tego co zrobiles w Lanci. jest po prostu super :) nie sadzilem ze mozna tak fajnie zrobic panele drzwiowe do delty. szkoda ze tak daleko mieszkasz bo bym sie odezwal zebys mi tez takie cos wykonal. jak wszystko skonczysz to powiedz jak gra i jakie jest rozlorzenie dzwieku. ale napewno bedzie lepsze niz jak jest normalnie w delcie.
pozdrawiam tadek
Była Lancia Delta 08.07.2008
Był VW Golf V GTI
Jest BMW 7 e65 730d

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Kabar » 03 cze 2006, 16:28

Tadeo, to co jest na zdjęciach nie oddaje nawet w 50% wyglądu końcowego.
Dziś miałem 3 godzinki po pracy więc poszlifowałem panele. W przyszłym tygodniu skończę i wtedy będzie można ocenić czy te panele są ładne, czy nie :-)
Słupki też wymagają "ostatniego szlifu" ponieważ w miedzyczasie zmieniła się koncepcja sprzętowa i zmieniłem rozmiar tweeterów oraz lekko ukierunkowanie.
Auta będzie można posłuchać za jakieś 2 tyg we Wrocławiu na lokalnych spotach.
Obrazek

Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Audio - Delta nova

Post autor: Kabar » 12 lip 2006, 10:32

Wczoraj wieczorem znalazłem chwilę żeby popracować nad panelami.
Przeciąga sie to niestety przez silnik w moim aucie :D
Dziś lub jutro wieczór powinienem już skończyć panele.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przekrój tapicerki :)
Obrazek
Obrazek

madman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 14 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Cieszyn

Audio - Delta nova

Post autor: madman » 20 kwie 2007, 10:19

Z chęcią zobaczyl bym jak to wszystko wyszlo, ale fotki sie nie wyswietlają, jakas rada?
Delta TURBO diesel ;) by madman :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”