Thema-niedziałający predkościomierz

Bartnadia
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2009, 19:14
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Thema-niedziałający predkościomierz

Post autor: Bartnadia » 08 maja 2010, 18:14

Witam mam mały problem z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów w Lancia Thema. Otóż licznik pod czas jazdy wskazuje maksymalna prędkość do 60 km/h lub nie działa w ogóle a licznik kilometrów liczy połowę kilometrów lub miej jak powinien. Czy ma ktoś schemat gdzie jest podłączony i jak by można było naprawić samemu.

argenta67

Re: Thema-niedziałający predkościomierz

Post autor: argenta67 » 08 maja 2010, 18:57

Bartnadia pisze:Witam mam mały problem z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów w Lancia Thema. Otóż licznik pod czas jazdy wskazuje maksymalna prędkość do 60 km/h lub nie działa w ogóle a licznik kilometrów liczy połowę kilometrów lub miej jak powinien. Czy ma ktoś schemat gdzie jest podłączony i jak by można było naprawić samemu.
Bardzo mało napisałeś a Thema miała licznik na linkę a po modernizacji już na prądniczkę.

Bartnadia
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2009, 19:14
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Re: Thema-niedziałający predkościomierz

Post autor: Bartnadia » 08 maja 2010, 22:03

nie wiem wlaśnie co posiada czy linkę czy prądniczkę.Moja lancia thema jest z 93r. 2.0l 8v silnik i jest taki kłopot z tym licznikiem jak jadę powoli to coś tam wskazuje ta prędkość ale bardzo faluje ta wskazówka a czasami to nawet nie drgnie a jak były mrozy to brzęczało coś w tym prędkościomierzu może masz wskazówkę jak można to naprawić

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema-niedziałający predkościomierz

Post autor: Lukasz_TG » 08 maja 2010, 22:27

Witam

Jeżeli jest to licznik elektroniczny i coś brzęczało to prawdopodobnie jest to wina silniczka napędzajęcego wskazówke lub tzw prądniczki zwanej impulsatorem, która znajduje się w skrzyni biegów.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”