Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Anonymous

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Anonymous » 15 paź 2004, 8:21

Mam pytanie. Gdy cos jest nie tak to kontrolka nie pali sie lub miga.

Ale co sie dzieje jesli kontrolka ledwo sie jarzy i ledwo ja widac? :roll:

Czy przepala sie czy np. osadzenie zarówki oduneło sie w głąb deski rozdzielczej.

Powiedzcie , bo nie chce mi sie rozbebeszac calego autka dla jednej kontrolki. A propos jakie tam ida zarówki :?: .
Sa one w checku gdzie jest obrazek podzespołow auta.
Z góry dzieki

zender

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: zender » 16 paź 2004, 14:48

stary , napisz lepiej to pytanie na jakims innym forum , bo to jest jakeis dziwne wszyscy milcza i tylko kappa jezdza POZDRO

Awatar użytkownika
sanchez
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 200
Rejestracja: 19 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: sanchez » 16 paź 2004, 16:28

"zender" pisze:stary , napisz lepiej to pytanie na jakims innym forum , bo to jest jakeis dziwne wszyscy milcza i tylko kappa jezdza POZDRO
Ojjj, a moze po prostu nikt nie zna odpowiedzi?
k 2.4 - było i minęło.
??? ?? ?????? ,? ??????? ,?????? ??? ??????!

zender

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: zender » 16 paź 2004, 23:54

jak ja zadawalem zawsze jakies pytanie ,lub jakikolwiek nowy temat , to prawie zawsze nikt nie odpisywal, cos w tym musi byc..... POZDRO

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: romo » 17 paź 2004, 9:49

"Diesel" pisze:Mam pytanie. Gdy cos jest nie tak to kontrolka nie pali sie lub miga.

Ale co sie dzieje jesli kontrolka ledwo sie jarzy i ledwo ja widac? :roll:

Czy przepala sie czy np. osadzenie zarówki oduneło sie w głąb deski rozdzielczej.

Powiedzcie , bo nie chce mi sie rozbebeszac calego autka dla jednej kontrolki. A propos jakie tam ida zarówki :?: .
Sa one w checku gdzie jest obrazek podzespołow auta.
Z góry dzieki
zacznijmy od tego-jaka kontrolka ,jakiego podzespolu i wowczas mozemy cos powiedziec.tak to ujales jak baba ktora wchodzi do lekarza i mowi cos mnie boli niech pan pomorze :lol:
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Krzysiek » 18 paź 2004, 8:05

Po tym co napisałeś nic innego niż sam kombinujesz nie przychodzi mi do głowy. Jakie są żarówki nie wiem. Więc PO CO mam Ci odpowiadać. Chyba nie zależy Ci na odpowiedzi "strasznie mi przykro, ale nie wiem".
Poza tym daj spokój. Jaki to problem zobaczyć do tej lampki? 3 minuty? Bez przesady. Jak będziesz wiedział coś konkretnego możemy pokombinować razem, ale nie za Ciebie.
A że większość kapp a brak innych samochodów. Bez jaj. To tylko dobrze świadczy o właścicielach kapp.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Anonymous

Wyjasnienie

Post autor: Anonymous » 18 paź 2004, 8:37

Wiec tak.
To po czesci prawda, co pisze Zender.
Forum jest rzeczywiscie ciche i chyba tutaj same Kappy - co nie swiadczy o samych wlascicielach tylko o zasobnosci portfela.
Forum powinno miec kącik Kappy, bo o ile sie orientuje to forum Lancii.
Co do zarówki pisalem ogolnie. O dowolnej zarowce.
Mi sie nie pali ta z ikonka olejarki.
Konczac te wyjasnienie stwierdze, ze ciesze sie ze jest jeszcze forum Siwego155 i milosnikow makaronów, tam jest ruch jak na bazarze i momentalnie odpowiedzi.
A ze moj problem z zarówkami jest zbyt trywialny wybaczcie.
Jakkolwiek czytalem tutaj posty w dziale Porady... dotyczace wiekszych dupereli niz zarowki.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Arek » 18 paź 2004, 8:44

