Thema - czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Thema - czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju

Post autor: Lukasz_TG » 21 wrz 2010, 19:26

Ostatnio wpadłem na pomysł zamiany niepotrzebnego woltomierza na wskaznik ciśnienia oleju.

Problem mam z czujnikiem nie moge zlokalizować go w eperze.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju

Post autor: Mariusz91 » 21 wrz 2010, 20:21

Bardzo prosta sprawa w Themie. Pewnie wiesz ze były Themy z wskaźnikiem ciśnieniem oleju, więc możesz sobie dopaść zegary od takiej (Rzadko spotykane) Czujnik do wskaźnika znajduje się tuz pod filtrem oleju dzieli miejsce z czujnikiem ciśnienia do infocenter. Jeżeli Twoja Thema ma voltomierz to prawdopodobnie nie ma dwóch czujników do ciśnienia oleju tylko jeden do infocenter. Jak chcesz mogę Ci zrobić porobić zdjęcia :)
Aha... no i zapomniał bym... Występują dwa rodzaje wskaźnika od 16v i od 16vTURBO gdzie 16v ma wyżej wyskalowany wskaźnik do 8 barów zamiast to 6 jak to jest w mojej ;)

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema - czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju

Post autor: Lukasz_TG » 21 wrz 2010, 21:14

Mariusz91 pisze:Bardzo prosta sprawa w Themie. Pewnie wiesz ze były Themy z wskaźnikiem ciśnieniem oleju, więc możesz sobie dopaść zegary od takiej (Rzadko spotykane) Czujnik do wskaźnika znajduje się tuz pod filtrem oleju dzieli miejsce z czujnikiem ciśnienia do infocenter. Jeżeli Twoja Thema ma voltomierz to prawdopodobnie nie ma dwóch czujników do ciśnienia oleju tylko jeden do infocenter. Jak chcesz mogę Ci zrobić porobić zdjęcia :)
Aha... no i zapomniał bym... Występują dwa rodzaje wskaźnika od 16v i od 16vTURBO gdzie 16v ma wyżej wyskalowany wskaźnik do 8 barów zamiast to 6 jak to jest w mojej ;)
Dzieki za odpowiedz, chce oczywiście wstawić wskaźnik oryginalny w miejsce woltomierza, na allegro cały czas są dostępne zegary ze wskaźnikiem ciśnienia do 6 Bar.

Co do czujnika to mam porównanie z 16V VIS tam wyraźnie widać w którym miejscu czujnik ma być wkręcony, natomiast w turbo podstawa filtra oleju i jego okolice są inne i wyraźnie nie widać gdzie ten czujnik wkręcić.

Nie jest problemem wstawienie tam czujnika w odpowiednim miejscu, żeby pomiar był dokładny, zawsze można nagwintować i wstawić.

Problem to dobór czujnika który współpracował ze wskaźnikiem, czyli mając zegary z 2,5 TD potrzebuje czujnik z 2,5 TD.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju

Post autor: Mariusz91 » 21 wrz 2010, 21:37

Zrobię Ci zdjęcie, bo mój silnik znacznie różni się od 16v V.I.S. ;) u mnie powinno być tak samo jak w Turbo. ;)

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema - czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju

Post autor: Lukasz_TG » 21 wrz 2010, 21:46

Dzięki : yesyes :

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
henek155
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Łańcut

Re: Thema - czujnik i wskaźnik ciśnienia oleju

Post autor: henek155 » 27 sie 2013, 20:31

Mój kumpel ma formę słupka do Themy lewego bo robił mi do mk2,z jednym garbem na dodatkowy jeden zegar(ale może zrobić nawet na 3, może kiedyś mi zrobi jak będę się w jakieś tuningi bawił), teraz dzwoniłem do niego ze chce do drugiej Themy tez na jeden zegar później ten słupek daje do obszycia skÓrą, skóropodobnym materiałem i montuje w nim zegar ciśnienia oleju. Ładnie wygląda i praktycznie .
Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 23:51 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia/pisownia!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”