Re: Thema - zawieszenie i wymiana maglownicy...

Anonymous

Thema - zawieszenie i wymiana maglownicy...

Post autor: Anonymous » 09 lip 2007, 22:17

Dziś przystąpiłem do zobiórki przedniego zawieszenia w celu doporowadzenia go do takiego stanu, co bym w końcu czuł 100% satysfakcję ze swojej lanci:) Powiedzmy, że wszystko szło ok do pewnego momentu... Wykręciłem wahacze, zwrotnice (wymieniam wahacze, łożysko, tarcze klocki) i doszedłem do maglownicy.... i tu myślałem, że zdechnę : cenzura : Od strony pasażera odkręciłem obejmę, od strony kierowcy w bólu i męce wykreciłem jedną.... jak wykrecić drugą bez opuszczania sanek, tudzież wyjmowania silnika???? Po raz pierwszy nie mam naprawdę pomysłu jak ją odkrecić, żeby, jeszcze z dołu była nakrętka, a ona przyspawana do sanek.... Błagam pomóżcie....

Drugie pytanie to jak się wykręca drążek z maglownicy (przegub kulowy - drążek kierowniczy?)

Czy tuleja elastyczna duża wahacza przedniego pasuje od kappy (jest podobna), alfa 164?

Na co zwrócić uwagę w zaieszeniu tylnym i na co uważać przy jego demontażu? Na 100% mam do zrobienia tuleje wahacza podłużnego, wymianę sprężyn, pytanie co jest jeszcze takiego co zazwyczaj pada, a co warto wymienić przy okzaji remonu, żeby mieć spokój na dłużej?

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thema - zawieszenie i wymiana maglownicy...

Post autor: pew » 10 lip 2007, 18:39

"ppp" pisze: Czy tuleja elastyczna duża wahacza przedniego pasuje od kappy (jest podobna), alfa 164?
najprędzej to Croma ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Re: Thema - zawieszenie i wymiana maglownicy...

Post autor: Miro » 10 lip 2007, 22:43

"ppp" pisze: Po raz pierwszy nie mam naprawdę pomysłu jak ją odkrecić, żeby, jeszcze z dołu była nakrętka, a ona przyspawana do sanek.... Błagam pomóżcie.... Drugie pytanie to jak się wykręca drążek z maglownicy (przegub kulowy - drążek kierowniczy?)
Nie dawno robiłem regeneracje całej przekładni kierowniczej, tzn dokładnie zajął się tym mój mechanik. Wiem że niezle się męczył aby ją wyciągnąć :x ale sobie jakoś poradził.
"ppp" pisze:Czy tuleja elastyczna duża wahacza przedniego pasuje od kappy (jest podobna), alfa 164?
Wątpie aby pasowała od Kappy ale wiem,że na 100% pasuje od Cromy. Ja jestem po wymianie przedniego zawieszenia :D
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Thema - zawieszenie i wymiana maglownicy...

Post autor: bassman » 11 lip 2007, 8:05

Z tego co wiem to Fiat Croma, Lancia Thema, Saab 9000, Alfa Romeo 164 to bliźniacze modele. Może się coś podpasuje z tych samochodów. Wiem natomiast, że na pewno Alfa Romeo 164 ma inne piasty kół, już na pierwszy rzut oka można się kapnąć po pięciu śrubach mocowania koła.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Anonymous

Thema - zawieszenie i wymiana maglownicy...

Post autor: Anonymous » 11 lip 2007, 21:50

Spoko, silenblok wahacza mam. Wyjęcie maglownicy i dalszą mordęgę pozostawiam sobie na sobotę, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie jak ją wyjąć, pytanie jest jeszcze takie, w jaki sposób wykręca się drążek kierowniczy "osiowy", nie końcówkę drążka? Czy jest do tego niezbędny przyrząd A42398545:243565 czy jest to osiągalne czymś normalnym? Wolę się zapytać niż eksperymentować, a to chyba jedna z ostatnich rzeczy jakich nie przerabiałem :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”