Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: freeq7322 » 27 sty 2019, 20:05

Panowie chyba mam diagnoze problemu wszystkich tutaj zebranych posiadaczy Thesis jak i panow z roznych serwisow automatycznych skrzyn biegow ktorzy mowili ze skrzynie po remoncie w Thesisach nadal potrafia przeciagac 2-3 bieg.

Ja wymienilem u siebie skrzynie na nowa (udalo mi sie taka zdobyc bez korpusu i wiazki) i uwaga, trzymajcie sie mocno, skrzynia FABRYCZNIE nowa i efekt byl ten sam.

Dzisiaj w koncu wymienilem 5 z czujnikow przyspieszenia (ten przy przednim zderzaku), wczesniej wymieniajac tylko 4 - dwa przy amorkach i dwa pod maska. Po wymianie 5 czujnika...tak - durnego czujnika, skrzynia zaczela chodzic jak marzenie. Przestala praktycznie w ogole przeciagac biegi, a dzialo sie to u mnie i na 2-3 jak i sporadycznie na 3-4.

Polecam pobawic sie w podmiane tego oto czujnika, moze i u was zadziala.

Awatar użytkownika
proxima86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3036
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:15
Imię: Kamil
Lokalizacja: Annopol

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: proxima86 » 27 sty 2019, 20:09

freeq7322 pisze:Panowie chyba mam diagnoze problemu wszystkich tutaj zebranych posiadaczy Thesis jak i panow z roznych serwisow automatycznych skrzyn biegow ktorzy mowili ze skrzynie po remoncie w Thesisach nadal potrafia przeciagac 2-3 bieg.

Ja wymienilem u siebie skrzynie na nowa (udalo mi sie taka zdobyc bez korpusu i wiazki) i uwaga, trzymajcie sie mocno, skrzynia FABRYCZNIE nowa i efekt byl ten sam.

Dzisiaj w koncu wymienilem 5 z czujnikow przyspieszenia (ten przy przednim zderzaku), wczesniej wymieniajac tylko 4 - dwa przy amorkach i dwa pod maska. Po wymianie 5 czujnika...tak - durnego czujnika, skrzynia zaczela chodzic jak marzenie. Przestala praktycznie w ogole przeciagac biegi, a dzialo sie to u mnie i na 2-3 jak i sporadycznie na 3-4.

Polecam pobawic sie w podmiane tego oto czujnika, moze i u was zadziala.
W mojej skrzyni 3ka zginęła już calkowicieObrazektak więc czekam na drugą skrzynię od dobrego człowieka z forum LKPObrazek

Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka

Była:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v executive.
Jest:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v
Lancia Thesis 3.0V6

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: freeq7322 » 27 sty 2019, 20:17

Coz, moge tylko trzymac kciuki.

nie zdziw sie tylko jak i druga bedzie przeciagac ;) Mnie juz szlag trafial po wlozeniu drugiej skrzyni.

Awatar użytkownika
proxima86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3036
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:15
Imię: Kamil
Lokalizacja: Annopol

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: proxima86 » 27 sty 2019, 20:20

freeq7322 pisze:Coz, moge tylko trzymac kciuki.

nie zdziw sie tylko jak i druga bedzie przeciagac ;) Mnie juz szlag trafial po wlozeniu drugiej skrzyni.
U mnie ewidentnie taśma biegu trzeciego jest wytarta.Nic tej skrzyni już nie pomoże,albo remont albo wymiana.

Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka

Była:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v executive.
Jest:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v
Lancia Thesis 3.0V6

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: Helios » 27 sty 2019, 20:37

freeq7322 pisze: 27 sty 2019, 20:05 Panowie chyba mam diagnoze problemu wszystkich tutaj zebranych posiadaczy Thesis jak i panow z roznych serwisow automatycznych skrzyn biegow ktorzy mowili ze skrzynie po remoncie w Thesisach nadal potrafia przeciagac 2-3 bieg.

Ja wymienilem u siebie skrzynie na nowa (udalo mi sie taka zdobyc bez korpusu i wiazki) i uwaga, trzymajcie sie mocno, skrzynia FABRYCZNIE nowa i efekt byl ten sam.