Zender Ty to w jakies frustracje popadasz :lol: Sprawdziłem i widze że średnio na twoje posty jest 6 -7 odpowiedzi. Wiec nie kituj ze nikt nie odpowiada. Nie zawsze jestesmy w stanie cos poradzic. Ale ogólnie to czasem zdarza się "ludź" który pomoze. Cierpliwości. Aha i nie ma tu zadnego snobizmu kappiszonowego. Po prostu jest nas tu najwięcej i siłą rzeczy najwięcej o nich gadamy. LANCIA TO LANCIA. Ja nie znam Dedr, Them czy tez Y więc nie mam nawet pojęcia jak mozna pomóc w większości tematów. Dlatego tez sie nie wymądrzam i nie zaśmiecam Forum w tych tematach. :wink:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Arek » 18 paź 2004, 8:49

Diesel, co do forum Siwego to fakt że tam większy ruch. Bo jest to głównie forum ALF. Więc patrzac z tego punktu widzenia właściciele Lancii mogą popadac tez we frustracje. :lol: TYLKO PO CO. Easy, trza wyluzować
A dla sprawiedliwości trza dodać ze tam tez narzekają na marazm. Popatrz sobie na posty :lol:
Jesli na naszym forum aktywnych jest ok 20% ludzi to jasne że nie bedzie tłoku. Ja niestety pracuje i nie mam czasu na ciagłe kiszenie na forum.
A tak poza tym to to co nieraz wypisuja sobie nawzajem na forum siwego (bluzgi i takie tam) to uja juz wole zeby na naszym furum było "ciszej" i bez takich. :wink:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Wyjasnienie

Post autor: Krzysiek » 18 paź 2004, 11:22

"Diesel" pisze:Wiec tak.
To po czesci prawda, co pisze Zender.
Forum jest rzeczywiscie ciche i chyba tutaj same Kappy - co nie swiadczy o samych wlascicielach tylko o zasobnosci portfela.
Forum powinno miec kącik Kappy, bo o ile sie orientuje to forum Lancii.
Co do zarówki pisalem ogolnie. O dowolnej zarowce.
Mi sie nie pali ta z ikonka olejarki.
Konczac te wyjasnienie stwierdze, ze ciesze sie ze jest jeszcze forum Siwego155 i milosnikow makaronów, tam jest ruch jak na bazarze i momentalnie odpowiedzi.
A ze moj problem z zarówkami jest zbyt trywialny wybaczcie.
Jakkolwiek czytalem tutaj posty w dziale Porady... dotyczace wiekszych dupereli niz zarowki.
Pozdrawiam
Było cicho i fajnie...
1. To jest forum LANCII i NIE powinno mieć kącika Kappa. Nie ma żadnego powodu żeby wyróżniać jakikolwiek model. Poza tym o tym DECYDUJE Tomek. Jakby to nie zabrzmiało twardo- nie Ty ustalasz zasady.
2. Jeżeli mam się czuć winny bo jeźdzę kappą a Ty nieco tańszym modelem to zastanów się co piszesz.
3. Jest dokładnie tak jak pisze Arek "Po prostu jest nas tu najwięcej i siłą rzeczy najwięcej o nich gadamy." Nie widzę żadnego powodu żeby nie było na forum więcej Delt, Dedr...itd. Również Them. JA CHCĘ żeby nas było więcej.
3. Nie chodzi o to że Twój problem jest trywialny. Chodzi o to że zadajesz pytanie na które nie znamy odpowiedzi. Nic więcej w temacie nie zrobiłeś "bo nie chce mi sie rozbebeszac calego autka dla jednej kontrolki" i masz pretensje że my nie wyjaśniliśmy Ci problemu. Czy mam jechać do mechanika i pytać go o to bo być może przepaliła się żarówka, albo nie łączy, albo... Człowieku to Twoje auto i Ty masz o nie dbać. Ja Ci mogę pomóc ale nie za wszelką cenę.
4. Ja też się cieszę że jest forum Siwego. Miałem okazję wielu z tamtych ludzi poznać na forum jak i osobiście. Wielu z nich to naprawdą fajni ludzie. To że jest tam "ruch jak na bazarze" to dobre określenie. Tylko że od pewnego czasu ilość niszczy jakość. Zresztą już nieraz podniosły się głosy rozsądnej części że jest coraz gorzej. Jest kilka Them. Tylko że na ten Twój post o kontrolnce do dzisiaj NIKT nie odpowiedział.

