Thesis - zawieszenie

pchojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 105
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lubartów - Lublin

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: pchojak » 15 maja 2012, 21:32

I tu masz sedno dyskusji
"Wiele rzeczy mogę zrozumieć ale pisanie postów po to aby coś naskrobać zawsze będzie we mnie wzbudzało :lol: :lol: bo ktoś stworzył taki przycisk "Podgląd" ale prawie wszyscy napaleńcy wpisują coś i tylko myślą, że myślą bo piszą coś aby napisać i to jest fajne, że klawiatura przyjmie wszystko i dzięki temu jest :lol: :lol: :lol: "
Spójrz na swoje odpowiedzi!!! Więcej byś zdziałał pokora niż taka arogancją . Bo jak mi coś padnie i sam nie dam rady to wolę pojechać do ASO i zapłaci może więcej niż wspierać takiego CWANIAKA

A poza tym jestem chyba w czepku urodzony :) mam od dwóch tyg, Thesisa i nic mi się nie popsuło a nawet udało się rozwiązać problemy z którymi nękał się w momencie zakupu :)

LUKI82

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: LUKI82 » 15 maja 2012, 22:31

Proszę zauważcie kto ten cały spam rozpoczął. Padło pytanie o przyczynach, a odpowiedz typu "srata tata" jak i reszt tekstów osoby odpowiadającej.
Jak idę do lekarza bo mnie boli to czy tamto to otrzymuję od niego leki których nazwę znam i wiem czym sobie poradzić następnym razem lub co ma zażyć moja "rodzina". Wiadomo że w końcu lek się skończy i będzie trzeba zapchać kolejkę w przychodni i tak samo z mechaniką kto może i ma czas ten robi sam jak nie to daje mechanikowi. Lekarz nie daje nam leków wyciągniętych z kieszeni byś tylko nie wiedzieli co otrzymaliśmy by do niego co dzień chodzić.Ludzie jakie to by były kolejki :lol:
Ja moją Thesis naprawiam sam, jak nie mam czasu lub po prostu chęci oddaję do warsztatu ale to właśnie takich się argenta67 boi, lecz ilu nas jest???
Na Thesis może zarobić więc dlatego argenta67 tajemniczy rozwiązania.
Jak już ktoś pisze że się czepiamy bo w tym temacie argenta67 nas obraził to proszę popatrzeć w resztę tematów odnośnie Thesis w których argenta67 się udzielał, obrażał i wyśmiewał się ze mnie, szajbusa i innych którzy podawali celne odpowiedzi lub pytali po kilka razy.
Tego tematu nie ma potrzeby czyścić należy go przenieść do śmietnika no chyba że ma być to reklama... syf :wuerg007:
Fakt jest jeden czytajcie ze zrozumieniem nie będzie bałaganu, jak nie macie ochoty podać odpowiedzi to nie piszcie głupich tekstów.
FORA TECHNICZNE SĄ PO TO BY UDZIELAĆ POMOCY i to właśnie pisemnej.

Acha...
i nikt tu argencie67 nie robi ANTYREKLAMY, TO NIE OTO BYŁA DYSKUSJA. Niech mu Bóg da by był najlepszy w tym co robi i miał rzeszę zadowolonych klientów ale niech ma też trochę kultury.

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: szajbus » 15 maja 2012, 23:28

nikt nie naciska aby zdradzac mega sekrety i wiedze ale jak juz nie masz co napisac to najlepiej nic nie pisz arogancja i przechwalki jak widac nie sa mile widziane poza tym co to ma znaczyc ktos chleb zabera jak mechanikow wielu jest a i tak znajdzie sie taki co to zrobi .. tutaj raczej wchodzi w gre zasada psa ogrodnika ...

daichi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 05 mar 2012, 2:02
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: daichi » 16 maja 2012, 14:06

Argentapodeslijmi nrnapwbo gdziesmi uciekl...

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: darecki » 28 wrz 2015, 18:55

Może odświeżę temat bo mnie dopadł problem błędu amortyzatora, Ale po kolei:
Wymieniłem przedni wózek wraz z końcówkami drążka gumami stabilizatora poduszką silnika (tą na trzy śruby), tuleje łapy silnika tuleje wahacza, pompka spryskiwacza.
Tył - sprężyny, amortyzatory, tuleje wahacza, Łącznik amortyzatora.
I co się wydarzyło?
Wyskakuje błąd amortyzatora, światła nie podnoszą się i nie opuszczają, cieknąca pompka działała a po wymianie nie dochodzi prąd do pompki i przestał działać spryskiwacz reflektorów. W Szczecinku jest problem z diagnozą. Pomóżcie
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: s0krates » 28 wrz 2015, 19:18

Na pewno podpiąłeś wszystkie wtyczki?