Dzisiaj w koncu wymienilem 5 z czujnikow przyspieszenia (ten przy przednim zderzaku), wczesniej wymieniajac tylko 4 - dwa przy amorkach i dwa pod maska. Po wymianie 5 czujnika...tak - durnego czujnika, skrzynia zaczela chodzic jak marzenie. Przestala praktycznie w ogole przeciagac biegi, a dzialo sie to u mnie i na 2-3 jak i sporadycznie na 3-4.

Polecam pobawic sie w podmiane tego oto czujnika, moze i u was zadziala.
No to już rozumiem dlaczego przestałeś odbierać ode mnie telefony i urwał się kontakt po długim zwodzeniu mnie, że bierzesz całą skrzynię z wiązką, ale żebym na szybko wysłał tylko korpus i wiązkę, a resztę sobie odbierzesz... Oczywiście wiązkę z korpusem wysłałem szybko, a skrzynia (niezapłacona) czeka chyba z rok.

PS: Miałem to wziąć na klatę i po prostu już więcej nie ufać ludziom nawet z forum, ale po tym co napisałeś widzę, że skrzyni nigdy nie miałeś zamiaru odbierać...

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: freeq7322 » 27 sty 2019, 20:39

Tak jest, przyznaje sie bez bicia i w prywatnej wiadomosci za to Cie przeprosilem.

Przerobilem juz 3 uzywane skrzynie, z kazda bylo cos nie tak i poprostu przytrafila sie okazyjnie skrzynia nowa z ktora tez byly jaja jak sie okazalo. Nie zwodzilem a jezeli tak to wygladalo to napewno nie bylo to moim zamiarem.

Nie mniej jednak, ja rowniez biore to na klate, przyznalem sie do bledu, przeprosilem i przepraszam jeszcze raz na forum publicznym.
Konczac offtopic, nie chce psuc tematu w ktorym naprawde fajnie sie rozmawia.

Ludzie popelniaja bledy, czasem nie wiedza jak zareagowac i co zrobic bo czuja ze zrobili glupio i tego zaluja,tak tez uczynilem ja.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 20:46 przez freeq7322, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
proxima86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3036
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:15
Imię: Kamil
Lokalizacja: Annopol

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: proxima86 » 27 sty 2019, 20:41

Helios pisze:
freeq7322 pisze: 27 sty 2019, 20:05 Panowie chyba mam diagnoze problemu wszystkich tutaj zebranych posiadaczy Thesis jak i panow z roznych serwisow automatycznych skrzyn biegow ktorzy mowili ze skrzynie po remoncie w Thesisach nadal potrafia przeciagac 2-3 bieg.

Ja wymienilem u siebie skrzynie na nowa (udalo mi sie taka zdobyc bez korpusu i wiazki) i uwaga, trzymajcie sie mocno, skrzynia FABRYCZNIE nowa i efekt byl ten sam.

Dzisiaj w koncu wymienilem 5 z czujnikow przyspieszenia (ten przy przednim zderzaku), wczesniej wymieniajac tylko 4 - dwa przy amorkach i dwa pod maska. Po wymianie 5 czujnika...tak - durnego czujnika, skrzynia zaczela chodzic jak marzenie. Przestala praktycznie w ogole przeciagac biegi, a dzialo sie to u mnie i na 2-3 jak i sporadycznie na 3-4.

Polecam pobawic sie w podmiane tego oto czujnika, moze i u was zadziala.
No to już rozumiem dlaczego przestałeś odbierać ode mnie telefony i urwał się kontakt po długim zwodzeniu mnie, że bierzesz całą skrzynię z wiązką, ale żebym na szybko wysłał tylko korpus i wiązkę, a resztę sobie odbierzesz... Oczywiście wiązkę z korpusem wysłałem szybko, a skrzynia (niezapłacona) czeka chyba z rok.

