Thema - kontrolki

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Thema - kontrolki

Post autor: Qba » 04 lis 2005, 18:15

http://pancake.sggw.waw.pl/~gmazur/TS/g ... trolki.jpg[/img]

Do czego służa te 3 przyciski?
Pierwszy od góry jak przypuszczam sprawdza poziom oleju a do czego słu ża pozostałę dwa?

http://pancake.sggw.waw.pl/~gmazur/TS/g ... /klima.jpg[/img]

Czy są podświetlane napisy np: auto, econ, floor, went itd.
U mnie świeca tylko obok diodki co jest wybrane, jednak w nocy ciezko cokolwiek zmienić.

Czym sie różni nawiew "heat" od "floor" u mnie wtedy wieje na podłogę na jednym i na drugim?
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Guziki Themy

Post autor: Jeremy McFee » 04 lis 2005, 19:04

Pozostałe 2 przyciski programują alarm przekroczenia założonej prędkości.
Np. jedziesz 100km/h i wciskasz ON.
Teraz jak przekroczysz 100 to będzie piszczało, najpierw cicho, potem coraz donośniej. Żeby wyłączyć trzeba wcisnąć OFF

Klawisze powinny być podświetlone - najwyraźniej masz coś skopsane z żaróweczkami albo z kablami doprowadzającymi prąd.

HEAT służy do szybkiego nagrzewania wnętrza w zimie. Dmucha na nogi, ale szybciej nagrzewa.
Jak chcesz poczuć na całym ciele - ustaw temperature na HI i wybierz ręcznie BI-LEV - wtedy będzie wiało na nogi na twarz ;)

A jak nie chcesz się przegrzać lub przeziębić - ustaw AUTO i 22 st.C :)

Pozdrówka
PS. Przycisk sprawdzania poziomu oleju używaj tylko na zimnym silniku!!!
Na ciepłym wskazania będą błędne i można uszkodzić miernik!!
J. McFee

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - kontrolki

Post autor: Miro » 04 lis 2005, 19:18

Ta pierwsza kontrolka to tak jak mowisz, ze jest od oleju ale jak sie to sprawdza to sam nie wiem pomimo tego ze tez mam Theme :D Naciskalem to wielokrotnie ale nie wiem na jakiej zasadzie to dziala :?: Natomiast te dwa ponizsze przyciski sluza do stalej predkosci. Zalozmy jedziesz sobie autostrada 130km/h i wlaczasz "speed" ( musisz troszke przytrzymac ) a po chwili powinna sie oswiecic kontrolka wlasnie na tym przycisku. Jesli przekroczysz 130Km/h zacznie Cie informowac sygnal, ze wlasnie przekroczyles predkosc :D Do tego to sluzy :D Taki maly bajerek :D rzadko go uzywam, prawie wcale. Nastepnie jesli chodzi o te napisy : "auto, econ, floor, itd. to u mnie sa podswietlene. Zreszta w kazdej Themie powinny byc, a skoro u Ciebie nie swieca tzn. ze cos jest nie tak :cry: :?: Jesli chodzi o nawiew to ("heat"-glowa) ("floor"-podloga) skoro Ci wieje na podloge na jednym i na drugim to znowu jest cos nie tak :?: U mnie to dziala tak jak powinno. Jak zalacze "heat" to wieje mi tylko gorny nawiew czyli na glowe, a jesli zalaczam "floor" to wieje dolny nawiew czyli na podloge na nozki :D
Wydaje mi sie, ze przyczyny tych usterek powinien wiedziec wujek :D
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Thema - kontrolki

Post autor: Qba » 04 lis 2005, 19:28

Heat to ciepło, head to głowa, ale nie przejmuj sie :)
Dzieki za pomoc
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - kontrolki

Post autor: Miro » 04 lis 2005, 19:47

"Qba" pisze:Heat to ciepło, head to głowa, ale nie przejmuj sie :)
Dzieki za pomoc
Spoko, napisalem tak bo kumpel mi tak powiedzial :D ale nie przejmuje sie tym :lol: bo jak kupilem Theme to nie wiedzialem za bardzo do czego sluza te przyciski :? Ale z tymi nawiewami to u mnie wlasnie tak jest. Az znowu sprawdze z ciekawosci :wink:
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - kontrolki

