Lancia Thesis3,0 nie równa praca silnika

klonikon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2015, 14:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Żarnów

Re: Lancia Thesis3,0 nie równa praca silnika

Post autor: klonikon » 07 sie 2018, 10:36

Helios, kontrolka żółta świeci sie po włożeniu kluczyka a czerwona po lewej miga, ale żeby było zabawniej to poruszałem wszystkim z tyłu po prawej stronie i błędu nie ma... ufff. Co do reszty, to martwi mnie ten czujnik położenia wałka, według instrukcji jest od strony skrzyni, ale ten nie dający objawów życia jest miedzy wałkami od strony rozrządu, czy ja czegoś nie rozumiem?
LANCIA LYBRA 2,4JTD 140km
LANCIA THESIS 3,0 PB+LPG

klonikon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2015, 14:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Żarnów

Re: Lancia Thesis3,0 nie równa praca silnika

Post autor: klonikon » 07 sie 2018, 10:41

Helios, katalizatory sa chyba oki, jak go kupowałem byłem na stacji diagnostycznej i poprosiłem o podłączenie pod analizator spalin, żadna norma nie była przekroczona co mnie miło zdziwiło, silnik był rozgrzany.
LANCIA LYBRA 2,4JTD 140km
LANCIA THESIS 3,0 PB+LPG

klonikon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2015, 14:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Żarnów

Re: Lancia Thesis3,0 nie równa praca silnika

Post autor: klonikon » 13 wrz 2018, 15:46

Witam, nie mialem czasu wczesniej napisac, zmuszony proza zycia i ciekawoscia zabralem sie za rozbieranie silnika w aucie chcac dowiedziec sie co sie stalo. Poczatek wygladal tak ze rozebralem dekle pokrecilem walem i nie zauwazylem zadnych uszkodzen szklanki oki zawory tez, wiec zalozylem blokady. I tu moje zdziwienie rozrzad na zadnym walku nie zgrywal sie z gmp. Dalej zeby bylo ciekawie zgralem pierwszy walek i reszta tez nie pasowala. Nastepnie dorobilem blokade walu i narzedzie do ustawiania napinacza, okazalo sie iz nakretka na wale byla luzna. Po sciagnieciu kola napedowego napedow pomocniczych okazalo sie iz rolka napedowa rozrzadu ma przesuniecie o jakies 30stopni. Czyli juz wiemy co sie stalo, mechanik nie dokrecil prawidlowo nakretki, co spowodowalo wyrobienie na rolce napedowej i klinie.
IMG_20180902_155400.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LANCIA LYBRA 2,4JTD 140km
LANCIA THESIS 3,0 PB+LPG

klonikon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2015, 14:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Żarnów

Re: Lancia Thesis3,0 nie równa praca silnika

Post autor: klonikon » 13 wrz 2018, 15:58

Dzieki pomocy forumowiczow, Bartek-lodz, Helios, Mlodymaniak, udalo mi sie zlozyc silnik aby sprawdzic co sie uszkodzilo. Sprawdzilem kompresje ktora wrocila, rozrzad ustawiony co do setnej. Przy okazji umylem wtryskiwacze ktore byly strasznie brudne, naprawilem kilka rzeczy po innych mechanikach i odpalilem auto. Poszlo od pierwszego. Moja radosc bez cenna. Potestuje jakis czas i moze bedzie dobrze.
Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc, bez forum nie dalbym rady.
LANCIA LYBRA 2,4JTD 140km
LANCIA THESIS 3,0 PB+LPG

klonikon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2015, 14:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Żarnów

Re: Lancia Thesis3,0 nie równa praca silnika

Post autor: klonikon » 18 wrz 2018, 19:28

Witam, zrobiłem tys. km i nie ma błędów, ale matrwi mnie nierówna praca na wolnych obrotach, z racji tego ze jest gaz pozwoliłem sobie odłączyć centralkę od gazu... obroty uspokoiły się na poziomie około 700rpm czy tak ma bys czy za mało? okazało sie iż co jakis czas centralka od gazu uruchamia wtryski od pb własnie w momentach szarpnięc. Zamówiłem interfejs do gazu ( zenit pro ) zobaczymy co tam sie dzieje.
LANCIA LYBRA 2,4JTD 140km
LANCIA THESIS 3,0 PB+LPG

klonikon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2015, 14:33
Imię: Tomek
Lokalizacja: Żarnów

Re: Lancia Thesis3,0 nie równa praca silnika

Post autor: klonikon » 25 wrz 2018, 13:11

Witam, mam pytanie jakie powinno być podciśnienie na wolnych obrotach i jakie czasy wtrysku?
LANCIA LYBRA 2,4JTD 140km
LANCIA THESIS 3,0 PB+LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”