DEDRA alufelgi regeneracja

lanciamaniak1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:53
Lokalizacja: Lubartów

DEDRA alufelgi regeneracja

Post autor: lanciamaniak1 » 22 mar 2010, 21:39

Jestem szczęśliwym posiadaczem DEDRY, autko spisuje sie bardzo dobrze , ale niestety mam problemy z alumkami... :( strasznie lakier z nich złazi, jest to nie estetyczne i szpeci całe autko bo ładne butki to wizytówka :D ... nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale juz z takimi kupiłem. Proszę was o pomoc, jakie zabiegi mogę zastosować aby przywrócić im blask nowości ??? Czekam na wasze opinie :)
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: DEDRA alufelgi regeneracja

Post autor: FXX » 22 mar 2010, 21:49

Jeśli masz dużo wolnego czasu i chęci to można je ładnie wypolerować, aż się będzie można w nich przeglądać :) Opis takiej operacji znajduje się na forum.
Druga opcja - droższa, ale mniej czasochłonna to oddanie felg do piaskowania, a następnie malowania.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

lanciamaniak1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:53
Lokalizacja: Lubartów

Odp: DEDRA alufelgi regeneracja

Post autor: lanciamaniak1 » 22 mar 2010, 22:10

a polerowanie raczej nie usunie tego napuchnietego i troszke pooblazonego lakieru.... hmmmm piaskowanie??? z tego co wiem to samo w sobie nie jest drogie ale lakierowanie ponoć chyba 100 za 1 szt 15'.... nie orientujecie sie jakie są to rzeczywiste koszta???

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: DEDRA alufelgi regeneracja

Post autor: FXX » 22 mar 2010, 22:57

Jeśli spolerujesz go do zera to ten lakier zejdzie, ale to sporo roboty. Poszukaj na forum wątku o czyszczeniu felg.
Piaskowanie drogie nie jest w sumie. Lakierowanie nie wiem ile kosztuje, bo jeśli po piaskowaniu to dolicz do tego podkład i szpachlę na wypełnienie ubytków. Do tego jeszcze lakier.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: DEDRA alufelgi regeneracja

Post autor: goldixll » 22 mar 2010, 23:19

lanciamaniak1 pisze:a polerowanie raczej nie usunie tego napuchnietego i troszke pooblazonego lakieru.... hmmmm piaskowanie??? z tego co wiem to samo w sobie nie jest drogie ale lakierowanie ponoć chyba 100 za 1 szt 15'.... nie orientujecie sie jakie są to rzeczywiste koszta???
usunie usunie, właśnie pracuje nad jednym kompletem stan początkowy tragedia, pełno malutkich wżerów, ubytki lakieru, podkładu, obtarcia. Co dziennie przez tydzień, wieczorkiem - szuru szuru papierkiem, na koniec pasta polerska iiiii JEDNA szt zrobiona :lol: Robota strasznie pracochłonna i dołująca, moim zdaniem dla więźniów, oni mogli by to spokojnie w ramach odbywania kary czyścić. Szczerze nie polecam no chyba że ktoś ma problemy psychiczne i chce się wewnętrznie wyciszyć :lol:

Ale na koniec mimo wszystko japa się cieszy od ucha do ucha ;)

Przed :

Obrazek
Obrazek

Po:

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia nie oddają tego efektu, w internecie widziałem felgi spolerowane na lustro, ale po pierwsze stop aluminium stopowi nie równy, a po drugie wzór - prosta powierzchnia na feldze zawsze inaczej będzie odbijać światło niźli taka ze wzorkami (łezkami)

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Odp: DEDRA alufelgi regeneracja

Post autor: fotisk » 24 mar 2010, 7:33

Witajcie,
kiedyś polerowałem felgi od Forda Capri (tzw. krzyże). W ciągu 2 weekendów, udało mi się jedną wypolerować ładnie (tylko powierzchnie płaskie, wgłębienia miały iść do lakieru), drugą zacząłem. ogólnie praca wyjątkowo żmudna, a do tego ręczna.
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”