Co do amorów - musisz podpiąć kompa bo nie wiadomo, może być niesprawny nowy amor, może nie rozłączyłeś AKU i trzeba skasować błąd. Co do reflektorów to jestem pewien, że błąd się sam nie skasuje, ale wystarczy fesem/mesem skasować i powinno chodzić.

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: darecki » 28 wrz 2015, 19:31

s0krates wtyczki są podpięte Ale czemu spryskiwacze przestały robić swoją robotę. Co do kompa to będzie lekki problem ze znalezieniem fachowca z programem
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

AUFER
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 sty 2008, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Wałcz / Dobino / ZWA

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: AUFER » 28 wrz 2015, 19:45

Jeśli chodzi o solidną komputerową diagnozę to polecam wybrać się do Złotowa,gość ma kontkretny sprzęt i co najważniejsze kilka Thesisów już miał u siebie więc nie będzie się uczył na Twoi.

A dalej okaże się z czym jest problem.
JEST:
2x Lancia Kappa Coupe 3.0V6 + LPG
Lancia Phedra 2.0 + LPG

BYŁO:
Kilka ;) x Lancia Thesis 2.0T
Lancia Thesis 3.0V6
2x Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: s0krates » 28 wrz 2015, 20:33

Po co Ci profesjonalista? Do podstawowych rzeczy wystarczy np. alfaobd z kablem elm (m.in. skyhook) albo FiatEcuScan (sprawdzisz tym poziomowanie świateł).

Pierwsza rzecz to miernik w dłoń i sprawdź czy istotnie na wtyczce spryskiwaczy jest zasilanie.
Moja hipoteza to problem w jakiejś wiązce albo masie, ale bez kompa będzie ciężko (poza spryskiwaczami) ogarnąć.
Skyhook to może być rozłączony amorek albo rozłączony któryś z czujników skyhook (jest ich chyba 8 ), w tym umieszczone na przednich amorkach. Wiesz, rozbierałeś pół samochodu i dużo rzeczy mogło się stać.
Poziomowanie to jeden z dwóch czujników poziomu - jeden jest z przodu przy stabilizatorze, jeden z tyłu na wahaczu. Może któryś jest rozłączony? Jak nie to wtyczka/złączka.(Chyba że masz podniesiony tylko przód albo tył samochodu, wtedy może sam z siebie wyskakiwać błąd).
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2015, 21:00 przez s0krates, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: belial666 » 28 wrz 2015, 20:47

darecki pisze:Może odświeżę temat bo mnie dopadł problem błędu amortyzatora, Ale po kolei:
Wymieniłem przedni wózek wraz z końcówkami drążka gumami stabilizatora poduszką silnika (tą na trzy śruby), tuleje łapy silnika tuleje wahacza, pompka spryskiwacza.
Tył - sprężyny, amortyzatory, tuleje wahacza, Łącznik amortyzatora.
I co się wydarzyło?
Wyskakuje błąd amortyzatora, światła nie podnoszą się i nie opuszczają, cieknąca pompka działała a po wymianie nie dochodzi prąd do pompki i przestał działać spryskiwacz reflektorów. W Szczecinku jest problem z diagnozą. Pomóżcie
Podepnij się pod kompa i sprawdź ABS- skyhook. Spryskiwacze też diagnostyka najpierw- może przekaźnik.

Do Złotowa zapraszamy na diagnostykę. Twój kolega ze Szczecinka do mnie przyjeżdżał.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: darecki » 28 wrz 2015, 21:11

belial666 powiedz kiedy tylko ten weekend odpada bo pracuję piątek i sobotę a w niedzielę nie będę głowy zawracał no i blisko mam do Złotowa
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: belial666 » 28 wrz 2015, 21:17

Przyjedź w niedzielę jak chcesz. Żona ma dyżur to i tak będę siedział na tyłku. Wyciągnę ze swojego Thesis 'a ELM'A i sprawdzimy ABS, body i resztę.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: darecki » 28 wrz 2015, 21:37

Podaj adres lub nr fona to się umówimy dokładnie. Z góry dziękuję.
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: belial666 » 28 wrz 2015, 21:45

Poszło PW.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Re: Thesis - zawieszenie

Post autor: darecki » 28 wrz 2015, 23:07

ok. Mam
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”