Post autor: Miro » 04 lis 2005, 19:49

"Miro" pisze:Ta pierwsza kontrolka to tak jak mowisz, ze jest od oleju ale jak sie to sprawdza to sam nie wiem pomimo tego ze tez mam Theme :D Naciskalem to wielokrotnie ale nie wiem na jakiej zasadzie to dziala :?: Natomiast te dwa ponizsze przyciski sluza do stalej predkosci. Zalozmy jedziesz sobie autostrada 130km/h i wlaczasz "speed" ( musisz troszke przytrzymac ) a po chwili powinna sie oswiecic kontrolka wlasnie na tym przycisku. Jesli przekroczysz 130Km/h zacznie Cie informowac sygnal, ze wlasnie przekroczyles predkosc :D Do tego to sluzy :D Taki maly bajerek :D rzadko go uzywam, prawie wcale. Nastepnie jesli chodzi o te napisy : "auto, econ, floor, itd. to u mnie sa podswietlene. Zreszta w kazdej Themie powinny byc, a skoro u Ciebie nie swieca tzn. ze cos jest nie tak :cry: :?: Jesli chodzi o nawiew to ("heat"-glowa) ("floor"-podloga) skoro Ci wieje na podloge na jednym i na drugim to znowu jest cos nie tak :?: U mnie to dziala tak jak powinno. Jak zalacze "heat" to wieje mi tylko gorny nawiew czyli na glowe, a jesli zalaczam "floor" to wieje dolny nawiew czyli na podloge na nozki :D
Wydaje mi sie, ze przyczyny tych usterek powinien wiedziec wujek :D
Chyba troche pomieszalem :x :!: :!: :!:
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - kontrolki

Post autor: wujek » 04 lis 2005, 23:08

Witam,
Wolny przekład z "Owner Handbook", Speed limit warning:
"Naciśnij przycisk SPEED w momencie, gdy samochód porusza się z prędkością, którą chcesz, aby była sygnalizowana. Piknięcie i zaświecenie kontrolki w przycisku sygnalizują, że szybkość została zapamiętana przez system (jeżeli większa, niż 20km/h). Po ustawieniu, pomimo poruszania się z prędkością większą od ustalonej, przez 4 sek. sygnalizator nie będzie informawał o przekroczeniu limitu.
Ustawienie nowego limitu nadpisuje wcześniejsze ustawienie.
Przekroczenie będzie sygnalizowane piknięciami, jedno co sekundę, a przekroczenie limitu o 25% zwiększy częstość dwukrotnie (co 1/2 sekundy).
Wyłączenie zapłonu nie kasuje ustawień, ale odłączenie akumulatora - tak.
Nacisnięcie przycisku OFF wyłącza sygnalizator i kasuje ustawienia."

I o kontrolce poziomu oleju (Engine oil level):
"Przed uruchomieniem silnika (kluczyk w stacyjce w położeniu MAR), nacisnąć przycisk OIL. Kontrolka (bagnecik) zaświeci na zielono, gdy poziom oleju jest właściwy, a czerwony kolor kontrolki oznacza zbyt niski poziom oleju. Po dolaniu, lub zmianie oleju pozostawić silnik wyłączony na ok. 10min, przed ponownym sprawdzeniem."
Dodatkowy komentarz - sprawny czujnik pozwala na sygnalizowanie nawet chwilowego obniżenia poziomu oleju podczas pracy silnika, tzn. kontrolka zaświeci się wtedy kolorem czerwonym.

A teraz o podświeleniach "dechy". Intensywność świecenia żaróweczek podświetlających przyciski Climatronic'a oraz przyciski sterowania umieszczone w listwie ponad, jest regulowana jednocześnie z regulacją podświetlenia zegarów (kółeczko na obudowie kolumny kierownicy).
Przypuszczalną przyczyną braku tego podświetlenia jest wadliwy styk na kostce podłączenia potencjometru regulującego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1788
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Thema - kontrolki

Post autor: bogdan » 06 lis 2005, 15:02

Witam, trzeba czytać...... :D :D :D :D :D :D instrukcje obsługi...... :D :D :D :D . Mam też themę, koledzy maja rację z tymi przyciskami od prędkości i od oleju, co do podświetlenia to powinny palić się i diody i przyciski.
Pozdarwiam :D .
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - kontrolki

Post autor: pew » 07 lis 2005, 18:27

odnośnie tych przycisków 'speed' - słyszałem że są też Lancie z tempomatami ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”