Thesis 2.4 JTD 175KM Webasto

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Thesis 2.4 JTD 175KM Webasto

Post autor: skinner » 31 paź 2017, 19:20

Witam.
Czy możecie mi Panowie powiedzieć gdzie znajduje się pompka do webasta i wtyczka elektryczna do niej? Którędy leci przewód do pieca? W którym miejscu podłączone są rury wodne? schematy ze elerna mam ale nie powtarza się to w rzeczywistości, przewody do samego pieca są.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 lis 2017, 10:45 przez skinner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thesis 2.4 JTD 175KM

Post autor: kond243 » 31 paź 2017, 20:28

Pompke zazwyczaj montują przy zbiorniku paliwa. Przewód paliwowy idzie obok głównych przewodów zasilających silnik w paliwo. Mam cały komplet akurat do benzyny i też poszukuje foto lub opisu gdzie jest montowany piec fabrycznie i opis jak idą przewody.W którym miejscu są przewody do pieca? Thesis ma fabrycznie agregat tt z/c. Sterowane w bus poprzez can. Ja mam analogowe. Problem w tym jak uruchomić klimatronik poprzez piec.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis 2.4 JTD 175KM Webasto

Post autor: skinner » 02 lis 2017, 10:48

Piec fabrycznie zamontowany jest za zbiorniczkiem do spryskiwaczy. Sa tam tez przewody do podlaczenia go. zeby go zamontowac potrzebujesz 3 nitonakrętki. Mozna je zacisnąć za pomocą sruby z łbem wpustowym. Musisz zeszlifować kołnierz nitonakrętki pod klucz 13, rozwiercić nakrętkę zwykłą tak aby ona tworzyła dystans pomiędzy łbem śruby a nitonakrętką i kręcisz. Ja do tego użyłem młotka elektrycznego. W bagażniku jest biała wtyczka z zielono czerownym przewodem i czarno fioletowym do podłączenia dozownika webasto. Całością steruje connect. W setup jest opcja Heater. Niestety nie wiem jak ją włączyć.

Zasadniczo to steruje webastem hella climate control

trybu "Parking Heater, na styk 1 złącza A webasto
trybu "Nagrzewnicy dodatkowej", na styk 3 złącza A webasto
trybu "Rest", na oba styki webasto

Connect ma timer dla climate control ktory wysyla sygnaly do webasto.
sygnał o statusie jest zwracany stykiem 4 webasto na styk 6 hella climate control.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”