Thema - elektryka, bezpieczniki

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Thema elektryka :!:

Post autor: Gruby007 » 22 gru 2008, 9:39

Pogrzebałem przy elektryce i można powiedzieć że są jakieś sukcesy. Powyjmowałem przekaźniki oczyściłem je i to coś dało. Większkość już działa, ale są jeszcze problemy, otóż:

-nadal nie działa ogrzewanie i nawiew
-elektryka szyb działa tylko jak są otwarte drzwi i świeci się światło... :?

Spotkał się ktoś z czymś takim..?

i takie pytanie, gdzie w Themie jest przekaźnik odpowiadający za szyby? bo ja słyszę "pstryk" gdzieś z okolic radia...
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Thema elektryka :!:

Post autor: solarzmr » 22 gru 2008, 10:40

"Gruby007" pisze: i takie pytanie, gdzie w Themie jest przekaźnik odpowiadający za szyby? bo ja słyszę "pstryk" gdzieś z okolic radia...
W themie nie wiem gdzie, ale w delcie przekaźniki są koło lewarka od zmiany biegów. Jak się zdejmie osłonę lewarka to jest dobry dostęp. Zobacz tam, może u Ciebie jest podobnie.

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Thema elektryka :!:

Post autor: Gruby007 » 22 gru 2008, 15:50

Przekaźnik od szyb znalazłem i jest wporządku.. ale szyby działają nadal tylko przy otwartych drzwiach :? i nie mam pojęcia czemu! Miał ktoś taki przypadek?
A przez nie działającą dmuchawę i ogrzewanie jeździć nie idzie bo szyby parują.... ;/ :cry:
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Thema elektryka :!:

Post autor: solarzmr » 22 gru 2008, 16:42

Jeśli chodzi o szyby, to może kabel który idzie do drzwi jest przełamany i styka tylko wtedy jak są otwarte.
Albo coś jest nie tak podłączone i elektryka szyb dostaje masę przez włączniki przy drzwiach. Chociaż nie bardzo mam pomysł jak by to miało wyglądać. Jak znalazłeś przekaźniki od szyb to zobacz czy dochodzi do nich prąd cały czas czy tylko jak są otwarte drzwi.
Jeśli chodzi o nawiew, to też trzeba by się dostać do silnika i sprawdzić czy dostaje prąd, czy może jest spalony. Jak nie dostaje prądu to trzeba po kolei szukać po kablach , bezpiecznikach, przekaźnikach aż do włącznika od dmuchawy. Lub w drugą stronę zacząć od włącznika i zobaczyć czy działa, a potem po kolei.

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema elektryka :!:

Post autor: Windforce » 23 gru 2008, 0:37

Skad wiesz ze przekaznik jest dobry?

Moim zdaniem na 99% masz brak masy.
Hmm jak otwarzysz maske to po twojej prawej stronie za przegroda tam gdziesa takie podluzne metalowe czesci wycieraczek sa 4 sruby ktore trzymaja kierownice i wogole wszystko. Do jednej z nich musibyc przykrecona masa. Sprawdz ten kabel dokladnie z obu stron... a najlepiej to przeczyscic bo to moze byc przyczyną.

Jakby to nie pomoglo (a jestem praktyczni pewien ze pomoze) to trzeba pogrzebac przy kierownicy a dokladniej z drugiej strony tego metalowego szkieletu ktory opisywalem powyzej.

Od tego dalej ida 2 duze masy od srub ktore sa w okolicach licznika przykrecone wlasnie do tego metalu.
Niepamietam juz czy wystarczy zdjac ten plastik zkierownicy czy trzeba wyciagnac licznik. Srubki powinienes zobaczyc od gory.

Hmm w sumie to mozna sprawdzic to podlanczajac kabel bezposrednio od masy z akumulatora do ktorejs z tych 4 srub klemą albo grubszym kablem.

Powodzenia i wesolych swiat.
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

argenta67

Thema elektryka :!:

Post autor: argenta67 » 23 gru 2008, 7:56

W Themie szyby działają tylko po włączonym kluczyku ale szyba kierowcy ma dodatkowy przekaźnik, że po otwarciu lewych drzwi zacznie działać lewa szyba w trybie "ręcznym" czyli trzymasz to się otwiera lub zamyka. Po przekręceniu kluczyka jest tryb "ręczny' i "automatyczny" a sterownik do tej szyby pod popielniczką. Elektryka w Themie jest bardzo prosta ale końcówki elektryczne z racji wieku nie trzymają połączeń i tak wygląda ok a faktycznie jest nie połączone i zawsze jak mi się trafi Thema to wszystko dwa razy sprawdzam.

