Thema - zatkana rynienka odpływowa od szyberdachu ?

Anonymous

Thema - zatkana rynienka odpływowa od szyberdachu ?

Post autor: Anonymous » 26 paź 2004, 19:55

witam,

pojawił mi się ostatnio taki dośc denerwujący problem. Otóż po deszczu mam w aucie powódź, a spowodowana ona jest przeciekaniem wody przez szyberdach od strony kierowcy. Nie jest to kwestia uszczelki raczej, lecz jak się kiedyś dowiedziałem "panie, zatkała się panu rynienka...". Pytanie czy to fakt, a jesli tak to jak z tym draństwem sobie poradzić? Oglądałem dokładnie ten szyber, ale nie widzę raczej możliwości dostania się do rynienki bez dośc dużego demontażu auta :(
Może znacie kogoś w Krakowie lub okolicach, kto się na tym zna i mógłby mnie poratować?

szyber jest elektryczny - lancia thema

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - zatkana rynienka odpływowa od szyberdachu ?

Post autor: Arek » 27 paź 2004, 8:18

może Jurand z Krakowa da radę? www.autka.pl (chyba taki to adres)
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Przeciek

Post autor: Anonymous » 28 paź 2004, 7:43

Mysle ze wystarczy dobra spręzarka z powietrzem, odpływy sa w kazdym rogu szyberka. Dojscie jest dosc dobre. Ja mialem problem z przeciekaniem szyberka ze wzgledu na nieszczelnosc pomiedzy szyba a uszczelka.
Mysle ze trzeba tylko dobrze przedmuchac otwory - nawet u wulkanizatora. Powodzenia

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Przeciek

Post autor: romo » 28 paź 2004, 20:24

"Diesel" pisze:Mysle ze wystarczy dobra spręzarka z powietrzem, odpływy sa w kazdym rogu szyberka. Dojscie jest dosc dobre. Ja mialem problem z przeciekaniem szyberka ze wzgledu na nieszczelnosc pomiedzy szyba a uszczelka.
Mysle ze trzeba tylko dobrze przedmuchac otwory - nawet u wulkanizatora. Powodzenia
mialem podobny problem w scorpio.byly zatkane odplywy z szyberdachu,w scorpio byly to normalne weze ktorymi odplywala woda,weze biegly w slupkach.ktos cos kombinowal z progami i palnikiem stopil ujscia.w tym przypadku nie pomogl drut .sprobuj najpierw kawalkiem stalowego druta byc moze uda sie przepchac.
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Anonymous

Thema - zatkana rynienka odpływowa od szyberdachu ?

Post autor: Anonymous » 12 lis 2004, 10:53

dzięki za rady - wypróbuję każdą po kolei :)

pzdr
Mirek

Awatar użytkownika
kriro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Bialystok

Thema - zatkana rynienka odpływowa od szyberdachu ?

Post autor: kriro » 29 lis 2005, 8:59

Mialem to samo, probowalem przepchać drucikiem ale jedyne co mi się udalo to poharatanie przewodu, skończylo sie na wymianie wężyka odprowadzającego. Sprawdź czy na końcach odplywu nie masz takich filterków, ja mialem pomoglo ich obcięcie i jest ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”