Thema - renowacja przednich reflektorów

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Thema - renowacja przednich reflektorów

Post autor: Lukasz_TG » 03 kwie 2012, 21:44

Witam

Temat narazie w formie eksperymentalnej. Z racji tego, że Thema na przybrudzonych od środka reflektorach traci swój urok. Postanowiłem dostać się do środka i wyczyścić odbłyśnik i szkło od wewnątrz. Z racji tego, że posiadam 6 lamp do Themy jedna posłużyła jako królik doświadczalny :)

Na początek oczywiście wyjąłem żarówki oraz tą gume, która jest na górze. Obudowa lampy w Themie jest wykonana z polipropylenu więc się nie łamie itd.

Reflektor wsadziłem do piekarnika na około 10 min przy temperaturze około 120 C potem szkło podważałem po całym obwodzie nożem do smarowania, aż puściło :)

Problem pojawił się przy myciu odbłyśnika. Mianowicie wszelkie metody mechaniczne zawiodły (szmatka, papier toaletowy) rysowały fatachrom, lub zdzierały. Skuteczna okazała się kompiel pod prysznicem, tak długo myłem samym prysznicem, aż wszystko puściło.

Niebawem bede reanimował reflektory docelowe zobaczymy jaki bedzie efekt końcowy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2012, 21:46 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - renowacja przednich reflektorów

Post autor: Mariusz91 » 04 kwie 2012, 21:12

Ja też próbowałem walczyć rozcinając lampy. Bez użycia piekarnika jest to bardzo ciężkie zadanie do wykonania. Pierwsza próba skończyła się na pękniętej lampie :D Drugiej próby nie było... następne 3 reflektory myłem pod prysznicem przez gniazdo żarówek, było trochę lepiej ale nie robiło to szału. Skończyło się na tym że udało mi się kupić oryginalne nowe lampy.... 8-O Niebo a ziemia, w ramach regeneracji polecam zakup nawet zamienników. W tej chwili na allegro są do kupienia zamienniki DEPO firma cieszy się dobrą renomą a 220 zł za komplet reflektorów to śmieszna cena.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”