Thema - hamulec ręczny

Anonymous

Thema - hamulec ręczny

Post autor: Anonymous » 21 cze 2006, 14:15

Witam.Mam mały problem.Chciałbym podciągnąć hamulec ręczny,ponieważ zbliża się przegląd ,a wiem,że jest cienki ,ale nie wiem jak się do tego zabrać.Byłbym wdzięczny za informację.Chodzi o Lancie Thema 2.0 ie 1987r.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - hamulec ręczny

Post autor: pew » 21 cze 2006, 15:19

zabrać się możesz przez zdjęcie osłony z dźwigni ręcznego - skóra osłaniająca ściąga się bardzo łatwo - ma plastikowe nakładki naokoło zakładane na wcisk :D przynajmniej w moim tak jest ... - można wyregulować nie wychodząc z samochodu
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Anonymous

Thema - hamulec ręczny

Post autor: Anonymous » 21 cze 2006, 15:43

Witam. Dzięki, za odpowiedź. Zaglądałem tam, ale nie widziałem żadnej regulacji. Mam też z tyłu od strony pasażerów klapkę, i tam jest linka na takim "kółku" i też brak jakiejkolwiek regulacji. Ktoś mi mówił, że jest ono przy tylnych kołach. Nic jeszcze nie ruszałem, chciałem zasięgnąć informacji na forum. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam :cry:

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - hamulec ręczny

Post autor: pew » 21 cze 2006, 16:35

hm wydawało mi się że mamy taki sam sprzęt (mam 2.0 i.e. z '88 tylko z turbinką) ale jak widać nie - ja z tyłu od strony pasażera z kolej nie mam żadnej klapki a nakrętkę regulującą mam pod dźwignią ...
w takim razie pytaj dalej :D
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - hamulec ręczny

Post autor: wujek » 21 cze 2006, 20:31

Witam,
Do regulacji hamulca ręcznego nie trzeba ściągać osłony - wystarczy rozpięcie zatrzaski. Pod dźwignią, równolegle do niej jest długa śruba na klucz 13.
Pozdrawiam

Anonymous

Thema - hamulec ręczny

Post autor: Anonymous » 22 cze 2006, 9:28

Dzięki Wujek i Pew za odpowiedzi. Sprawdzę, pogrzebie i napiszę ponownie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - hamulec ręczny

Post autor: pew » 22 cze 2006, 11:22

Wujek różnie bywa - u mnie nie ma zatrzasków tylko plastikowe prowadnice "na wcisk" - skutek oczywiście taki że już się połamały :?
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Anonymous

Thema - hamulec ręczny

Post autor: Anonymous » 23 cze 2006, 12:54

Dzięki za pomoc.Znalazłem regulację -była tak jak mówiliście pod dźwignią.Niewiele to dało muszę zajrzeć przy kołach jak tam wygląda.Pewnie coś przyrdzewiało.Dzięki za pomoc.

Anonymous

Ręczny

Post autor: Anonymous » 26 cze 2006, 11:55

Hej. Jak się okaże, że musisz wymieniać linki to współczuję serdecznie. Ja się z tym kiedyś nieźle namordowałem ( Thema '93 ). Musiałem wyjąć fotel kierowcy, zdemontować tunel no i potem trochę zabawy z kółkiem ( prowadnicą ). Jak ktoś lubi majsterkować i ma ku temu predyspozycje i warunki to duża frajnda, ale jeśli nie, to zęby po tym będą go bolały na samą myśl o wymianie :)

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Odp: Ręczny

Post autor: mario09 » 26 cze 2006, 12:24

"Marcellous" pisze:Hej. Jak się okaże, że musisz wymieniać linki to współczuję serdecznie. Ja się z tym kiedyś nieźle namordowałem ( Thema '93 ). Musiałem wyjąć fotel kierowcy, zdemontować tunel no i potem trochę zabawy z kółkiem ( prowadnicą ). Jak ktoś lubi majsterkować i ma ku temu predyspozycje i warunki to duża frajnda, ale jeśli nie, to zęby po tym będą go bolały na samą myśl o wymianie :)
No to narobiles sobie roboty. Ja w swojej wymienialem, owszem, bawilem sie z tym troche, ale nie bylem az tak zdesperowany aby wyjmowac ktorys z foteli. Tunel trzeba troszke odciagnac i uniesc do gory i idzie to wymienic.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - hamulec ręczny

Post autor: pew » 26 cze 2006, 12:56

Faktycznie - nie sprawdzałem tego sam jak linka jest zamontowana ale mechanik zmieniał mi kiedyś linkę - tak jak pamiętam zajęło mu to 10 minut i foteli na pewno nie wymontowywał :-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema - hamulec ręczny

Post autor: mario09 » 26 cze 2006, 16:20

"pew" pisze:Faktycznie - nie sprawdzałem tego sam jak linka jest zamontowana ale mechanik zmieniał mi kiedyś linkę - tak jak pamiętam zajęło mu to 10 minut i foteli na pewno nie wymontowywał :-)
W Themie III jest troszke inaczej niz w Twojej. U nas w konsoli srodkowej sa nawiewy na tyl dla pasarzerow i to przeszkadza, a w zasadzie same rury znajdujace sie pod nia.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Anonymous

Odp: Ręczny

Post autor: Anonymous » 26 cze 2006, 19:30

"mario09" pisze:
"Marcellous" pisze:Hej. Jak się okaże, że musisz wymieniać linki to współczuję serdecznie. Ja się z tym kiedyś nieźle namordowałem ( Thema '93 ). Musiałem wyjąć fotel kierowcy, zdemontować tunel no i potem trochę zabawy z kółkiem ( prowadnicą ). Jak ktoś lubi majsterkować i ma ku temu predyspozycje i warunki to duża frajnda, ale jeśli nie, to zęby po tym będą go bolały na samą myśl o wymianie :)
No to narobiles sobie roboty. Ja w swojej wymienialem, owszem, bawilem sie z tym troche, ale nie bylem az tak zdesperowany aby wyjmowac ktorys z foteli. Tunel trzeba troszke odciagnac i uniesc do gory i idzie to wymienic.
Ja też nie byłem zdesperowany, tylko dostałem dobrą poradę z serwisu, że tak to się robi. Do "odginania" mogę komuś zapłacić i też zrobi, ale raczej nie o to chodziło...

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - hamulec ręczny

Post autor: pew » 27 cze 2006, 10:30

"mario09" pisze: W Themie III jest troszke inaczej niz w Twojej. U nas w konsoli srodkowej sa nawiewy na tyl dla pasarzerow i to przeszkadza, a w zasadzie same rury znajdujace sie pod nia.
Fakt - już kojarzę - zapomniałem o tym :?
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”