Delta II/Dedra - wymienność części

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: Lorgbow » 18 kwie 2010, 0:13

Jako że nic nie znalazłem nic konkretnego podczas przeszukiwania forum, chciałbym zadać następujące pytanie:

Czy następujące części z Delty II pasują do Dedry przed liftem:

- tapicerka drzwi
- zegary/konsola środkowa
- drzwi(blacha)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, i przepraszam jeśli dubluję jakiś temat gdzie jest odpowiedź ale nie mogłem nic konkretnego znaleźć

Krzysiek

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Delta II, Dedra] wymienność części

Post autor: facio » 18 kwie 2010, 11:36

Możesz wymieniać-pasuje ,a jeżeli chodzi o kokpit to też trzeba było by wymienić instalację elektryczną aby pasował. : yesyes :
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: [Delta II, Dedra] wymienność części

Post autor: mac1us » 18 kwie 2010, 13:44

Prawdopodobnie chodzi Ci o to, że delta ma dodatkowe wskaźniki, da się tylko trzeba kombinować z instalacją. Drzwi pasują całe kompletne, tapicerka i blacha są takie same, drzwi mają inną klamkę i wzór tapicerki, ale wszystko pasuje.

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Delta II, Dedra] wymienność części

Post autor: Lorgbow » 18 kwie 2010, 19:15

Zarówno ewentualny dawca i biorca kokpitu mają najbogatsze deski(2x HF Turbo) - temp oleju, check, itd. Co ewentualnie trzeba byłoby przerabiać w instalacji, zakładając że do Dedry chciałbym również przełożyć elektrykę szyb tylnych z delty. Rozumiem że na mocowania kokpit będzie pasował?
Dziękuję za odpowiedź w sprawie tapicerki i blach drzwi - na szczęście zostały mi drzwi z delty : yesyes :

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: [Delta II, Dedra] wymienność części

Post autor: mac1us » 18 kwie 2010, 20:01

Na privie trochę napisałem, ale dopiszę jeszcze dla potomnych i uzupełnie tutaj.
Deska rozdzielcza będzie pasować, boczki, siedzenia. Szczerze nie wiem, czy dedra do deski będzie miała takie same kostki do wskaźników i checka, ale pewnie nie, bo w Delcie jest on jeszcze rozbudowany o poziom oleju, poziom płynu do spryskiwaczy, układu chłodzenia, a Dedra ma tylko żarówki i drzwi. Prawdopodobnie będziesz musiał z tych dodatkowych zrezygnować, a jeżeli nie to zmiana zbiorniczków i ciągnięcie przewodów do kabiny. Chyba będzie najlepiej jak rozkręcisz i porównasz, skoro masz dostęp do tych aut, bo przykładowo panel klimy jest taki sam, a trochę inaczej mocowany.

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Delta II, Dedra] wymienność części

Post autor: Lorgbow » 18 kwie 2010, 22:25

No tak zrobię, będę miał dostęp do delty w całości, delty w częściach i dedry w całości ;) będę działał, ale z kokpitem dopiero w długi weekend

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: [Delta II, Dedra] wymienność części

Post autor: strzygonn » 08 wrz 2012, 9:38

Na 100% siedzenia z delty II pasują do dedry?

dawidson

Odp: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: dawidson » 10 wrz 2012, 15:36

strzygonn pisze:Na 100% siedzenia z delty II pasują do dedry?
Nie wszystkie do wszystkich.

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: bassman » 22 wrz 2012, 19:41

Poza wersją trzydrzwiową.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: strzygonn » 16 kwie 2013, 7:43

A jeśli chodzi o przeszczep silniki 16v z delty do dedry 8v? Któryś będzie pasował? Czytałem trochę o swapie i podobno da się prawie wszystko ale najłatwiej jest w obrębie jednej marki a najlepiej modelu bo często mocowania są identyczne i można obejść się bez ciecia i spawania w komorze silnika.

dawidson

Odp: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: dawidson » 16 kwie 2013, 9:10

strzygonn pisze:A jeśli chodzi o przeszczep silniki 16v z delty do dedry 8v? Któryś będzie pasował? Czytałem trochę o swapie i podobno da się prawie wszystko ale najłatwiej jest w obrębie jednej marki a najlepiej modelu bo często mocowania są identyczne i można obejść się bez ciecia i spawania w komorze silnika.
Tzn który silnik dokładnie na jaki chcesz zmienić?

Ciąć ani spawać nie trzeba w żadnym wypadku bo wszystkie silniki wiszą tak samo - zwyczajnie potrzebne są łapy od wersji którą wkładamy.

