Thesis - problem ze skrzynią

Drakman
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 03 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: Drakman » 26 lut 2015, 20:58

"Czyli za problem uderzenia po zatrzymaniu winny jest SLS ? Tak mi się zawsze wydawało."

Nie do końca. Za zwolnienie forward C1 odpowiada SLT. SLS to ciśnieniówka odpowiadająca w głównej mierze za zmiany biegów przy współpracy z SLU. Tym jest to istotniejsze, że odpowiada za zmiany biegów ze sprzęgła na sprzęgło, czyli np 2-3 lub 3-4. Ale też ważne jest, żeby nie pomijać zaworu LPC, bo ma też istotny wpływ na neutral control. Inna sprawa to uszkodzenie mechaniczne elektrozaworów lub valve body nie wygeneruje błędów na postoju w czasie wrzucania biegu.
Odpowiadając na twoje kolejne pytanie odnośnie Thesis, to tak niejedną udało mi się podreperować :)
Inna sprawa już mówiłem ale nie pamiętam czy tobie, że sam jeżdzę Thesis 2.4 JTDm w automacie, wcześniej 5 lat jeżdziłem Thesis 2.0 turbo ale w manualu. Lancię mam opanowaną od podszewki. W tym modelu nie ma dla mnie tajemnic.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: LUKIThesis » 26 lut 2015, 21:32

W takim razie wiem już do kogo mam jechać jak znowu nerwy będą mi ruszane .
Zespół elektrozaworów bez problemu ogarnę sam ale mechanicznie raczej się poddaje , brak warunków i narzędzi do takiego działania .
Mam kilka zastrzeżeń do działania mojej skrzyni , mimo tego, że była nowa, czasem potrafi silniej zminić bieg więc spróbuję jedniak Twojego sposobu na nauczanie, zobaczymy czy coś się zmieni ale poczekam na wiosnę by szybciej uzyskać i łatwiej utrzymać wyższą temp. oleju skrzyni.
Moja thesis to również 2,4 JTD tylko 129 KW więc jesteśmy w klubie ;)

Drakman
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 03 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: Drakman » 26 lut 2015, 21:44

W razie czego służę pomocą i oby Ci działała jak najlepiej. Pozdrawiam i do następnego.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: LUKIThesis » 27 lut 2015, 21:17

Dzięki wielkie , mimo wszystko, liczę na możliwość uczestniczenia w razie leczenia ;)
Jakoś moja lucciola obraża się gdy ja oddaje w obce ręce.
Już nie pamiętam , który główny elektrozawór jest czarny ?
Jak robili moją skrzynię to początkowo twierdzili, że za uderzenie po zatrzymaniu jest winien właśnie ten elektrozawór lecz po jego wymianie nic się nie poprawiło :(
A tak mnie korciło by zmienić cały kompletny korpus zamiast robić kapitalkę, jak się okazało u ludzi co nawet zielonego pojęcia nie mieli.

dawidsj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2016, 17:06
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Thesis 2.4 JTD - ciężkie wkleszczanie biegów.

Post autor: dawidsj » 20 cze 2016, 17:12

Witam.
Jestem zainteresowanym kupnem pewnej Thesis i rozmawiając ze sprzedającym dowiedziałem się że jest problem ze skrzynią biegów. Skrzynia biegów jest automatyczna w silniku 2.4 JTD (2007 rok 185KM). Mianowicie auto jeździ, skrzynia chodzi tylko biegi ciężko wchodzą. Skrzynia ma ciężko wkleszczać kolejne biegi. PODOBNO po zgaszeniu i odpalaniu jest jakiś czas okej, ale ogólny problem to opory przy wkleszczaniu biegów.

Niestety ciężko mi ten problem opisać lepiej, bo nie jeździłem tym autem, boję się go kupić, a kawałek mam także jechać żeby przejechać się po ulicy to troszkę utopienie pieniędzy w błoto na paliwo.

Czego to może być wina i jakie mogą być koszty naprawy takiego problemu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: brygadzista1 » 20 cze 2016, 19:44

Jeśli szkoda Ci pieniędzy na paliwo potrzebne do oględzin to nie kupuj Thesis. To auto jest bardzo fajne i bardzo wymagające. Wiele rzeczy trzeba zrobić samemu i szukać informacji bo mechanicy nie znają tych samochodów. Remont automatu może kosztować 5 tys zł ale większym problemem będzie znalezienie kogoś kto go naprawi bo jeśli dasz auto do pierwszego lepszego mechanika to i 25 tys może Ci nie starczyć jak próbując naprawić jedno zepsuje 5 innych rzeczy.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

dawidsj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2016, 17:06
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: dawidsj » 20 cze 2016, 19:56

