Delta - cb radio

Anonymous

Delta - cb radio

Post autor: Anonymous » 18 lip 2006, 23:27

Witam kolegów. Czy ktoś próbowal montować w delcie cb radio? Mam zamiar zamontować cb w mojej delcie tylko nie mam pomyslu na miejsce i nie wiem czy sam bede mogl je zamontować. Pozdro

Anonymous

Cb

Post autor: Anonymous » 20 lip 2006, 18:41

Mam CB w Delcie Novej.
Sprawuje się suuuuper.
Poza tym mam też rtx VHF.
Do CB antena magnetyczna HUNTER za ok. 110zł. Ja używam Unidema 520xl, przykręconego po prawej stronie konsoli srodkowej.
Pracuję w tym zawodzie 25lat, jesli pytania to proszę na PRIV.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrzej76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Puławy, woj. lubelskie

Delta - cb radio

Post autor: Andrzej76 » 21 sie 2006, 12:13

Ja niedawno założyłem CB radyjko w swojej Delcie. Również myślałem o konsoli środkowej z prawej strony ale z uwagi na to że jestem szczupły wykorzystałem miejsce przy siedzeniu kierowcy. Zamontowałem radio z boku tunelu środkowego w pionie na wysokości lewarka zmiany biegów i muszę przyznać, że akurat mnie ono wcale podczas jazdy nie przeszkadza. Zastanawiam się natomiast nad zmianą anteny. Mam teraz 1m Hustlera na magnesie ale zastanawiam się nad inną anteną mocowaną na stałe tylko brakuje mi koncepcji montażu takiej anteny.
Lancia Delta II, 1.6/8V+LPG, 1994

Anonymous

Delta - cb radio

Post autor: Anonymous » 21 sie 2006, 22:00

mój tatko ma coś takiego w astrze G kombi:
antenka lemm AT 1700cm na stałe (przykręcana motylkiem do uchwytu)

Obrazek

i radyjko president johnny II

Obrazek

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Delta - cb radio

Post autor: tomek » 22 sie 2006, 7:55

"sikora597" pisze: (przykręcana motylkiem do uchwytu)
W przypadku Delty, albo dziura w dachu i np. krotki President Carolina (podobno spisuje sie snakomicie jak na swoje 40 cm), albo uchwyt na tylna klape.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Delta - cb radio

Post autor: Anonymous » 22 sie 2006, 9:13

Witam kolegów. Radio już kupilem unidena 510. Bardzo ladnie wszedl mi pod podlokietnik miedzy siedzeniami przednimi. Antenka magnetyczna na dachu ale myśle nad czymś na uchwyt tylko nie bardzo wiem gdzie ją by przykręcić.
I oczywiście pytanie jaka? Może cos doradzicie? pozdrawiam

Anonymous

Delta - cb radio

Post autor: Anonymous » 22 sie 2006, 13:11

zasada jest prosta... im wyżej czubek anteny tym większy jest zasięg radia! tatko ma antene o długości 1,7 metra! dodatkowo anteny mocowane na uchwyt są lepsze od magnesówek bo lepiej masa dochodzi do anteny (uchwyt przykręcany do karoserii - karoseria ma masę) info od człowieka który siedzi w tym temacie około 20 lat...

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Delta - cb radio

Post autor: tomek » 22 sie 2006, 13:59

"sikora597" pisze:dodatkowo anteny mocowane na uchwyt są lepsze od magnesówek bo lepiej masa dochodzi do anteny (uchwyt przykręcany do karoserii - karoseria ma masę)
Tak ale tez wchodzi w gre kwestia umiejscowienia anteny. Jezeli zamontujesz ja tak na uchwycie, ze cewka nie bedzie wystawala nad auto - stracisz na zasiegu, wtedy lepiej spisze sie dobra magnesowka na srodku dachu.
Generalnie najlepszy montaz to dziura na srodku dachu ;) ale na to decyduja sie tylko CB-maniacy!
Tu macie ranking niektorych anten:
Obrazek
Im wyzsza wartosc tym lepiej.
Tu pelen teskt testu:
Test anten
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Andrzej76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Puławy, woj. lubelskie

Delta - cb radio

Post autor: Andrzej76 » 24 sie 2006, 11:10

Zastanawiam się nad uchwytem na klapę, ale obawiam się trochę o tylną szybę bo od góry nie ma ona w zasadzie obramowania z blachy.
Lancia Delta II, 1.6/8V+LPG, 1994

Anonymous

Delta - cb radio

Post autor: Anonymous » 24 sie 2006, 16:40

Przeniosłem do car audio, bo CB to nie problem techniczny ani mechaniczny :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”