Thesis - świece żarowe/kontrolka długo świeci

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Nat » 07 sty 2010, 21:06

Michael G pisze:
Codee pisze:Spróbuj zrobić tak:
przekręć kluczyk - zagrzej świece, wyłącz, znowu przekręć - zagrzej świece, wyłącz, przekręć kluczyk - zagrzej świece i teraz po trzech grzaniach odpal.
Dzięki Codee za poradę. Ale nawet nie jest to konieczne . Jedyny problem miałem w tym że lampka diagnostyczna świec gasła szybcie, niż świece faktycznie były gotowa do użycia.

Argenta67 jeżeli dobrze cię zrozumiałem to sugerujesz, że ktoś w tym grzebał? Czy też wyrażasz opinię o konstruktorze układu ? ;)

Michael G.-pod żadnym pozorem nie korzystaj z porady, której udzielił Ci Codee.
Jest to prosta droga do spalenia świec. Piszę, bo nauczyłem się na swoim błędzie, też mi kiedyś jakiś durny mechanior- rzeźnik doradzałwielokrotne zagrzewanie.. Nie polecam tego sposobu. Grzejemy świecami raz. To że lampka nie gaśnie w terminie to jest OK.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

iniemamocny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2009, 23:30
Lokalizacja: Legionowo

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: iniemamocny » 07 sty 2010, 21:09

Dobra, ja się już nie wypowiadam. Co ja się znam. Z drugiej strony nie twierdze że to nie skraca życia świecy, ale skoro już świeca dawno ledwo zipi, to i tak trzeba wymienić, przecież wszystko się zużywa, świece żarowe nie są wyjątkiem i nie przechodzą nagle ze stanu "w pełni sprawna" do stanu "zupełnie nie sprawna" świece też nie zużywają się wszystkie jednomiernie. Więc jeśli jedne chodzą lepiej, a drugie gorzej, to czy na prawde kilkukrotne grzanie jest aż tak nie w porządku na krótką metę, do wymiany świec?

Zresztą nie ważne i nie trzeba się od razu unosić jeśli ktoś się myli, wystarczy sprostować. Kłótnie też są zbyteczne, nie wszyscy jesteśmy mechanikami, niektórzy z nas są tylko kierowcami. Gdyby każdy był mechanikiem i do tego nieomylnym to nie było by sensu istnienia tego forum.

Codee

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Codee » 07 sty 2010, 21:21

Świece żarowe powinny być wymienione co 3 lata według zaleceń producenta samochodu we współudziale producenta świec, każda część ma wyliczoną swoją żywotność, niestety dla nas - użytkowników- producenci lecą po kosztach i potem świeca wytrzymuje ile może, czyli krótko.

Podana przeze mnie metoda sprawdza się w gdy auto stoi parę dni i jest mróz ponad -10'C.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 23:44 przez Codee, łącznie zmieniany 3 razy.

iniemamocny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2009, 23:30
Lokalizacja: Legionowo

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: iniemamocny » 07 sty 2010, 21:52

A ja oceniam po czynach, nie po słowach. Jeśli ktoś partaczy robotę, mimo że wszyscy Go chwalą, a ktoś inny robi co trzeba, mimo że niewielu może Go polecić, a ja potrafię porównać, to co wybieram?

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Kondziu » 07 sty 2010, 22:13

Codee pisze:Świece żarowe powinny być wymienione co 3 lata według zaleceń producenta
Czy to są zalecenia producenta świec czy samochodu? :lol:
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

argenta67

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: argenta67 » 07 sty 2010, 22:29

Kondziu pisze:
Codee pisze:Świece żarowe powinny być wymienione co 3 lata według zaleceń producenta
Czy to są zalecenia producenta świec czy samochodu? :lol:
Świece żarowe to nie olej ani opony, że maja wytyczne co do żywotności, są tacy co wstawiają auto na zimę do salonu i go pucują i co też maja co trzy lata świece wymieniać, nie dajcie się zwariować pismakom, [ wycięte przez Tomka ]
Ostatnio zmieniony 08 sty 2010, 8:34 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Można odpowiedzieć bez zbednych komentarzy w stosunku do innych osób!

iniemamocny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2009, 23:30
Lokalizacja: Legionowo

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: iniemamocny » 07 sty 2010, 22:55

Zaraz NAT znów wytnie kilka postów. Może zakończmy temat stwierdzeniem że autor tematu powinien udać się do warsztatu na kontrolę świec jeśli ma problemy z rozruchem, a jeśli jedynie świece dłużej grzeją to zimą jest to normalne?

