Thesis - świece żarowe/kontrolka długo świeci

LUKI82

Thesis - świece żarowe/kontrolka długo świeci

Post autor: LUKI82 » 29 lis 2009, 21:25

Panowie tak na prawdę to mój pierwszy diesel i stąd te pytanie.Nie liczyłem ile sekund trwa nagrzanie świec.Komputer też nic nie wyświetla że jest coś nie tak z nimi.
Czy wymiana świec poprawi czas ich nagrzewania?

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Swiece żarowe-kontrolka dugo świeci

Post autor: markiz » 29 lis 2009, 21:37

Długo świeci,czy długo miga?Odpalasz zaraz po zgaśnięciu,jeżeli nadal mruga to świeca lub świece te które nie grzeją do wymiany.

A to długo to dłużej niż kiedyś?
Ostatnio zmieniony 29 lis 2009, 21:42 przez markiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

LUKI82

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: LUKI82 » 29 lis 2009, 21:39

długo świeci i odpalam zaraz po zgaśnięciu

wiem że jakby migała to sprawa jasna a nie miga.

Codee

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Codee » 29 lis 2009, 22:18

generalnie aby nie mieć problemów ze świecami w Dieslu producent zaleca wymianę co 3 lata na nowe.
U mnie po wymianie nawet kopcić przestał, a też nic nie pokazywał komp.

Awatar użytkownika
moto-pro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 07 lis 2009, 10:45
Lokalizacja: Jelenia Gora

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: moto-pro » 01 gru 2009, 20:45

Swiece sprawdza się dosyc łatwo pierwszy sposób miernikiem na diodzie sprawdz czy ma przejście swieca od czubka do masy silnika. Pytaj pomogę polecam swiece ngk lub beru pozdr.

Codee

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Codee » 01 gru 2009, 21:46

ja zamontowałam u siebie z naszej polskiej ISKRY, a za komplet do LYBRY dałem z wysyłką 108 pln.
Działa bez zarzutu. Świeca ma świecić, a ISKRA nie jest złej jakości.
Dobre bo polskie
Przy okazji dodam że w tamtym roku kupiłem do CORSY B 1.7D komplet z Boscha i to dziadostwo rok świeciło - wyrzuciłem w błoto 250 pln. Teraz jest ISKRA.
Trzeba wspierać polski buissnes, a jeśli wiem że producent zaleca wymianę świec co 3 lata to tym bardziej nie będą bogacił w/w przez kolegę.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Michael G » 06 sty 2010, 17:37

U mnie jest takie zjawisko:
Przekręcam kluczyk. Zapala się kontrolka świec i po chwili gaśnie. Natomiast auto odpala się dopiero po około 15 sekundach od wygaśnięcia kontrolki świecy.
To zjawisko ma miejsce tylko raz dziennie gdy auto jest zimne i stoi na mrozie. Tzn pierwsze odpalenie. Mam wrażenie że przedłużony czas do odpalenia to "leń" wynikający z wolniejszej pracy układów diagnostycznych auta w chwili gdy są zimne.
Ale może jest prostsza odpowiedź. : buja w oblokach :
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Codee

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Codee » 06 sty 2010, 17:57

Spróbuj zrobić tak:

przekręć kluczyk - zagrzej świece, wyłącz, znowu przekręć - zagrzej świece, wyłącz, przekręć kluczyk - zagrzej świece i teraz po trzech grzaniach odpal.

U mnie jak dłużej stoi to działa, a miałem akcję z zamarzniętym paliwem, a myślałem że coś innego.

argenta67

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: argenta67 » 06 sty 2010, 21:02

Michael G pisze:U mnie jest takie zjawisko:
Przekręcam kluczyk. Zapala się kontrolka świec i po chwili gaśnie. Natomiast auto odpala się dopiero po około 15 sekundach od wygaśnięcia kontrolki świecy.
To zjawisko ma miejsce tylko raz dziennie gdy auto jest zimne i stoi na mrozie. Tzn pierwsze odpalenie. Mam wrażenie że przedłużony czas do odpalenia to "leń" wynikający z wolniejszej pracy układów diagnostycznych auta w chwili gdy są zimne.
Ale może jest prostsza odpowiedź. : buja w oblokach :
Oczywiście, że jest prostsza odpowiedz, świeca żarowa jest nie tylko po to aby rozruch był lepszy ale i po to aby lepiej pracował już uruchomiony silnik i takie odpalanie po 15 sek to błąd wdrożony w życie przez pseudo fachowców co podsłuchali prace przekaźnika, ze wyłącza sie później niż zgaśnie kontrolka świec. Zapalanie 15sek po zgaszeniu kontrolki to leń rozumu : cenzura :

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Michael G » 07 sty 2010, 16:59

Codee pisze:Spróbuj zrobić tak:
przekręć kluczyk - zagrzej świece, wyłącz, znowu przekręć - zagrzej świece, wyłącz, przekręć kluczyk - zagrzej świece i teraz po trzech grzaniach odpal.
Dzięki Codee za poradę. Ale nawet nie jest to konieczne . Jedyny problem miałem w tym że lampka diagnostyczna świec gasła szybcie, niż świece faktycznie były gotowa do użycia.

