Thema - check control i inne elektryczne drobiazgi

Anonymous

Thema - check control i inne elektryczne drobiazgi

Post autor: Anonymous » 06 sie 2004, 11:09

Mam 3 pytania.

1. Czy jak przy wcisnieciu check control w Themie nie pali sie kontrolka olejowa to przepalila sie czy cos nie tak? Kiedys sie palila, pozniej migala a pozniej "wypaliła sie".A z olejem wszystko w normie , poza tym nie dawno wymieniony :?

2. Czasami pokazuje mi na czecku awarie swiatel, prawe przednie i tyl lewy. swiatla sa ok pala sie tylko check wariuje? Najczesciej w deszczowe dni. :?

3. Czy do kostki otwierania szyby elektrycznej dojde wyciagajac ja od gory czy trzeba okrecic oparcie w drzwiach?
:?
Z gory dzieki za pomoc :lol:

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Check control w Lancii Thema i inne elektryczne drobiazg

Post autor: romo » 09 sie 2004, 22:37

"Diesel" pisze:Mam 3 pytania.

1. Czy jak przy wcisnieciu check control w Themie nie pali sie kontrolka olejowa to przepalila sie czy cos nie tak? Kiedys sie palila, pozniej migala a pozniej "wypaliła sie".A z olejem wszystko w normie , poza tym nie dawno wymieniony :?

2. Czasami pokazuje mi na czecku awarie swiatel, prawe przednie i tyl lewy. swiatla sa ok pala sie tylko check wariuje? Najczesciej w deszczowe dni. :?

3. Czy do kostki otwierania szyby elektrycznej dojde wyciagajac ja od gory czy trzeba okrecic oparcie w drzwiach?
:?
Z gory dzieki za pomoc :lol:
wprawdzie jezdze kappa ale rozwiazania sa podobne tak mysle.moge ci podpowiedziec w pkt 3 bo sam rozbrajalem swoje drzwi.otoz w kappie do kostek dostaniesz sie po odkreceniu sterowania i nie musisz dalej kopac
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

thema

Post autor: bogdan » 27 mar 2005, 19:08

witam i pozdrawiam. :D . co do tego chek control to w mojej lanczce 3.0 V6 jezeli wcisnę to pali się na początku czerwono a zaraz na zielono. co to tych zapalających się kontrolek świateł to czsami mi sie to tak się dzieje, nie wiem dlaczego, nie sprawdzałem bo to "raz na rok" :( , co do wyjęcia kostki to chodzi ci o sam włącznik podnoszenia i opuszczania szyby?:D, jezeli tak to trzeba odkręcić trzy wkręty i wyjąć rączkę do zamykania drzwi i wysunąc ten włącznik. powodzenia. :D
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Thema - check control i inne elektryczne drobiazgi

Post autor: Tomasz » 27 mar 2005, 19:35

Jeżeli czasami zapala sie kontrolka od Swiateł to wina prawdopodobnie jest po stronie słabej masy na oswietleniu lub check panelu. Proponuje wyczyścić i przesmarować (najlepiej smarem miedzianym) wszystkie połączenia masowe w samochodzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Re: Check control w Lancii Thema i inne elektryczne drobiazg

Post autor: Tomasz » 27 mar 2005, 19:39

Jeżeli po wciśnięciu check control żarówka się nie zapala to prawdopodobnie jest wypalona.
A jeżeli kiedyś migała a olej był OK to masz uszkodzony czujnik poziomu( jeżeli wersja 2.0 to znajduje sie w obudowie pompy olejowej)
Obrazek

Anonymous

Thema - check control i inne elektryczne drobiazgi

Post autor: Anonymous » 28 mar 2005, 0:22

Witam w uzupełnieniu kolegów. Bolączką Themy jest elektryka - przepalające się żarówki i...notorycznie śniedziejące styki tak więc komputer często wywalał awarię swiateł. Nawet jak było OK. Zwykle wystarczy je (styki) przeczyścić i problem na jakiś czas znika. Do tych kostek od przełączników dostaniesz się bez rozbierania drzwi. Są na wcisk i 3 wkręty.(O ile mamy na myśli ten sam element)W tym przypadku też zaczął bym od przeczyszczenia styków. Jak nie podziała trzeba dalej walczyć.

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Thema - check control i inne elektryczne drobiazgi

Post autor: grzole » 26 lis 2005, 19:42

Mam Themę od 6 lat i potwierdzam opinię, że co jakiś czas należy czyścić styli. Można też zamiennie przyzwyczaić się do żyjącego własmym życie "check pool'a". To urok tego wozu...
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema - check control i inne elektryczne drobiazgi

Post autor: mario09 » 30 lis 2005, 19:36

A ja mialem inny patent. Czesto robilo mi sie wlasnie tak: na check panelu czerwona lewa przednia+prawa tylna albo odwrotnie. Wowczas gasilem na chwilke swiatla i wlaczalem od nowa i na jakis czas byl spokoj, ale to bylo uciazliwe. Kiedys przez przypadek stuknalem w deske rozdzielcza, a akurat sie to swiecilo i ku mojemu zaskoczeniu nagle zgaslo, pomyslalem sobie-o chyba to jakis sposob ;) Po kilku razach doszedlem do wprawy i wystarczylo jedno moce stukniecie w deske od spodu na wysokosci kratki czujnika temperatury wewnetrznej (ten czujnik od klimy). Teraz juz wiem, ze to byla wina tego komputerka na ktorym wyswietlaja sie wszystkie awarie, odkad go wymienilem ta usterka juz nigdy sie nie pokazala.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”