PS: Miałem to wziąć na klatę i po prostu już więcej nie ufać ludziom nawet z forum, ale po tym co napisałeś widzę, że skrzyni nigdy nie miałeś zamiaru odbierać...
Sprzedawaj tylko w komplecie bo tutaj od różnych prowokatorów aż się roi Obrazek

Wysłane z mojego Swift 2 X przy użyciu Tapatalka


Była:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v executive.
Jest:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v
Lancia Thesis 3.0V6

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: freeq7322 » 27 sty 2019, 20:53

Proxima, z tym prowokatorem to troche za daleko pojechales.
Ale w porzadku, to ja jestem ta osoba "winna" swych czynow. Zlych zamiarow nie mam i przybywam w pokoju.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: kond243 » 28 sty 2019, 9:40

Mogłeś powiedzieć o co chodzi. Ale lepiej było strugać wariata że skrzynie bierzesz. A jest pewny że inaczej nie dostał byś wiązki i elektrozaworów. A kolega został dzięki tobie w czarnej d....pie.! Teraz ta skrzynia jest warta tyle co waży. Helios teraz nie sprzeda już więcej nic taki sposób. Nie dość że wyciągał to na zewnątrz w zimie to ty jeszcze odwaliłeś taki nrumer. Jak byś był wporządku to byś tą skrzynię wziął a nie zwodził długi czas i telefonów nie odbierał. I jak myślisz że ktoś coś za darmo dla ciebie zrobi jeszcze zrobi to jesteś w bardzo dużym błędzie!. Zapamiętaj karma wraca. Myślisz że tak super łatwo jest wyjąć skrzynię w zimę bez kanału? Do tego jeszcze go poganiałeś bo nagle ci bardzo zależy. Tak się nie robi. Tutaj też pewien forumowicz miał na sprzedaż amortyzator nowy zdjęcia super oto itd. A jak przyszło co do czego to wymyślił bajeczkę o urwanym kablu a znając życie sprzedał komuś innemu. Więc zostali tylko zaufani dostawcy części. A jeden zaufanie już do ciebie stracił także życzę powodzenia coś kupić ponownie u niego.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: freeq7322 » 28 sty 2019, 10:05

Jak tak chcemy albo nie chcemy "pomagac" za darmo to powodzenia w niszczeniu tematu doszczetnie.

Nie bede stosowal sie do Twojej wypowiedzi bo ta sytuacja wystąpiła pomiedzy mną a heliosem, nie Tobą Panie adwokacie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: kond243 » 28 sty 2019, 10:46

Nie jestem niczyim adwokatem. To raz. A dwa Heliosa dobrze znam i widuje się z nim bardzo często. Więc patrząc na Ciebie to jesteś : cenzura : : czerwona : Tyle w temacie. Nie musisz się mądralo stosować. Ja napisałem co tym myślę.Nikt tego tematu nie zabiją. Miałem napisać coś na temat twojego kolejnego tematu ale zostawię to dla siebie.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: volf » 28 sty 2019, 11:01

To ten czujnik jest jakoś połączony ze sterownikiem skrzyni czy może silnika?
Jego błąd/usterka/zużycie jest jakoś diagnozowalne?

Swoją drogą ciekawe ile razy w tej Thesis była naprawiana skrzynia lub która to już jest przy 420kkm :) https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lanc ... ylQXJ.html
KAPPA TDS & JTD

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: freeq7322 » 28 sty 2019, 11:05

Czesc Volf,

jest to jeden z czujnikow przyspieszenia i najwidoczniej ma wplyw na prace skrzyni, u mnie nastąpiła zdecydowana poprawa i brak jakiegokolwiek poszarpywania. Zdążyłem jeszcze wykonać adaptacje przed tym jak auto odmowilo mi posluszenstwa i bylo wrecz idealnie.

Te czujniki nie zawsze wyrzucają błąd i to jest najgorsze. Po jakims czasie poprostu przestają działać prawidłowo i wysylaja błedne sygnały do centralek przez co głupieją a to odbija sie na działaniu i zawieszenia, i jak sie też okazuje skrzyni biegów.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: volf » 28 sty 2019, 11:15

Czujnik do zakupienia tylko w używce możliwy, bo nowy pewnie nie osiągalny?
No i druga sprawa-sprawdzenie jego sprawności jedynie przez podstawienie czy można ''szkiełkiem i okiem'' :?: :)
KAPPA TDS & JTD

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Re: Thesis - soft skrzyni AW55-50 SN

Post autor: freeq7322 » 28 sty 2019, 11:22

Czujnik do dostania w oryginale, koszt to +/- 350 zlotych.

Co do sprawdzenia, to bez rozklejenia obudowy (niestety, sa klejone) i podlaczenia pod oscyloskop nie ma tego jak sprawdzic, chyba ze examinerem w ASO ale trzeba kogos kto ogarnia temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”