Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Mario19bb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 20 wrz 2012, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: Mario19bb » 20 wrz 2012, 15:36

Witam,problem w tym gdy zapalam swojego Thesis-a np rano to silnik nierówno pracuje i szarpie w momencie gdy lekko dodam gazu wszystko ustępuje,dodam ze tak się dzieje tylko przy zimnym silniku...komputer nie ma żadnych błędów i nie bardzo wiadomo o co chodzi..Thesis jest z 2009 roku 2.4 JTD 185 KM prosze o porade.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2012, 13:23 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Nie nadużywamy wielkich liter.Poprawiłem./stabraf/

LUKI82

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno.

Post autor: LUKI82 » 20 wrz 2012, 16:19

Na wstępie zacząłbym od wymiany filtra paliwa jeśli nie był wymieniany. Kolejnym krokiem jeśli problem by nie ustąpił sprawdziłbym examinerem na zimnym silniku pracę wtryskiwaczy, To mi przychodzi do głowy :)

Mario19bb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 20 wrz 2012, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno.

Post autor: Mario19bb » 21 wrz 2012, 16:12

Wtryski podobno są ok... Wymieniony EGR,filtr paliwa i wszystkie płyny,silnik trochę lepiej pracuje ale dalej problem przy odpalaniu na zimno gdy się doda gazu wszystko pracuje jak trzeba.

LUKI82

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno.

Post autor: LUKI82 » 21 wrz 2012, 18:36

Najczęstszy problem z odpaleniem JTD to padnięte świece żarowe lecz ich uszkodzenie sygnalizuje komunikat.

A w którym momencie nastąpiły te problemy? Chodzi mi czy przed wymianą filtra czy EGRa też one występowały.
Gdy EGR nie pracuje prawidłowo czyli się zacina to też może powodować takie problemy. Dodanie gazu powoduje jego odblokowanie. Nowe zawory EGR ponoć trafiały się wadliwe.

Mario19bb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 20 wrz 2012, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno.

Post autor: Mario19bb » 21 wrz 2012, 21:39

Te problemy występowały już własnie przed wymiana,co prawda silnik i tak pracuje o niebo lepiej,tylko przy odpaleniu na zimnym trochę nierówno idzie,nie mam już pomysłu co to może być.

LUKI82

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno.

Post autor: LUKI82 » 21 wrz 2012, 22:06

To skłaniałbym się do diagnostyki aktywnej.
Sprawdzenie ciśnienia w ukł. paliwowym i sprawdzenie działania zaworu regulacji ciśnienia. Znajduje się on na rozgałęźniku nad filtrem paliwa.
Acha nie doczytałem, tylko filtr paliwa? Filtr powietrza też by wypadało wymienić i sprawdzić szczelność ukł. zasysania powietrza.
Mam wrażenie że Twój problem leży po stronie mieszanki paliwo-powietrze.

marecki259
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2012, 15:17

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: marecki259 » 23 paź 2012, 10:16

Właśnie miałem zakładać identyczny problem ..., ja mam thesisa z 2006r. także 2,4 jtd 185km i mój problem jest identyczny , jednakże tak się właśnie zaczynało .. że troche nierówno pracował po chwili się uspakajało , teraz im zimniej to samochód przez chwile szarpie (czasem nawet potrafi zgasnąć) oraz puszcza taki biały - szary dym (pachnie tak ostro ) ... co do teraz zrobiłem :

- zregenerowałem wszystkie wtryski
- wymieniłem kontroler świec
- wymieniłem komplet świec
- wymieniłem czujnik temp. cieczy chłodzącej
- założyłem zaworek zwrotny przed filtrem paliwa
- oczywiście filtr paliwa wymieniony

i..... dalej to samo , ja już nie wiem co robić :/

Sportiva Śląsk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2012, 18:26
Imię: Szymon
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: Sportiva Śląsk » 23 paź 2012, 11:09

To samo mam w mojej Sportivie z 2007 silnik 2,4 JTD 185 km. Spróbuje zrobić tak jak napisał Luki. Bo jego diagnoza na temat elektrozaworów okazała się trafiona : ok2 :

Pozdrawiam
Szymon

LUKI82

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: LUKI82 » 23 paź 2012, 11:32

Ten biały dymek może być powiązany z turbo. Sprawdźcie jeszcze czujnik ciśnienia turbiny jest on na belce - sankach tuż za chłodnicą jego wężyki i jeśli to nie to to należy sprawdzić turbinę jej zmienną geomertię oraz wszystkie doloty ( rury gumowe ) z intercoolera do turbo.

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: bartek wroclaw » 23 paź 2012, 15:08

Miałem podobnie w cytrynie . Po odpaleniu silnik pracował nierówno i walił białym dymem . Okazało się że układ paliwowy dostawał powietrze bo obudowa filtra paliwa była nieszczelna . Turbo raczej odpada bo sypał by na biało cały czas ;)
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

LUKI82

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: LUKI82 » 23 paź 2012, 16:04

No tak Bartek lecz jeśli łopatki się przycinają to niestety nie będziemy tak w stanie stwierdzić tego że cały czas mamy biały dym bo wystąpi on sporadycznie. Ale tak jak pisałem wcześniej że trzeba posprawdzać układ mieszanki paliwa i powietrza.

marecki259
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2012, 15:17

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: marecki259 » 29 paź 2012, 10:16

a więc Panowie , następne co zauważyłem , to że jak auto postawię na pochyłości przodem do dołu , zapala praktycznie normalnie ..., dzisiaj przy -4 st odpalił , raz "czknął" i normalnie równo pracował ... co to może być ?

Sportiva Śląsk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2012, 18:26
Imię: Szymon
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: Sportiva Śląsk » 29 paź 2012, 11:51

Ja jutro dopiero oddam do ASO, poza tym u mnie problem znika jak 3 razy podgrzeje przed odpaleniem... chyba że w ciągu 2 dni zdarzyły się przypadki...

LUKI82

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: LUKI82 » 29 paź 2012, 12:09

marecki259 pisze:a więc Panowie , następne co zauważyłem , to że jak auto postawię na pochyłości przodem do dołu , zapala praktycznie normalnie ..., dzisiaj przy -4 st odpalił , raz "czknął" i normalnie równo pracował ... co to może być ?

Podobne objawy są gdy pompa nie zasysa paliwa. Gdy układ się zapowietrza to wtedy są problemy z odpaleniem. W podłodze pod dywanikiem kierowcy tuż przy fotelu z lewej strony jest przycisk do odpowietrzania układu. Jak samochód będzie stał na równym można spróbować przed odpaleniem kilka razy nacisnąć na przycisk. Jeśli auto odpali bez problemu będziesz miął odpowiedź gdzie tkwi diabeł i będzie trzeba sprawdzić każdy przewód lub połączenie układu paliwowego. Jak wszystko będzie prawidłowo należy zmierzyć ciśnienie pompy paliwowej.
Sportiva Śląsk pisze:Ja jutro dopiero oddam do ASO, poza tym u mnie problem znika jak 3 razy podgrzeje przed odpaleniem... chyba że w ciągu 2 dni zdarzyły się przypadki...


Kurcze to cały czas stawiam u Ciebie na świece ale może się mylę.

Mario19bb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 20 wrz 2012, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - drgania i dławienie się silnika na zimno

Post autor: Mario19bb » 29 paź 2012, 21:11

A moja raz zapala pięknie a raz się dławi i potrafi nawet zgasnąć...jak się jej podoba,a ja już nie mam pomysłów.3 letni samochód który tak zapala...wstyd!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”