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Thema elektryka :!:

Post autor: Gruby007 » 23 gru 2008, 14:26

Dzięki koledzy! Przyda się to co mówicie. Dłużej macie stycznośćz Themą i wiecie więcej.
Powodem całej draki może być też przełącznik świateł. Jak włączam długie to zdycha wszystko.. i wtedy muszę po wyjmować i po wkładać przekaźniki te nad bezpiecznikami i jest ok.
Zastosuję się do rad i sprawdzę masę oraz styki.

Jeszcze raz dziękuję i Wesołych Świąt ! :wink:
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema elektryka :!:

Post autor: Windforce » 23 gru 2008, 19:38

Czekamy na relacje... nie trzeba duzo czasu zeby to zrobic.
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Thema elektryka :!:

Post autor: Gruby007 » 21 sty 2009, 17:35

Witam :wink:

Problemy z elektryką jakie miałem odziwo rozwiązały się same :D (cud?) Przez pewien czas miałem spokój...
Jak już pisałem w innym temacie odstawiam Lancię do maja z powodów zdrowotnych. Nie będe przez ten czas nią jeździł, ale czasem pogrzebię troche.
Problem z elektryką powrócił. Kiedy to ostatni raz przed przerwą jechałem włączyłem długie światła i znów wszystko zdechło : cenzura : z elektryki wnętrza działają tylko lusterka, reszta trupy.
Niestety światła też szaleją:
- pozycja "0" świecą światła mijania (tablica nie jest podświetlona)
- pozycja postojowych świecą mijania
- pozycja mijania świecą mijania
- długie - świecą postojówki :lol:
a długich nie ma wogóle : cenzura :

Obstawiacie przełącznik świateł? Czy jednak uciekającą masę?

Dodam tylko że z przełącznikiem cyrki były już od początku. Najpierw nie wyłączał świateł wogóle, ale działały długie.. tzn postojówki działały w swojej pozycji a w pozycji "0" śieciły mijania. Ale zegary się nie podświetlały. Potem stało się tak jak opisałem powyżej.

Z góry dzięki i pozdrawiam :wink:
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Thema

Post autor: facio » 21 sty 2009, 18:16

Witam Ja osobiscie obstawiał bym skrzynkę bezpiecznikow w nie jednej lanci tam było- styki sniedzieja i potem sie wypalają .Proponuje sprawdzić. Lancia ma bardzo kapyśną elektryk...e
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

argenta67

Thema elektryka :!:

Post autor: argenta67 » 21 sty 2009, 19:01

Thema II-giej serii nie ma przekaźników do świateł mijania i całe obciążenie idzie na styki wyłącznika i stad problemy. Druga seria 89-92.

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema elektryka :!:

Post autor: Windforce » 21 sty 2009, 19:06

Kolego ja jednak proponuje zeby sprawdzic ta mase w sposob ktory opisalem to naprawde chwila roboty a moze oszczedzic glowkowania.

Skrzynka bezpiecznikow tez mi kiedys padla. A konkretnie od kierunkow i wycieraczek. Ale juz jest wszystko ok. Z manetka swiatel tez mialem problemy. wszystko niby ok ale nie mialem podswiatlania zegarow i swiatel tylnich. Okazalo sie ze taka mala wsowka byla ulamana i zasniedziala. Zlutowalem i dziala jak nowe :D

Ale w przypadku ze naprawde wszytko sie wylancza to ja obstawiam mase.

Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Thema elektryka :!:

Post autor: Gruby007 » 21 sty 2009, 20:02

Dzięki za odpowiedzi :wink:
Skoro mówisz że sprawdzenie tej masy to chwilka roboty, zajżę tam na czasie, a jeśli to nie poskutkuje to poprostu odłącze tez przełącznik i jeśli w nim leży przyczyna to po odłączeniu powinno wszystko wrócić do normy :)
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Thema elektryka :!:

Post autor: Gruby007 » 22 sty 2009, 20:28

: witaj :
Sprawdziłem dziś masę jak radził kolego Windforce przeczyściłem styki ale to jednak nic nie dało : cenzura :
Elektryka wnętrza nadal klapa, światła tak samo... Zaobserowałem że jak przełączam na długie to pstryka jeden przekaźnik.. lecz długie się nie zapalają, wręcz odwrotnie gaśnie wszystko : cenzura :

I teraz ankieta:
-przełącznik świateł?
-czy może tablica bezpieczników szaleje?

Próbowałem odłączyć przełącznik, żeby sprawdzić czy wtedy prąd wróci ale zrobiło się ciemno i nie miałem jak.

Do maja mam czas, i nie poddam się! Nie zaprowadze przez ten czas auta do elektryka, sam będe walczył! :lol:

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi :wink:
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema elektryka :!:

Post autor: Windforce » 23 sty 2009, 12:21

Kurde normalnie nie wierze...

Ciezka sprawa z ta Twoja themą :D

Ja zeby uporzadkowac elektyke w mojej to rozebralem cala deske i kierownice :D

Ale nie polecam... strasznie sie to rozbiera a potem sklada.
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”