Thema - brak światła stop

rzepa

Thema - brak światła stop

Post autor: rzepa » 30 paź 2005, 22:50

cześć wam , mam problem nie mam świateł stop,

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - brak światła stop

Post autor: wujek » 31 paź 2005, 1:05

Witam,
No to polowanie na Twój kufer - Thema ma hamulce, jak kotwica.
Ale do rzeczy. Naciskając pedał hamulca (na postoju, w ciszy, przy zgaszonym silniku) powinieneś usłyszeć kliknięcie włącznika świateł stop.
Jest on wkręcony tuż nad pedałem. Dochodzi do niego 3-przewodowa wiązka z wtyczką wpinaną we włącznik. Uszkodzenie tego włącznika to najbardziej prawdopodobna przyczyna braku świateł stop.
Pozdrawiam

rzepa

Thema - brak światła stop

Post autor: rzepa » 31 paź 2005, 23:17

ten włącznik jest chyba dobry bo go wykręcałem i słychać że załącza , na panelu pokazuje mi brak świateł dopiero jak nacisne hamulec, to znaczy że załącza sygnał na światła , ale jest chyba przerwa w obwodzie jeżeli pokazuje na panelu brak świateł

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - brak światła stop

Post autor: wujek » 31 paź 2005, 23:37

Witam,
Zgadza się, załączenie OK. Żarówki są dobre, prawda? Obejrzyj wobec tego styki w oprawkach w kloszach, sprawdź woltomierzem, czy dochodzi zasilanie do żarówek. To truizm, ale sprawdź. Utlenienia styków w oprawkach i na złączkach - to przypadłość niemłodych autek, nie tylko makaroników.
Pozdrawiam
PS
Check-panel mierzy przepływ prądu przez obwód żarówek i sygnalizuje, gdy wartość ta jest niższa od wymaganej. Zaświeci również wtedy, gdy światła stopu będą się świecic, ale żarówki będą miały zbyt małą moc, lub rezystancja styków będzie ten prąd ograniczać.

rzepa

Thema - brak światła stop

Post autor: rzepa » 01 lis 2005, 0:10

dzięki za rade, jeszcze jedno jak dałem napięcie na styk światła stop to żarówka świeciła , więc miom zdaniem masa jest dobra i chyba mam przerwe na kablu plusowym.Ja myślałem że chek działa na przerwe w obwodzie

Anonymous

Thema - brak światła stop

Post autor: Anonymous » 01 lis 2005, 7:31

Moze styki są tylko zasniedziałe :wink:

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - brak światła stop

Post autor: wujek » 01 lis 2005, 12:39

Witam,
Włącznik świateł STOP jest (w przypadku auta z ABS) przełącznikiem dwusekcyjnym. Jedna sekcja steruje załączeniem świteł STOP, a druga podaje do ECU-ABS informację o wprowadzeniu w tryb hamowania. Zalecam ostrożność z podawaniem zewnętrznego napięcia na styk, metodą prób i błędów. Na jednym z przewodów, dochodzących do włącznika STOP, powinno wystąpić zasilanie. Za jego obecność odpowiada bezpiecznik 10A w skrzynce bezpieczników, oznaczony napisem STOP. Może to on?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”