Thesis 3.0 V6 '02 - co zrobić ze skrzynią biegów?

BARKAS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2016, 9:42
Imię: Leszek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Thesis 3.0 V6 '02 - co zrobić ze skrzynią biegów?

Post autor: BARKAS » 31 gru 2016, 12:38

Ostatniego dnia tego roku pomyślałem że zajmę sie stojącą ok 2 miesiece moję THERESKĄ.Więc potrzebuje jakieś mądrej rady.
Kupiliśmy thesis w zeszłym roku (2015) latem,i jak to bywa rzeczywiście auto marzenie.Ale przy pierwszych większych mrozach w Grudniu 2015 roku skrzynia biegów wskoczyła w tryb awaryjny-owsem po wymianie 4 krotnej czarnego spalonego oleju wszystko było OKI .Latem zająłem se hamulcami ,wymieniem chłodniczkę klimy bo powoli uciekał czynnik w miejscu uderzenia małym kamyczkiem. I Jazda znów stała sie przyjemnością ,pod koniec roku zmieniłem rozrząd cewki świece a gdy przyszły pierwsze mrozy skrzynia znów wpadła w tryb awaryjny (awaria EPB).Dojechałem tak jeszcze do domu 40 km i odstawiłem,z myślą sprzedaży tak jak stoi-na sprzedajemy.pl za 6,5 tys.Jednak po braku sensownych ofert pomyślałem że moze ją naprawie,
I teraz pytanie ?
Wyjąć skrzynie czy dać auto do mechanika w całości,czy może kupić używkę i tylko ją wymienić
a i jeszcze jedno po tym staniu na dworzu nie chce teraz odpalić czasami próbuje łapać ale niestety
wyskakuja błędy P0135,P0155

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: Flyman » 31 gru 2016, 13:54

A skąd kolega jest.
Pytam, gdyż zaleciłbym wizytę u specjalisty. Diagnozę i potem rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: kond243 » 31 gru 2016, 14:01

Więc tak te błędy dotyczą silnika a dokładnie sond lambda. Epb to hamulec postojowy. Elektryczny ręczny. Znając życie popękane plastikowe obudowy przy silniczkach elektrycznych w tylnych zaciskach woda w obudowie plus mróz równa się problem. . A co do skrzyni to są jakieś błędy? Skrzynia szarpie? Przeciąga obroty przy zmianie biegów?
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: LUKIThesis » 31 gru 2016, 14:29

Jeżdżenie po specjalistach z reguły kończy się tragedią ;)
Problemy ze skrzynią są powiązane z błędem EPB. Gdy skrzynia wchodzi w tryb awaryjny to również wyskakuje błąd hamulca elektrycznego.
Proponowałbym na początek sprawdzić styki na kościach - na skrzyni i na centralce ABS. Wyczyścić je contaktem.
A co do problemów z odpaleniem i dodatkowymi błędami to naładuj akumulator. Thesis sypie błędami gdy mało mu napięcia .
Jeśli oczyszczenie styków na kościach nie pomoże to bez wymiany elektrozaworów, oby tylko, jak nie kompletnego zespołu elektrozaworów z korpusem się nie obędzie.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: Flyman » 31 gru 2016, 14:54

LUKIThesis pisze:Jeżdżenie po specjalistach z reguły kończy się tragedią ;)
Jeśli kolega BARKAS jest z Warszawy lub okolic, to chciałem mu bezwzględnie polecić Ciebie.
Jestem przekonany, że krótka wizyta u Ciebie, Twoje olbrzymie doświadczenie oraz wiedza, rozwiążą wszelkie kłopoty tego auta i jego właściciela.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: LUKIThesis » 31 gru 2016, 15:19

Chyba coś ci się pomieszało. Nie mnie miałeś na myśli.
Zejdź na ziemię ;)

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: Flyman » 31 gru 2016, 16:42

Ciebie, Ciebie. Tym bardziej, że to co napisałeś powyżej, jednoznacznie mnie utwierdza, że Ty już wiesz w czym rzecz, a likwidacja tych błędów, to już pikuś.
Oddanie tego wozu do diagnozy komuś innemu, szczególnie fachowcowi, to tragedia gotowa.
Wszystkiego dobrego w 2017.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: FXX » 31 gru 2016, 17:23

Jednoznacznie to mnie utwierdzacie w przekonaniu, że znowu zaczynacie OT.

Szczęśliwego Nowego Roku ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thereska 3.0 V6 2002 co zrobić ze skrzynią biegów

Post autor: ArtoKucior » 01 sty 2017, 12:27

Lecz naładowany akumulator bądź nowy (jeśli trzeba) pomaga na wiele błędów w trakcie rozruchu auta...sam doświadczałem tego. To co proponuje Luki to tak na pierwszy ogień najprostsze czynności, które możemy zrobić bez ingerencji "fachowców". Czasem trzeba zaczekać chwilę aż wszystkie sterowniki ruszą po włożeniu nowego (lub naładowanego) akumulatora...u mnie zdarzało się że centralny nie działał czy nadmuch np...lecz po chwili wszystko wracało do normy i wszystko działało...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”