Thema - ogrzewanie

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Re: Thema - ogrzewanie

Post autor: JacekK » 01 sie 2013, 21:38

Cześć henek155,
Klapka ma 2 lub 3 położenia pośrednie, ale to czy i kiedy zostaną one wykorzystywane przez sterownik zależy jeszcze od innych zmiennych, więc ja bym się tym tak od razu nie sugerował. W pierwszej kolejności interesuje Cię temperatura wnętrza - czy np. po ustawieniu np. 26st robi Ci się w samochodzie lodówka nie do wytrzymania?

Awatar użytkownika
henek155
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Łańcut

Re: Thema - ogrzewanie

Post autor: henek155 » 02 sie 2013, 21:10

dokładniej to musze sprawdzić ale ustawiłem 21 stopni i cały czas mi chłodziło na właczonej klimie i później sprawdzałem nawiew i to samo było wieć jechałem tak chwile klima chwile nawiew bo innaczej było za zimno.

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Re: Thema - ogrzewanie

Post autor: JacekK » 03 sie 2013, 14:03

henek155 pisze:dokładniej to musze sprawdzić ale ustawiłem 21 stopni i cały czas mi chłodziło na właczonej klimie i później sprawdzałem nawiew i to samo było(...)
We fragmencie Twojej wypowiedzi, który zrozumiałem, nie ma nic podejrzanego.
henek155 pisze:(...) wieć jechałem tak chwile klima chwile nawiew bo innaczej było za zimno.
???

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thema - ogrzewanie

Post autor: grzole » 03 sie 2013, 14:15

JacekK pisze:
henek155 pisze:dokładniej to musze sprawdzić ale ustawiłem 21 stopni i cały czas mi chłodziło na właczonej klimie i później sprawdzałem nawiew i to samo było(...)
We fragmencie Twojej wypowiedzi, który zrozumiałem, nie ma nic podejrzanego.
henek155 pisze:(...) wieć jechałem tak chwile klima chwile nawiew bo innaczej było za zimno.
???
Może chodzi o to, że automatyka klimatyzacji (zdaniem Heńka155) zbyt silnie usiłowała schłodzić wnętrze do zadanej/wybranej temperatury? Dla mnie to oczywiste, że z nawiewów będzie dmuchać max zimnym powietrzem póki nie zostanie w kabinie osiągnięta zaprogramowana temperatura 21 stopni (o ile jest włączony tryb automatyczny), gdy ma ona zostać osiągnięta z pułapu np. 32 stopni.


BTW
Moja uwaga kochani: lepiej pisać więcej słów w wypowiedziach, dokładniej/precyzyjniej/jednoznaczniej wysławiać się niż wyjaśniać niedopowiedzenia lub złe zrozumienie przekazu.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Re: Thema - ogrzewanie

Post autor: JacekK » 03 sie 2013, 14:30

Można powiedzieć, że w klimatroniku, celem ustawień na panelu nie jest temperatura nawiewu, ale temperatura wnętrza. A, czy faktycznie wszystkie położenia klapki działają, to należałoby sprawdzić któregoś chłodniejszego dnia - byle tylko auto nie stało wcześniej na słońcu.

Awatar użytkownika
henek155
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Łańcut

Re: Thema - ogrzewanie

Post autor: henek155 » 04 sie 2013, 11:21

Poczekam na chłodniejszy dzień i sprawdze dodatkowo wezme termometr do auta obserwując temperature i wszystko opisze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”