Thema - kable pod fotelem kierowcy

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: kulej11 » 25 lut 2010, 21:55

Dzisiaj czyszcząc theme zajrzałem pod fotel kierowcy a tam przed moimi oczami ukazały się dwie wiązki kabli czarna i żółta ta żółta zdaje się jak by była podłączona do fotela jakoś, a czarna porostu sobie leżała, trochę mnie to zaintrygowało i tak się zastanawiam do czego mogą być te kable. Dodam, że nie mam ani elektrycznych ani podgrzewanych foteli, czyżby to była instalacja te własnie udogodnienia.
A, żeby było ciekawiej pod fotelem pasażera ani śladu takich kabli:D:D

poniżej poglądowe fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: Lukasz_TG » 25 lut 2010, 22:06

Dodam, że nie mam ani elektrycznych ani podgrzewanych foteli, czyżby to była instalacja te własnie udogodnienia.
Dokladnie, po stronie pasazera tez musza byc, pewnie pod wykladzina sie schowaly.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: kulej11 » 25 lut 2010, 22:16

Lukasz_TG pisze:
Dodam, że nie mam ani elektrycznych ani podgrzewanych foteli, czyżby to była instalacja te własnie udogodnienia.
Dokladnie, po stronie pasazera tez musza byc, pewnie pod wykladzina sie schowaly.
tak muslalem bo po coż innego by były w takim razie zasdanawaim sie po co są powyciągane a jeden nawet jakoś przywiazany do fotela, może ktoś coś kiedys kombinował w jej wnetrzu... albo ja poskładali z trzech:D:D

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: Lukasz_TG » 25 lut 2010, 22:24

Ale najbardziej ciekawia mnie kable pod tylna kanapa, bo tez sa, ale osobiscie nie widzialem, ani nie czytalem o themie, ktora by miala podgrzewana tylna kanape.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: Przemek » 25 lut 2010, 22:31

Podgrzewanych nie było, były za to elektrycznie regulowane :D

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: kulej11 » 25 lut 2010, 22:32

prawdopodobnie to kable do instalacji chowanych zagłówków bo takowe były, mam jakiś prospekt w którym jest taka opcja jak znajdę dzisiaj albo jutro to zrobię skan, w każdym razie z tego co pamiętam to działało na takie zasadzie, ze jak ktoś siadał to zagłówek się podnosił ale do końca niewiem jak było z chowaniem czy tak jak w mercach przyciskiem czy jak się wysiadło to się chował.

no właśnie albo do elektrycznej regulacji

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: Artas » 26 lut 2010, 8:04

U mnie tez w tym miejscu idzie przewód z kostką, tyle że kabelki prowadzą do czujnika zapięcia psów.Kiedyś wykorzystałem kostkę i zrobiłem sobie podświetlenie podłogi na diodach : yesyes : ale po jakimś czasie stwierdziłem ze to siara i zdemontowałem

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: kulej11 » 26 lut 2010, 11:21

Artas pisze:U mnie tez w tym miejscu idzie przewód z kostką, tyle że kabelki prowadzą do czujnika zapięcia psów.Kiedyś wykorzystałem kostkę i zrobiłem sobie podświetlenie podłogi na diodach : yesyes : ale po jakimś czasie stwierdziłem ze to siara i zdemontowałem
i dobrze zrobiłeś, że zdemontowałes : yesyes :

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: Mariusz91 » 28 lut 2010, 1:34

Zastanawia mnie czy u mnie tez tak będzie. Moja Thema to mkII więc niby są różnice. A w garażu czekają el. fotele. : yesyes :

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: michal1045 » 28 lut 2010, 1:39

Artas pisze:U mnie tez w tym miejscu idzie przewód z kostką, tyle że kabelki prowadzą do czujnika zapięcia psów.
A Tobie kulej świeci się kontrolka pasów jak masz nie zapięte? Jak nie to na pewno od tego.
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: kulej11 » 28 lut 2010, 14:46

michal1045 pisze:
Artas pisze:U mnie tez w tym miejscu idzie przewód z kostką, tyle że kabelki prowadzą do czujnika zapięcia psów.
A Tobie kulej świeci się kontrolka pasów jak masz nie zapięte? Jak nie to na pewno od tego.
kiedyś się swieciła ale ostatnio jakoś przestała, to może to to i się odłączyło. Ide zobacze

argenta67

Odp: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: argenta67 » 28 lut 2010, 17:31

kulej11 pisze:Dzisiaj czyszcząc theme zajrzałem pod fotel kierowcy a tam przed moimi oczami ukazały się dwie wiązki kabli czarna i żółta ta żółta zdaje się jak by była podłączona do fotela jakoś, a czarna porostu sobie leżała, trochę mnie to zaintrygowało i tak się zastanawiam do czego mogą być te kable. Dodam, że nie mam ani elektrycznych ani podgrzewanych foteli, czyżby to była instalacja te własnie udogodnienia.
A, żeby było ciekawiej pod fotelem pasażera ani śladu takich kabli:D:D

poniżej poglądowe fotki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeden przewód to air-bag a drugi to kontrolka pasów.

Awatar użytkownika
kulej11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 191
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: kulej11 » 28 lut 2010, 17:39

Air bag - ale skad tu air bek przecież jedyna poduszka jest w kierownicy

argenta67

Odp: Re: Thema - kable pod fotelem kierowcy

Post autor: argenta67 » 28 lut 2010, 18:12

kulej11 pisze:Air bag - ale skad tu air bek przecież jedyna poduszka jest w kierownicy
Fotel posiada(powinien posiadać) zapewne czujnik informujący, że ktoś siedzi na tym fotelu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”