Edit: Już po fakcie :lol:
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 23:01 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Jak będziecie pisac o meritum, nikt nie wytnie, masz na to moje słowo. :)

Codee

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Codee » 07 sty 2010, 23:06

[nie potrzebne więc skasowane]

Argenta67 Twoje zdrowie :pifko2:
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 23:42 przez Codee, łącznie zmieniany 3 razy.

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Kondziu » 07 sty 2010, 23:20

argenta67 pisze:Świece żarowe to nie olej ani opony, że maja wytyczne co do żywotności
:lol:
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

argenta67

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: argenta67 » 07 sty 2010, 23:43

Codee pisze:
argenta67 pisze: Świece żarowe to nie olej ani opony, że maja wytyczne co do żywotności, są tacy co wstawiają auto na zimę do salonu i go pucują i co też maja co trzy lata świece wymieniać, nie dajcie się zwariować pismakom, szare komórki niech zadziałają, są tacy co zazdroszczą i muszą się wykazać, sieć im daje pole do popisu : brawo :

a to powyżej o czym jest? o meritum? bo moim skromnym zdaniem o du.. marynie? ale tego nikt nie rusza!! dlaczego?

Nikt nie kupuje DIESLA żeby stał
A kto kupuje pięć samochodów na raz? uważasz, że ja wszystkimi jeżdżę a w tej chwili kontrolka do świec żarowych to nie tylko kontrolka do informacji kiedy silnik uruchomić ale i po to aby pokazać, że któraś świeca jest uszkodzona i czas by pewnie się nimi zainteresować, stare diesle tego nie miały a i świece po minucie i dłużej grzały a były takie, że trzeba było sobie samemu czas odmierzać.

argenta67

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: argenta67 » 08 sty 2010, 7:21

Codee pisze:[nie potrzebne więc skasowane]

Argenta67 Twoje zdrowie :pifko2:
Codee, ja nikomu niczego nie życzę a tym bardziej złego a wiedza i doświadczenie najlepiej przychodzi po przez własne błędy bo wtedy wiesz jak ich unikać, ot to weź sobie do serca i nie tylko.

Awatar użytkownika
makar70
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: kozienice

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: makar70 » 08 sty 2010, 8:07

w Pasacie 92 r 1.9 bez turbiny świece grzeją 15 s
w vw trasporter 92 r 1.9 bez turbiny świece grzeją 30 s
w lybrze 99 r z turbiną świece grzeją 5 s

tak jest w moich autach. nie wiem od czego to zależy?
widocznie tak ma być, ważne że każde auto odpala
Lybra 1.9 JTD kombi

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: tomek » 08 sty 2010, 8:36

Passat B6 - nawet w takie mrozy, po calej nocy (rano - 8) kontrolka gasnie po 2-3 s.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
makar70
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: kozienice

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: makar70 » 08 sty 2010, 8:48

tomek pisze:Passat B6 - nawet w takie mrozy, po calej nocy (rano - 8) kontrolka gasnie po 2-3 s.
tomek czym nowsze auta tym lepsza technologia i o to chodzi pozdrawiam
Lybra 1.9 JTD kombi

iniemamocny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2009, 23:30
Lokalizacja: Legionowo

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: iniemamocny » 08 sty 2010, 8:48

tomek pisze:Passat B6 - nawet w takie mrozy, po calej nocy (rano - 8) kontrolka gasnie po 2-3 s.
Może ma ceramiczne świece?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”