Thesis - hamulec postojowy

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: stabraf » 28 mar 2015, 0:54

Wazelina jest do zabezpieczenia, przed jej nałożeniem powinieneś potraktować styki kontaktem (preparat do styków rozpuszczający tlenki) kilka razy zapiąć - wypiąć - zapiąć i możliwe, że się uspokoi ;)

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: belial666 » 28 mar 2015, 0:58

Ciekawi mnie ta kartka A4 i jakie to błędy posiada auto. Czyżby było zanurzone po niebiosa w wodzie... ;)
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKIThesis » 28 mar 2015, 8:48

Od ręcznego centralkę masz pod " tym czerwonym guzikiem/przyciskiem " , sprawdź w jakim stanie są styki na tej szerokiej czarnej kości . Jeśli masz oznaki korozji styków na centralce parktroników oznacza to, że gdzieś do komory bagażnika dostaje się woda i mogło również podmyć centralkę EPB . Przeciek wody możesz mieć z powodu nieszczelnej ramki chromowanej na klapie bagażnika i po otwarciu klapy woda spływa po zawiasie prosto na centralkę, inne to uszczelka klapy.
Co do pracy silniczków to proponuję by ktoś uruchamiał ręczny, a ty dokładnie posłuchaj ich pracy. Jeśli któryś wydaje dźwięk mielenia/ zacierania to będziesz miał powód problemu.

AUFER
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 sty 2008, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Wałcz / Dobino / ZWA

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: AUFER » 28 mar 2015, 9:23

A sprawdź czy praca silniczka powoduje zaciskanie zacisku?
Może tylko jedna strona łapie?
Też są znane takie przypadki.
JEST:
2x Lancia Kappa Coupe 3.0V6 + LPG
Lancia Phedra 2.0 + LPG

BYŁO:
Kilka ;) x Lancia Thesis 2.0T
Lancia Thesis 3.0V6
2x Lancia Kappa 2.0 VIS

Martinez71
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 19 lut 2015, 2:33
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: Martinez71 » 28 mar 2015, 12:14

Dzięki za rady. Powoli będę to sprawdzał. Jak się uruchamia ręczny to dość głośno pracują silniczki (wyraźnie słychać ich pracę jak się stoi koło tyłu samochodu)
Poniżej foty dwóch kartek błędów.

Obrazek


Obrazek
Jest: Alfa Romeo BRERA 2,2 Pb; Fiat BRAVO II 1,6 ON; Mitsubishi OUTLANDER 2.0 Pb; Lancia THESIS 3.0 V6 Pb+LPG

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: belial666 » 28 mar 2015, 13:27

No jest tego trochę. Z hamulcem to posłuchaj kolegów i postaraj się coś sam w tym kierunku zdziałać. Czujnik temp.to ja bym sprawdził, ogólnie trzeba się położyć i oddać trochę od siebie, albo oddać to komuś kompetentnemu. Jeśli nie czujesz się na siłach, to zleć to...
Nr. telef. 501259455

Martinez71
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 19 lut 2015, 2:33
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: Martinez71 » 28 mar 2015, 14:35

Tylne zaciski będę chciał ogarnąć sam, oczywiście z Waszą pomocą.
Dzięki za porady, na pewno będę jeszcze pytał o wiele rzeczy.
Jest: Alfa Romeo BRERA 2,2 Pb; Fiat BRAVO II 1,6 ON; Mitsubishi OUTLANDER 2.0 Pb; Lancia THESIS 3.0 V6 Pb+LPG

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: ArtoKucior » 29 mar 2015, 12:22

Wiesz jaki zabieg zrób? Te błędy mogą być stare jakieś...może dawno nieaktualne itd itd. Niech mechanik Ci wykasuje wszystkie...pojeździj kilka dni i wtedy jeszcze raz pod kompa. Wtedy na 100% będziesz miał aktualne błędy, które dotyczą Twojej Thesis. Dziwne, jeden błąd masz jaki u mnie jest natomiast u1716...opisu dokładnego co do mojego nie pamiętam...u mnie samochód przez ten błąd zablokowany na jednym biegu (skrzynia automatyczna), zegary martwe, licznik kilometrów martwy i już nie pamiętam czy coś jeszcze było. U mnie body computer do wymiany bo zwarcie robi (jeszcze nie jestem po naprawach, wymianach więc nie powiem czy mój problem już zniknął). Elektronika to przeważnie szukanie igły w stogu siana. Niech Ci się np przetrze jeden przewód ferelny i możesz nie uruchomić już auta albo choinka albo kupe błędów (może jak u Ciebie) i nie wiadomo za co się brać. Nie ma to jak starsze auta gdzie cała elektronika to były światła przednie i tylne hehe :) a gdy coś się popsuło to zrobiłeś to odrazu albo na drugi dzień po zakupie części bo wiedziałeś odrazu co nawaliło :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”