"... I guess it's just the way I'm wired."
www.delta-HF.com

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Odp: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: strzygonn » 16 kwie 2013, 11:21

dawidson pisze:
strzygonn pisze:A jeśli chodzi o przeszczep silniki 16v z delty do dedry 8v? Któryś będzie pasował? Czytałem trochę o swapie i podobno da się prawie wszystko ale najłatwiej jest w obrębie jednej marki a najlepiej modelu bo często mocowania są identyczne i można obejść się bez ciecia i spawania w komorze silnika.
Tzn który silnik dokładnie na jaki chcesz zmienić?

Ciąć ani spawać nie trzeba w żadnym wypadku bo wszystkie silniki wiszą tak samo - zwyczajnie potrzebne są łapy od wersji którą wkładamy.

"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com
Obecnie mam jednostkę 1,6 8v silnik dość prosty i tanie części eksploatacyjne ale na dedrę 70KM to niestety trochę mało przy jej masie :-? Wiec wpadłem na pomysł swapa bo polubiłem to auto i myślę o czymś co da mi przynajmniej 100KM lub więcej...
Chciałbym umieścić 1,6 lub 1,8 16v wydaje mi się że maja rozsądny stosunek mocy do spalania... Który byś polecił i w jakiej wersji?

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: rain » 16 kwie 2013, 12:09

Ostatnio przekałdałem całą tapicerkę z Dedry SW, do Delty 5D. Wszystko pasowało. Łącznie z wykładziną podłogi. Tylna kanapa tez plug&play. Delta posiada odpowiednie dziury montażowe.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Odp: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: GrimlocK » 16 kwie 2013, 19:24

strzygonn pisze:
dawidson pisze:
strzygonn pisze:A jeśli chodzi o przeszczep silniki 16v z delty do dedry 8v? Któryś będzie pasował? Czytałem trochę o swapie i podobno da się prawie wszystko ale najłatwiej jest w obrębie jednej marki a najlepiej modelu bo często mocowania są identyczne i można obejść się bez ciecia i spawania w komorze silnika.
Tzn który silnik dokładnie na jaki chcesz zmienić?

Ciąć ani spawać nie trzeba w żadnym wypadku bo wszystkie silniki wiszą tak samo - zwyczajnie potrzebne są łapy od wersji którą wkładamy.

"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com
Obecnie mam jednostkę 1,6 8v silnik dość prosty i tanie części eksploatacyjne ale na dedrę 70KM to niestety trochę mało przy jej masie :-? Wiec wpadłem na pomysł swapa bo polubiłem to auto i myślę o czymś co da mi przynajmniej 100KM lub więcej...
Chciałbym umieścić 1,6 lub 1,8 16v wydaje mi się że maja rozsądny stosunek mocy do spalania... Który byś polecił i w jakiej wersji?
Jeżeli nie masz zamiaru robić przed wymianą remontu tylko wrzucić i wymienić rozrząd/jakieś mniejsze rzeczy to szukaj w miare świezego 1.6 16v. Ta sama rodzina co 8v, tak samo wytrzymały, eksploatacja tania i duża bezawaryjność. W przypadku 1.8 16v i 2.0 16v może być cięzko znaleźć silnik dający się wrzucić bez remontu ;)


Ja jakiś czas temu przekładałem wnętrze z Delty 5D do Delty 5D - zastępowałem tkaninę fotelami z alcantarą + dzieloną kanapą. Wszystko oczywiście pasuje tylko trzeba pamiętać o zabraniu z dawcy takiego elementu, który przykręca się do karoserii pośrodku kanapy, z dwoma bolcami. Moja Delta ze zwykłą kanapą tego nie miała.

Awatar użytkownika
strzygonn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 131
Rejestracja: 19 lis 2011, 12:09

Re: Odp: Delta II/Dedra - wymienność części

Post autor: strzygonn » 17 kwie 2013, 13:09

GrimlocK pisze:Jeżeli nie masz zamiaru robić przed wymianą remontu tylko wrzucić i wymienić rozrząd/jakieś mniejsze rzeczy to szukaj w miare świezego 1.6 16v. Ta sama rodzina co 8v, tak samo wytrzymały, eksploatacja tania i duża bezawaryjność. W przypadku 1.8 16v i 2.0 16v może być cięzko znaleźć silnik dający się wrzucić bez remontu ;)


Ja jakiś czas temu przekładałem wnętrze z Delty 5D do Delty 5D - zastępowałem tkaninę fotelami z alcantarą + dzieloną kanapą. Wszystko oczywiście pasuje tylko trzeba pamiętać o zabraniu z dawcy takiego elementu, który przykręca się do karoserii pośrodku kanapy, z dwoma bolcami. Moja Delta ze zwykłą kanapą tego nie miała.
A jeśli chodzi o komputer to trzeba go wymienić na ten do 16v czy można przeprogramować obecny pracujący z 8v? A jeśli wymienić to wtyczka będzie pasować?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”