...było cicho i fajnie. Jak chcesz żeby było jak u Siwego to proszę pisz tam. Ja nie chcę żeby tutaj było jak u Siwego.

Wracając do kontrolki. Piszesz (dopiero po zaognieniu atmosfery) że jest to kontrolka od oleju. Nie lekceważ tego. Nie chcę cię straszyć, ale jak istnieje możliwość że jest coś nie tak z olejem to sprawdz to.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Arek » 18 paź 2004, 14:11

Krzysiek - samo sedno :D
Co do tej kontrolki to szczerze mówiąc po pierwszym poście to ja nie bardzo zrozumiałem o co chodzi z tym problemem kontrolki
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Arek » 18 paź 2004, 14:13

trza sprawdzić mocowanie w desce. Jesli to "olejowa" to może oznaczac mały poziom oleju (ale od czego jest bagnet???) jesli to jest okiej to może być jeszcze kwestia czujnika
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Wyjasnienie II

Post autor: Anonymous » 18 paź 2004, 14:30

Widze ze slowa tworczej krytyki ozywiaja umysly.
Idac od ostatniego posta.

Arek - Mowilem ze to olejarka a nie bagnet.
Tez mysle ze to czujnik, jade dzisiaj sprawdzic. Olej zmieniam co 10000 km
To chyba proste- pytam czy jesli kontrolka jakakolwiek sie lekko zarzy a nie swieci tzn. ze sie przepala?

Krzysiek - nie planuje byc Moderatorem lub Adm.
Po prostu jest wiecej Kapp, co nie oznacza ze to gorzej lub lepiej. Tylko dziwne jest okreslenie ze jezdzac kappa "dobrze swiadczy o ich wlascicielach" To co mozna powiedziec o innych...?
Jakkolwiek czasem na forum marki sa kaciki modeli
Pretensji do nikogo nie mam, liczylem tylko na to ze ktos mial podobny juz problem, po to chyba to forum jest.
Co do dbania to powiem szczerze, ze autko chodzi bez zarzutu i nikt nie daje mu 13 lat!
Co do forum Siwego to czytam posty i wiem ze roznie bywa, i ze lancie to bardziej elitarne makarony. Na moj nie ma tam jeszcze odpowiedzi, bo to forum...Alf

Arek po raz drugi - ja tez pracuje co widac ze nie ma tu duzo moich postow, ale po prostu czasem trzeba pogadac lub zapytac.

Konczac te przydlugie wyjasnienie...chce przeprosic jesli kogos z was urazilem. Po drugie nie lubie sie klocic i tez uwazam ze trzeba wyluzowac.
Zycie wystarczajaco daje w kosc.
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Arek » 18 paź 2004, 15:09

Nie no Diesel. Bez nieporozumień :lol: Dajmu juz pokój :lol:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Thema - pytanie ogólne dotyczące kontrolek na checku

Post autor: Anonymous » 19 paź 2004, 1:00

niech kolega jeszcze napisze czy ta kontrolka na desce czy na czeku swieci ja mialem problem z czekiem.rozebralem go bezmala na czynniki 1 ipprzeciscilem mialem problem takiego typu ze niztad nizowa zaswiecaly mi sie diody drzwi swiatel strasznie mnie to drzaznilo. ajak to na desce to spawdz wkladke zarowki niestety themka to ma bul z tymi zeczami elektryka to najwiekszy minus niuni pozdrawiam :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”