Argenta67 jeżeli dobrze cię zrozumiałem to sugerujesz, że ktoś w tym grzebał? Czy też wyrażasz opinię o konstruktorze układu ? ;)
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

argenta67

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: argenta67 » 07 sty 2010, 18:50

Michael G pisze:
Codee pisze:Spróbuj zrobić tak:
przekręć kluczyk - zagrzej świece, wyłącz, znowu przekręć - zagrzej świece, wyłącz, przekręć kluczyk - zagrzej świece i teraz po trzech grzaniach odpal.
Dzięki Codee za poradę. Ale nawet nie jest to konieczne . Jedyny problem miałem w tym że lampka diagnostyczna świec gasła szybcie, niż świece faktycznie były gotowa do użycia.

Argenta67 jeżeli dobrze cię zrozumiałem to sugerujesz, że ktoś w tym grzebał? Czy też wyrażasz opinię o konstruktorze układu ? ;)
konstruktor we wszystkich dieslach zastosował świece żarowe(są wyjątki nie we włoskich autach)nie tylko po to aby był rozruch lepszy ale i po to aby zimny silnik miał dogrzewanie mieszanki i dlatego po uruchomieniu zimnego silnika świece jeszcze grzeją i jest to fabryczny pomysł a durnowaty pomysł jest taki, że kontrolka gaśnie a ty czekasz 15sek bo świece jeszcze grzeją, gdybyś jeździł w cały rok w zimie to byś nie nadążył wymieniać świec żarowych. Silnik posiada czujnik temperatury i korzysta z niego i świece latem grzeją krócej niż zimą i nie należy mu pomagać :nono:
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 21:00 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wmoderowałem treści obraźliwe - Argenta- proszę o wiekszą łagodność wypowiedzi. Pottaktuj to jako ustne ostrzeżenie.

iniemamocny
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2009, 23:30
Lokalizacja: Legionowo

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: iniemamocny » 07 sty 2010, 19:04

Z niedawnego doświadczenia wiem że:
1. odpalenie silnika które następuje dopiero po kilkunastu sekundach od zgaśnięcia kontrolki świadczy o niesprawności "czegoś" - być może niektóre świece przestały grzać, jedź do warsztatu niech zdiagnozują czy prąd dochodzi do świec i ewentualnie je wymień.
2. Nie czekaj kilkanaście sekund od zgaśnięcia kontrolki, tylko zaraz po zgaśnięciu wyłącz zapłon i włącz ponownie, kilka razy jeśli trzeba, dogrzejesz świece, na krótką mete trochę pomoże.
3. To że świece grzeją jeszcze przez kilkanaście sekund, to nie dla Ciebie, czy nie dla Twojej wygody/niewygody, tylko dla silnika. Mają grzać jeszcze te kilkanaście sekund po odpaleniu silnika by dogrzać mieszankę(raczej dopalić :-))
4.takie odpalanie przez kilkanaście sekund to przyśpieszona śmierć dla rozrusznika, ja swój prawie zajechałem. Jedź do warsztatu
5. kontrolka to tylko kontrolka. Może migając sygnalizować niesprawność świec, ale nie musi(jak u mnie w kappie).
6. Nie słuchaj mechaników jak będą na siłe chcieli wymienić tylko te świece do których mają łatwy dostęp. Mi też by się nie chciało, ale Oni dostają za to pieniądze.
7. Jedź do warsztatu.

Ps. Mam nadzieje że się za bardzo nie wymądrzam jak na nie mechanika.

Codee

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: Codee » 07 sty 2010, 19:35

..........
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 21:24 przez Codee, łącznie zmieniany 2 razy.

LUKI82

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: LUKI82 » 07 sty 2010, 19:45

Wystarczy instrukcja obsługi i wiadomo jak należy odpalać diesla .
instrukcja mówi jasno :
ZNACZENIE KOMUNIKATU
Wyświetlanie symbolu (kontrolki)oznacza
włączenie świec żarowych.
Zgaszenie oznacza osiągnięcie
wstępnej ustalonej temperatury.
Przy wysokiej temperaturze
zewnętrznej wyświetlanie symbolu
może trwać bardzo krótko.

UWAGI
Uruchomić silnik natychmiast
po zgaśnięciu symbolu.

bobik123

Odp: Thesis - Swiece żarowe-kontrolka długo świeci

Post autor: bobik123 » 07 sty 2010, 20:35

Kol.Codee
Proszę pohamuj gadkę.Nie : cenzura : bzdur,sposób jaki ty opisałeś doprowadza do szybszego zużycia swiec.Co do logiki zpoznaj sie z tym:
123.JPG
Na chłopski rozum pamiętaj sobie kolego Codee,że podczas rozruchu/zasysania powietrza do cylindra/ świece są chłodzone zimnym powietrzem,.W/g Twoje instrukcji podgrzej,wyłącz podgrzej i etc doprowadzasz do szybkiego zuzycia świec.
Na marginesie to powiem tylko jedno-BOSCH gówno mosz,POLSKI BOSCH h : cenzura : mosz
Więc jak juz koledzy wyżej pisali nalezy uruchamiać silnik zaraz po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych
Ja szanuje ludzi ,którzy posiadają wiedzę lecz to co Pan tu wypisujesz to absurd!!!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”