Niepotrzebna arogancja z twojej strony. Nie mówię że mi szkoda pieniędzy na oględziny samochodu, bo w ciemno to można kupić maszynki do golenia, a nie samochód, ale skoro wiem że auto jest pewniak to co? Mam jechać oglądać skrzynie biegów? No chyba to jest bez sensu. Wiem że to jest fajne i wymagające auto. Mam kappę od 2000 roku i do dziś dnia jest na chodzie. Lubię robić sam to co mogę, nie szukam auta perfekcyjnego, tylko chciałem się dowiedzieć co może w tej skrzyni siedzieć gdyż NIGDY nie miałem do czynienia z automatem i boję się właśnie o te koszty które mogą przekroczyć dziesiątki tysięcy gdy jakiś przysłowiowy Janusz mi ją zepsuje bardziej i miałem nadzieje że jest ktoś na forum kto miał podobny problem do tego co opisałem i może zamknę się w niedużych pieniądzach.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: brygadzista1 » 20 cze 2016, 21:16

Z tą skrzynią wiele osób miało problem bo to niezbyt udany AISIN, mało jest osób które potrafią go naprawić. Być może są to tylko elektrozawory, gorzej jeśli coś poważniejszego. Tych samochodów jest na tyle mało że nie ma co liczyć na oględziny i znalezienie perełki w promieniu 50km.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: Bartek-Lodz » 20 cze 2016, 21:44

dawidsj pisze:Niepotrzebna arogancja z twojej strony. Nie mówię że mi szkoda pieniędzy na oględziny samochodu, bo w ciemno to można kupić maszynki do golenia, a nie samochód, ale skoro wiem że auto jest pewniak to co? Mam jechać oglądać skrzynie biegów? No chyba to jest bez sensu. Wiem że to jest fajne i wymagające auto. Mam kappę od 2000 roku i do dziś dnia jest na chodzie. Lubię robić sam to co mogę, nie szukam auta perfekcyjnego, tylko chciałem się dowiedzieć co może w tej skrzyni siedzieć gdyż NIGDY nie miałem do czynienia z automatem i boję się właśnie o te koszty które mogą przekroczyć dziesiątki tysięcy gdy jakiś przysłowiowy Janusz mi ją zepsuje bardziej i miałem nadzieje że jest ktoś na forum kto miał podobny problem do tego co opisałem i może zamknę się w niedużych pieniądzach.
Kappa a Thesis to zupełnie inne światy jeżeli chodzi o dłubanie samemu. Co do skrzyni - jak nie masz dobrego źródełka z używanym to naprawa może Cię trochę osłabić a i tak nie powiedziane, że dobrze Ci ją naprawią.
Kolejna sprawa to przebieg, zauważyłem że Thesisy z oryginalnym przebiegiem do 250 tys nie mają problemów ze skrzyniami dlatego trzeba brać pod uwagę, że duża część Thesisów ma kręcone liczniki i takie auto z walniętym automatem ma już za sobą nie 180 tys tylko 380 albo 480 tys. km. i będą tam wychodzić dodatkowe kwiatki.

Bez oględzin takiego auta z kimś kto ogarnia Thesisa to będzie to kupowanie w ciemno.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: grzegorz m » 20 cze 2016, 23:30

Poprzerabiałem kompletny remont skrzyni. Przebieg miała 290 tysięcy. Wszystko co się mogło zużyć było do wymiany. Głównie tarczki i sterownik. Całość kosztowała ok. 7000zl. Nie ma ci się bać tylko mieć kasę w razie czego na remont. Czyli spodziewać się najgorszego. Ja liczyłem kupując to auto że niedomagania mojej skrzyni to jakaś pierdoła a okazało się najgorsze.

dawidsj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2016, 17:06
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: dawidsj » 21 cze 2016, 8:50

No dobrze, dziękuję Panowie za pomoc i wytłumaczenie wszystkiego! Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - problem ze skrzynią

Post autor: ArtoKucior » 21 cze 2016, 9:14

W najlepszym wypadku to elektrozawory odpowiadające za ciśnienie...nie trzymają już parametrów swoich i może tak być że ciężej wchodzą biegi. Ale to tylko moja teoria. Zawsze można takim autem podjechać do specjalistów od automatów i zrobić diagnostykę komputerową skrzyni...może coś to podpowie a może nie. Ale zawsze najlepiej samemu zrobić te kilkanaście km thesiską i ocenić jak działa skrzynia...bo odczucia właściciela (który już mógł się przyzwyczaić do działania ASB) mogą być inne niż rzeczywistość...także jedź i obejrzyj autko ale tylko z kimś kto takie już posiada i zna bolączki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”