Thema - elektryczne szyby

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Przemek » 06 cze 2010, 19:19

A daleko masz do Mogielnicy? :D

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Lukasz_TG » 06 cze 2010, 19:51

W celu sprostowania MKII ma drut spiralny (przód i tył) Natomiast MKIII Linki. Tak jak pisali przedmówcy niezależnie od wersji drut czy linka trzeba wyciagnać cały mechanizm (wyciąga się w całości) trzyma sie chyba jak dobrze pamietam na trzech śrubach m6. Jedynie trzeba szybe tak ustawić, żeby był dostęp do plastiku który łączy mechanizm z szybą posiada ząbek który odginamy samą szybe podnosimy do samej góry i wyciągamy mechanizm, czyścimy smarujemy i działa.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Windforce » 06 cze 2010, 21:06

Argenta67 wszyscy zrozumieli o co chodzi to po co sie wymadrzasz. Dla mnie to jest tam linka i rolka tak jak napisał Miro (MK III)

Jeśli chodzi o powolne opuszczanie i zamykanie szyb to o ile stwierdzisz ze silniki są sprawne to pozostaje kwestia prowadnic.Jeśli prowadnice są juz stare to jest poprostu duzy opór. Przyciki tez mają znaczenie.Załóż przyciksk np z tylnej szyby i sprawdz różnice.
Proponuje wyciągnąc te silniki rozebrac tak jak pisał Miro. Odrazu zrozumiesz o co tam chodzi. Jeśli źle sie zawija to poprawić linke.
U mnie wszystko było ok a mimo to strasznie dlugo trwało az mi sie szyba zamknie.Jak popsikałem prowadnice wd40 to odrazu sie poprawiało ale na krotką mete.

Napisz jak poszło i jakie efekty.

Pozdrawiam

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Lukasz_TG » 06 cze 2010, 21:29

Lukasz_TG pisze:W celu sprostowania MKII ma drut spiralny (przód i tył) Natomiast MKIII Linki. Tak jak pisali przedmówcy niezależnie od wersji drut czy linka trzeba wyciagnać cały mechanizm (wyciąga się w całości) trzyma sie chyba jak dobrze pamietam na trzech śrubach m6. Jedynie trzeba szybe tak ustawić, żeby był dostęp do plastiku który łączy mechanizm z szybą posiada ząbek który odginamy samą szybe podnosimy do samej góry i wyciągamy mechanizm, czyścimy smarujemy i działa.

Pozdrawiam
Kolego Windforce post powyżej, napisałem tam całą prawde o linkach i drucie spiralnym.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Windforce » 06 cze 2010, 21:58

Odswierzylem strone w przegladarce i nie zauwazylem ze cos jest napisane na drugiej stronie.

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: kulej11 » 07 cze 2010, 0:03

problem rozwiązany...

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Miro » 07 cze 2010, 20:52

kulej11 pisze:problem rozwiązany...
AMEN :D
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Mariusz91 » 09 sie 2010, 22:53

Podpinam się pod temat.

Sprawa trochę inna jednak dotyczy elektrycznych szyb. Z racji ze moja Thema ma z tyłu korbki... a irytuje mnie to gdy limuzyna ma korbki.. chciałem się dowiedzieć czy dużo zabawy jest ze zrobieniem elektrycznych. Chciałbym by to było tak jak fabryka kazała, czyli również z przyciskami na tunelu i blokadą. Bawił się ktoś może w takie doposażanie? Drzwi raczej przystosowane są :D gorzej pewnie jest z instalacją.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Lukasz_TG » 09 sie 2010, 23:33

Nie wiem jak wyglada ten tunel środkowy w wersji bez szyb elektrycznych z tyłu czy w miejscu sterowania jest jakaś zaślepka. W wersji z elektryką sterowanie jest zaraz koło regulacji lusterek, jak wyciągniest sterowanie lusterek to będzie wiadomo czy jest wtyk do szyb czy nie.

Aha MKII i MKIII mają ten panel środkowy troche inaczej rozwiązany :)

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Piszczyk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 915
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Imię: Rafał
Lokalizacja: opole lubelskie

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Piszczyk » 10 sie 2010, 18:17

Windforce pisze: U mnie wszystko było ok a mimo to strasznie dlugo trwało az mi sie szyba zamknie.Jak popsikałem prowadnice wd40 to odrazu sie poprawiało ale na krotką mete.
umyć prowadnice i nasmarować talkiem... podziałało dłużej niż WD40 (sprawdzone) ale od niedawna (też od pasażera) znowu zwalnia
mnie więc też czeka czyszczenie tej linki w kształcie drutu spiralnego ... : hahaha :
...niewykonalność jakiegoś zadania jest tymczasowa i spowodowana jedynie złym doborem narzędzi...

jest :
DELTA I 1.6 GTi.e.`1992   w remoncie
AR166 2,5 V6 `2000   holownik
HiLux 3.0d `2007   służbowy
Thesis 3,0V6 `2002   żony
Thema 2,8 PRV   powrót do przeszłości

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Mariusz91 » 10 sie 2010, 19:36

Tam gdzie normalnie na tunelu jest sterowanie szyb u mnie jest miejsce na monety :D z tego co mi się zdaje to jest tam trochę kabelków zaraz z ciekawości zobaczę.

Popatrzyłem no i owszem jest jedna ślepa kostka na 4 piny ale kończy się ona na wysokości lewarka zmiany biegów i na pewno nie doszła by do sterowania szybami. Łukasz jeżeli miałbyś chwile to mógłbyś zobaczyć jak wygląda u Ciebie podpięcie pod sterowanie szybami? I czy tez masz taką kostkę pod mieszkiem lewarka?

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Windforce » 10 sie 2010, 20:18

Mam całą instalacje elektryczna z 2.0 turbo (oczywiscie wyciagnieta z samochodu)... są wszystkie szyby w elektryce.

Jakbys byl bardzo zdecydowany robic te szyby z tylu to moge ci dac caly komplet bo mam drzwi tylne kompletne z silnikami. Mozna podpiac pod akumulator i sprawdzic ale pamietam ze dzialaly prawidłowo.

Pozdrawiam i jak cos to PW


Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Mariusz91 » 23 wrz 2011, 20:07

Wreszcie zabrałem się za dokładkę elektryki tylnych szyb do mojej Themy. Wszystko szło bardzo ładnie, jednak było zbyt pięknie i pojawił się problem... mianowicie brakuje mi elementu który łączy linkę z plastikiem który jest przymocowany do szyby. Jednym słowem mechanizm działa a szyba stoi w miejscu (jak trzasnę drzwiami to opadnie ;) ) Ktoś mi podpowie czy można to gdzieś kupić? a może ktoś takie cudo ma?

Awatar użytkownika
Piszczyk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 915
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Imię: Rafał
Lokalizacja: opole lubelskie

Re: Thema - elektryczne szyby

Post autor: Piszczyk » 25 wrz 2011, 19:31

czyli element co wchodzi w otwór TEGO uchwytu?
u mnie jak pękł to niestety druciarswo zrobiłem (jakiś kawałek żelastwa i drutu i wkręta)
...niewykonalność jakiegoś zadania jest tymczasowa i spowodowana jedynie złym doborem narzędzi...

jest :
DELTA I 1.6 GTi.e.`1992   w remoncie
AR166 2,5 V6 `2000   holownik
HiLux 3.0d `2007   służbowy
Thesis 3,0V6 `2002   żony
Thema 2,8 PRV   powrót do przeszłości

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”